• Krátkometrážní

Archer (2009) (seriál)

Aspoň, že je to jiné než sitcomové modly naší generace. Zlá stejnost vaší naší matky a velkého třesku je tady zadupána zajímavou animací, sexy holkama a vtipy proti židům, američanům,britům, černochům rusům i mixem daných stereotypů. Na druhou stranu, na prdel jsem si z toho taky nesedl...což by nemusel být problém s přibývajícími sériemi. //

O kapitalismu s láskou (2009)

Tentokrát se to nedá ani dokoukat.. // O "odpadu" ke čtyřem hvězdám a dokoukání s občasnými slzavými momenty? To je nějakej feel the bern ne?

Troja (2004)

V první polovině hodně sympatická demontáž mýtu o Trojské válce. Čím víc má ale Bana interaktovat a měnit postavy okolo sebe, tím více se scenář vrací do původních kolejí. Odysseus, Achilleus a Priamos jsou zajímavé postavy. Orlando je v tom nevinně. A ta jedna větší bitka má drajv, to samé se dá říct o souboji Pitta s Banou. Není to tak špatný film jak by se mohlo zdát.

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Smith je jako marihuana, kterou tak rád prokládá svoje snímky. Skvělá, ale ne od začátku a přinutí vás k návratu do jeho universa častěji než nějákou půlnoční tv premiérou v rámci alternativního klubu. Skvělá camea Afflecka (OMG, BESTOF!), prcičkářů a hlavně Dawsona! Neuvěřitelné gagy a pomrknutí. Nemůžu být ani neuctivý, protože pak by přijel Kevin Smith a rozbil mě. Checkuje přeci internet.... :)

Volný pád (1993)

Dovolím si říct, že s trochu více odvahy mohlo jít o geniální kontroverzní dílo. Stačilo se jen nebát a říct, že na to aby člověk zešílel nemusí být v dnešní době magor.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Weir není člověk, který by se bez přestání hnal za svým cílem jak Jack Aubrey (R.Crow). Naopak svůj film vede pomalu spíše klidnými vodami, kdy Surprise více ohrožuje chod posádky než nástrahy oceánu. Kdyby závěrečná bitva neměla příchuť, opravdu to musíme zkoncovat bitvou, tak snad i na těch 5*.

Pokrevní bratři (1999)

Jako obvykle zkratkovitě: Tarantinovská režie? Ale kde že...Tarantinovský scenář? Do půlky ano. Zajímavý scenář. Určitě ano.Zajímavá režie? Nepochybně. Zvláštní casting a herecké výkony? Dovolím si říct, že že ano. Povedený konec? Dovolím si říct, že nevím. Zvláštní film. Ano, ano.

Hra (1997)

Protože potřebujete geniálního režiséra jako je Fincher, aby tenhle překombinovaný scénář funoval. Protože závěrečné pomrknutí s geniálním zvukem salsy je něco neuvěřitelného. Protože život je carpe diem. Protože ta zbraň byla pravá! Protože San Francisco není L.A. Protože Michal Douglas uhrál jinou variaci Geka. Protože je to prostě hukot. Protože David Fincher je bůh. Protože já jsem jeho prorok.