• Krátkometrážní

Mistr Shaolinu (1979)

Tady jsem se nechytal vůbec ničem. Průměrné kung fu, příběh o ničem, hudba o ničem. Oproti ostatním shaolinským filmům, které jsem zatím viděl, je tohle suverénně nejslabší.

Nepolapitelní (2015)

Taylor Lautner umí solidně parkour. Dokud je to blbina pro teenagery, je to fajn. Lautner je mrštný, umí skákat, umí jezdit na kole, umí dělat přemety a jeho postava je celkem sympaťák, který vůli nemocné mamince dluží mafii. bohužel se to v půlce překlopí do akční nudy, kde se kupí jedno klišé za druhým. Ono teda ne že by ta první polovina byla nějak originální, ale kamera i hudba jsou fajn a odsýpá to. Upřímně bych to ale čekal mnohem horší, než to ve skutečnosti je. Béčko bez pořádných herců, kteří mají ale schopnýho kameramana a líbivý sport.

Ranč pro dva (2019) (TV film)

Co čekat od Hallmarku. Stále mě fascinuje, jak jeden a ten samý příběh už létě recyklují a přicházejí s tím stále dokola. A stále se najdou tací, kteří si to pustí. Třeba já, žejo :) Ranč pro dva můžete vidět 5 minut a víte o co tam půjde, co se tam stane a jak to skončí. A ono to překvapivě přesně tak bude. Tentokrát v prostředí divoké Montany.

Hra doopravdy (2024)

Není to komedie, není to thriller, není to akční a už vůbec to není komedie? Problém je, že to neví ani režisér Thomas Vincent. Pár scén Davida Oyelowa (asi tak 3) jsou celkem vtipný. Zbytek ale vychází totálně do ztracena. A jestli se Kaley Cuoco snaží vyprostit ze škatulky "Penny", tak takhle to moc nepůjde. Pro komedii tu nemá prostor, pro akci tu nemá schopnýho choreografa, Stahelského, Leitche, ani kameramana. Všechno je pak totálně nezajímavý, nudný, dlouhý a nedává to sebemenší smysl.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Rychlejší přerod z hajzla v dobrého a laskavého člověka snad ani nejde natočit. Foster totálně posral jakýkoliv Butlerův vývoj. Na začátku je hajzl, parchant a DOSLOVA za JEDNU MINUTU otočí, koná dobro, má rád maminku, svou rodinu a chce do Súdánu. Film podle mě ztratí 90 % diváků v tomhle "úvodu". Je scénáristicky totálně nezvládnutý a absurdní. Naštěstí se potom rozjede solidní akční drama z Afriky. Butler překvapivě zvládá i hrát a jeho zlomení někde před koncem je bravurní. Stejně tak jako vedlejší role Michaela Shannona.

Mistrův syn (1978)

Parádní kung-fu, parádní Jackie Chan. Ve 24 tu předvádí naplno svůj talent pro komedii i bojová umění. Příběh by tu ani nemusel být, ale je tu tolik akce a tréninku, že na nějakou bitku člověk nečeká dlouho. Skvělý choreo i odlehčený styl.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Věčná škoda, že tenhle film nezastihl Cameron Diaz v mladším věku. Sice jí bylo teprve 36 a neztratila absolutně nic ze svého velkého komediální talentu, ale přece jen o 5 let od Charlieho andílků je tady znát. Stojí to prakticky celé na ní, Kutcher tu jen sekunduje a každá vtipná scéna vychází z jejího repertoáru. Jen škoda toho množství makeupu, který se snažil těch 36 zamaskovat.

Mothra tai Godzilla (1964)

Ze všech dosavadních dílů o Godzille je tenhle určitě nejzajímavější. Má trochu rozšířený děj a mytologii, mini víly jsou wtf překvapivě pouze na papíře a ve filmu nepůsobí tak absurdně, jak by se na první pohled mohlo zdát. A finální bitva ani dětí Mothry s Godzillou je zatím to nejlepší, co nám tahle série po akční stránce ukázala. Přidejte k tomu totálně přehrávající herce, papundekl a roztomilý miniatury náklaďáků, a máte film jak víno.

Moje vina (2023)

Ve srovnání s After je Culpa Mia nejspíš ve všem lepším. Je filmovější, zajímavější, Nicole Wallace je hezčí než Josephine Langford. Snad jen Tiffin je potetovanější než Guevara. Moje vina ale hodně těží z exotičtějšího prostředí španělské smetánky, takže pláže, sluníčko, spoře odené slečny a překvapivě i auta. Moje vina je totiž takový divný guláš After, Rychle a zběsile a nějaký béčkový kriminálky. Tý dvojici to spolu ale sluší, mají solidní chemii a on je menší pako než to pako z After. Kdyby jsme nedostali to absurdní akční finále, MOŽNÁ bych mohl uvažovat i o 4*. Ten závěr to ale totálně přestřelil. Pamatujete závěr druhých Mizerů, kdy Marcus udělá kotoul a pošle tam jeden headshot? Oproti finále Culpa Mia je to absolutní břídil.

12 opic (2015) (seriál)

První sérii berte jako samostatný seriál, který se snaží remakovat kultovní film s Willisem. A moc mu to nejde. Stanford je herecký pako, kterýmu nic neuvěříte. Ve vedlejších rolích může být fajn, ale jeho největší zkušenost je ten pošahanej kámoš Icemana ve druhých Xmenech. Vzpomínáte na toho blbečka, co mu hráblo a metal plameny? Naopak Amandu Schull mám rád a v Suits jsem jí vyloženě zbožňoval. Jenže tady tvoří pár s naprosto neexistující chemií. Amanda k tomu vypadá jako by Stanforda přeprala s rukou za zády. Nápad obsadit tyhle dva do akčnějších rolí je nápad za milion...facek. Každopádně 12 opic jaké známe, po první sérii skončí. A začne ŠÍLENEJ GULÁŠ. Začne se hopkat v čase sem a tam doslova co 2 minuty a mě to hodně rychle přestalo nějak extra bavit, natož abych všechny ty stále se opakující paradoxy a kontinua pochytil. Občas je něco fajn, humor je dobrej, je tu plno přímých popkulturních odkazů, ale hraní si na nějakou epičnost nebo osudovost se tady hrubě nepovedla. Finále seriálu je fajn, o tom žádná, ale vynášení do nebes, jak musíte první sérii přetrpět a pak je to geniální seriál? Jo, možná vypadá lépe, je rozmáchlejší, ale je to čistej průměr, který je zamotaný jak klubko provázku.