Beowulf (2007)

Problém je v tom, že všechny postavy mají od začátku do konce filmu prakticky jeden a ten samý výraz a mrtvolný pohled do blba. V tomto ohledu je to na úrovni animáku Elephants Dream. Zkrátka jim chybí život. Příběh v pozadí může být jakkoliv silný, ale bez jakési duše a emocí se vyprávět dost dobře nedá. A proto to také nefunguje.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Devadesát tři minut uteklo jako nic. Film má parádní spád, žádné hluché místo. Stačil by jen trochu promakanější příběh a bylo by to dokonalý. Stallone na "stará kolena" opravdu válí (i jako režisér). Akční scény Ramba IV jsou surové a drsné. Po většinu času jsem zíral s otevřenou pusou. Nejde tedy o nějakou už tisíckrát viděnou komediální střílečku. Pro mě velké překvapení a Stallone u mě zabodoval.

Monstrum (2008)

Příběhově takřka prázdné: Monstrum, kde se vzalo, tu se vzalo a kam se podělo, tam se podělo... ovšem co se týče zážitku, na který je kladen důraz především, nemám jedinou negativní připomínku. Prostě bomba. Jediný podobný filmek je Blair Witch, ovšem zde je vše dotaženo do konce. Zážitek z kina perfektní!

Americký gangster (2007)

Jediné, co mi k naprosto dokolanému zážitku trošičku chybělo, byly výraznější emoce. A to nemyslím na plátně. Zkrátka jako bych četl nějaký fakt fakt zajímavý příběh, ale neprožíval při tom krom napětí nic víc -- na tváři se nevyloudil nenápadný úsměv, srdce se nepohlo dojetím a oči nezalili slzami... Jinak není tomuto po všech stránkách mistrně natočenému mafiánskému story co vytknout. 90%

Já, legenda (2007)

To máte jako ten horor: "Poslední muž na světě sedí doma za stolem, když v tu chvíli někdo zaklepe." :-) Neměl jsem žádná přehnaná očekávání a byl jsem poměrně mile překvapen. Příběh není nikterak hluboký, ale přeci jen je ho více než ve 30 dní dlouhé noci. A stejně jako 30 dní dlouhá noc je to myslím parádní horor, kde akci střídají flashbacky vysvětlující, co se stalo a "klidné" procházky po neobývaném světě, který je zobrazen skvěle. Tím se obyčejný horor posouvá do jiné roviny. Na film s větší hloubkou ale nedosahuje. Všichni odvedli výbornou práci, až na ty scénáristy. Film navíc trochu ruší některé zkraty v chování postav, naštěstí ale nejsou nějak zásadní, a tak lze přimhouřit oči :-) Zkrátka filmek jsem si v kině pěkně užil a, což nebývá zvykem, i jsem se u něj bál. Mohlo to být však ještě mnohem lepší, stačil by vymakanější scénář. 75%

Zlatý kompas (2007)

Poměrně zdařile natočená nuda. Jsou filmy, u kterých se přemýšlet musí a odpočinkové, u kterých se přemýšlet nemusí. Ale u Zlatého Kompasu se přemýšlet ani nedá. Je to taková přeplácaná slátanina bez duše. Navíc na konci máte pocit, že jste viděli nejspíš první díl z 20ti dílného seriálu.

Ratatouille (2007)

Tenhle animák mě vším dočista strhnul. Chci ochutnávat nová báječná jídla, polévky, předkrmy a dezerty... a taky mít malého krysího kamaradíčka kuchaříčka :-) La Ratatouille

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Film je to pěkný, ovšem poněkud roztříštěný. Tvůrci se vydali středem, což byla podle mne ta nejhorší volba. Buď se měli zaměřit jen na to nejdůležitější z příběhu a věnovat se především postavám královny Alžběty (což jediné udělali), skotské královny, španělského krále, intrikaření, milostnému trojuhelníku a udělat pořádnou závěrečnou bitvu, a nebo dát větší prostor i dalším postavám, aby se vše, co je ve filmu naznačeno, propojilo v jeden funkční příběhový celek a všechno dění dostalo pro vyprávěný příběh význam. Film skončil někde na pomezí. Obsahuje spoustu scén, které v podobě v jaké ve filmu jsou, nejsou důležité pro příběh a nikam ho neposouvají, i když v historickém měřítku mají jistě svůj význam. Ve výsledku tedy téměř vše působí jaksi nepodstatně. Chybí celkové stoupající napětí -- atmosféra filmu. Cate Blanchett svou roli královny zvládla výborně a celý film tak táhne takřka sama. Chtělo by to lépe vystavěný scénář a bylo by to supr. Nakonec si ještě dovolím technickou poznámku (může být SPOILER?): poněkud trapně působí válečný proslov královny Alžběty ze hřbetu koně k nastoupené anglické armádě, kterou však tvoří jen hrstka komparsistů o jedné, dvou řadách, skrz které prosvítá obloha a iluze tisícové armády tak poněkud nefunguje... ve srovnání s podobnou scénou proslovu krále Théodena před bitvou u Minas Tirith z Pána Prstenů je to opravdu hodně chabé a bez emocí. Cate to prostě všechno sama odmakat nemohla.

Václav (2007)

Určitě je to pěkný film, který rozhodně stojí za shlédnutí. Pobavíš se, zamyslíš se nad ním, i tě to dojme... Akorát tomu chybí takový ten spád, kdy by to diváka uchopilo a vtáhlo.

30 dní dlouhá noc (2007)

Jediné co je na 30 dní dlouhé noci slabší je příběh. Scénář je, zdá se, napsán z námětu, ale díkybohu poměrně inteligentně. Stupidita scénáře je neduh téměř všech novodobých rádobyhororů, kdy místo strachu ve vás stupňuje vztek nad hloupostí. Naštěstí to není tento případ a tak si člověk může vychutnat parádní atmosféru a napětí, skvěle vymakané upíry a prostě se pěkně bát. Horor jak vyšitej :-) 70% a 3 hvězdy za slabší příbeh, kvůli němuž na tenhle filmek asi brzy zapomenete, ale jináč vřele doporučuji!