• Krátkometrážní

Výplata (2003)

Velmi zábavný popkorn, který sice nedává moc smysl, ale pokud ho přijmete, bude Vás bavit od začátku do konce. Pořád se tu něco děje, takže nemáte moc čas přemýšlet, jestli to nemá nějaký logický díry. Affleck, pokud netočí romantický komedie, takový filmy ještě dával v klidu, ikdyž o nějaký přehnaný hraní se tu nemůžeme bavit. Neseděla mi sice ani Uma Thurman a Eckhart, ale tenhle vyfailovaný casting se dá přežit, protože to je celé zabalený to slušivýho moderního hábitu, jen se nedívejte dovnitř.

Batman a Robin (1997)

Filmově by si Batman a Robin zasloužili jistojistě odpad, jenže jsem snad ještě nikdy neviděl tak sexy ženskou jako tady byla Uma Thurman, ta je opravdu vrcholem smyslnosti a přitažlivosti. Proto ta jedna *. A film? I když točíte komiks, neměli by jste dělat ze všech totální debi*y. A to myslím jak z diváků, tak z postav. V tom filmu mají všichni fakt IQ snad 80, že by i Gump mezi nimi vynikal. Bitky jak z parodie, hokej, směšný Arnold a neuveřitelně trapný Bane. Takhle by komiksovky vznikat neměli. Jaký měl Batman potenciál nám naštěstí za několik let ukázal Nolan.

Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Skvělý Rod Steiger a jeho italský mafián. S Columbem vytvořil celkem fajnovou a vtipnou dvojku, která samozřejmě dopadne vraha. Jinak kvituju návrat ke kořenům a klasické způsoby, kterými se seriál vyznačoval v začátcích.

Columbo - Vražedné stopy (1997) (epizoda)

Teda musim uznat, že Shera Danese byla neskutečná MILFa. Takovou jen tak nenajdete. Jak se seriál blíží k závěru, kvalita epizod šla rozhodně a neočekávaně nahoru. Vražedné stopy baví, jsou zajímavý a těch 90 minut Vám odsýpá jedna báseň. Columbo se na závěr vrací ke kořenům a je skvělej.

Marek Ztracený - Léto 95 (2017) (hudební videoklip)

I v naší malý kotlině muže vzniknout skvělý a pohodový klip? Fakt že jo.

Michael Clayton (2007)

Tony Gilroy je skvělý scénárista, který se podílel na nespočtu skvělých filmů. Jenže jako režisér to je patlal, který by chtěl být něčím víc. Že jste ulovili Clooneyho v top formě a skvělou Tildu Swinton ještě neznamená, že Vám film nemůže přerůst přes hlavu. Tady se to bohužel stalo a překombinovaný děj jen zapříčiní, že Vás to vlastně ani nezačne bavit.

Van Helsing: Londýnská mise (2004)

Na dnešní dobu hodně retro. Ale nemůžu říct, že by to bylo něco špatnýho. Vzhledem k přesicenosti digibordelu je to takový fajn feeling, který jsme měli rádi na Supermaxu. Jako přequel celovečernímu Van Helsingovi to ale nestačí. Prostinký a slabý scénář tomu bohužel taky moc nepomůže. Budu si pamatovat možná tak maximálně finální líbačku a vtípek, a to ještě maximálně 14 dní.

Zdrojový kód (2011)

Duncan Jones nám ukázal sci-fi zase trochu jinak. K úplný dokonalosti jsem doufal v trochu odzbrojující konec, takhle těch 75 minut vychází kvůli poněkud růžovýmu konci poněkud do ztracena. Obrovská škoda, mohl to být kult. Takhle to je pouze "skvělý" film.

Philadelphia (1993)

Jasná sázka na jistotu. A nejde se tomu ani divit. Ožehavé téma a nadpozemsky přesvědčivý a hlavně skvělý výkon Toma Hanske. Přidejte do toho Denzela a vyjde Vám jednoduše kvalita. Dá se říct, že Philadelphia byla manifest, který ukazoval jakým způsobem se my "normální" chováme k těm ostatním a je jedno jestli to jsou homosexuálové, Vietnamci nebo černoši. Film, který i po 24 letech má co říct.