• Krátkometrážní

The Wall (2017)

Překvapivě dobrý. Dlouho jsem na The Wall hledal chuť a nakonec jsem spokojený. Můžeme se donekonečna bavit o inteligenci velitelů, kteří posílají jednotky stále dokola na jedno místo, kde je kosí sniper jak dřevorubec stromy, nebo o přepáleným konci, ale mě se to prostě líbilo. Taková vážná konverzačka uprostřed války mezi nepřáteli, prostě proč ne. Aaron Taylor-Johnson to zvládl s přehledem a John Cena je snesitelný. Válečná jednohubka trochu jinak.

Americká kletba (2005)

Je k nevíře, jak film trvající 79 minut dokáže tak nudit. Dobová atmosféra je fajn, ale to je tak celý. Solidní herci ti film neudělá, horor už tuplem.

Život, svoboda a pronásledování na Planetě opic (1980) (TV film)

Jediné zajímavé v tomhle filmu byla diskuze na téma různých krevních skupin, ta trvala tak 10 minut. Zbytek je opět nudná televizní záležitost, která trochu potěší skalní fanoušky Planety opic a unudí k smrti všechny ostatní.

Poznání na Planetě opic (1980) (TV film) odpad!

Ještě o úroveň horší než Zapomenuté město. Příběh, herci, scénář..hrůza.

Jak jsem poznal vaši matku - Série 1 (2005) (série)

Začátek byl trochu jak z Pendolina, ale jak jsem se v tom dokázal orientovat, začalo mě HIMYM děsně bavit. Skvělý úvod. Sice má pár slabších dílů, ale obecně to je parádní rozjezd.

Smrtihlav (2017)

Budeme porovnávat s Athropoidem? Samozřejmě. 2 filmy pojednávající o stejné historické události vznikly v jeden rok. A je s překvapením, že se suveréním vítězem stal ten "menší", který vznikal v české kotlině. Smrtihlav je totiž od začátku do konce kolosální průšvih, který se z těchto vod nedostane při dramatických chvílích, ani při akčních. Je to s podivem, protože Cédric Jimenez měl v zásobníku solidní herce (solidní ve ve významu známé), ale ve finále je třeba Jason Clarke vyloženě prů*er, tenhle člověk neumí hrát a dotáhl to už na Heydricha nebo Skynet, k nevíře. Nezvládnutá režie, nezajímavý scénář, příšerná akce. V dnešní době nestačí jen nestříhat při popravách, aby si to divák "užil". Dneska to chce mnohem mnohem víc, a tady to prostě není.

Zapomenuté město na Planetě opic (1980) (TV film)

Nechápu proč vznikly tyhle slepence, které jsou hlavně pokaždé 2 díly televizního seriálu. S původní Planetou opic to samozřejmě nemá pranic společného, ale když člověk přimhouří oči, na odpad to ještě úplně není.

Hořkých sedmnáct (2016)

Kelly Freemon má zdá se talent pro sociální drama. Nevěřím totiž, že Hořkých sedmnáct je výjimka, která se už nemůže opakovat. Její výběr herců, ať už dospělých (naprosto boží Woody Harrelson!) ale i mladých je tak dobrý, že jsem přemýšlel, zda jsem v poslední době viděl lepší casting. Filmu sice v posledních 20 minutách lehce dochází dech a vyznívá trochu doztracena, ale pro mě je a bude zajímavým pohledem pod pokličku moderní mladé generace, která neví co chce. Tohle se mi líbí!

Enderova hra (2013)

Nečetl jsem předlohu. Ono ne že bych to nezkoušel, ale jednoduše jsem se nedostal přes první kapitoly. Je to hodně o psychologii, což jsem trochu čekal, ale ne v takové míře. Je to ale moje chyba. Takže jsem si zkoušel filmovou adaptaci užít jako samostatný film. A ten funguje skvěle. Asa má na svůj věk hromadu charisma a i hrát umí. Bez problémů tak utáhne celý film. I když je film o válce, opravdovou válku tady neuvidíte. Ale pokud se už na plátně válčí, je to epická pecka ve vesmíru se skvělými triky. A co koneckonců od sci-fi očekáváte? Nechte občas hype doma a jen si užívejte. Enderovu hru bych si z fleku dal v dalších pokračováních.

Odebrat z přátel (2014)

Neříkám hit, ale za tvrzením, že tvůrci z ničeho udělali fajnovou věc, si stojím. Tyhle moderní horory sice nejsou vůbec děsivé, ale z nějakého důvodu se mi tenhle moderní hábit líbí. Samozřejmě mi to připomnělo webseriál Semestr ze Streamu, který se mi taky líbil. Partička mladých, Facebook, Skype, internet, pár mrtvých, dobrá práce.