• Krátkometrážní

Konec starých časů (1989)

Tohle jde absolutně mimo mě a rázem tu mám příspěvek do sloupečku "nejnenáviděnější film". Přitom mám rád tu dobu, herce, Abrháma obzvlášť, ale doslova 90 minut trvající nudu bez ničeho si líbit nenechám. Totéž se mi stalo u Ostře sledovaných vlaků, začínám mít podezření, že samotným problémem je Menzelův styl.

3 Nindžové - Protiúder (1994) odpad!

Ten nejdebilnější a nejhloupější dětský humor, jaký si dokážete představit. Příklad za všechny - hraje se baseball a jeden cvalda prdí tak moc, že začnou všichni omdlévat. A tohle je roztáhlý snad na půl minutě.. Všichni se chovají jak pitomci, scény nedávají nejmenší logiku, dokonce mi přijde, že na sebe moc nenavazují a mě po půl hodině začala bolet hlava. A přitom existuje plno filmů pro děti, který nejsou tak vymydlený a bez mozku...

The Butterfly Effect 3: Revelations (2009)

Kvalita zase trochu klesla. Nápad to je sice zajímavý, twist předvídatelný a zpracování televizní, ale až na pár krvavějších scén je tahle celá série totálně vyčerpaná. Od začátku mě to nebavilo, kdo je vrah divák uhádne po půl hodině a pak už jen čeká na konec, který přijde po velmi dlouhých 100 minutách.

Osudový dotek 2 (2006)

Když víte, že máte průměrný film, nacpěte tam alespoň Ginu Holden v erotický scéně. První Osudový dotek je klasikou, která mě sice trochu minula, ale její kvality uznávám. Dvojka je nudnou televizní variací, která sice přichází s jiným příběhem, ale o to nudnějším a horším. Možná to není taková tragédie, jak bych čekal, ale až na dvě erotické scény, které zapomenete během týdne, tam není nic. Snad jen fakt, že Eric Lively je bratr poněkud slavnější Blake.

Duchové Marsu (2001)

Ice Cube v červených kalhotech a koženým kabátu běhá s automatickými zbraněmi po Marsu a kosí zlý padouchy. Jak šíleně blbě tahle věta zní, tak přesně tak Duchové Marsu vypadají. Samotná "legenda" je fajn, mám rád tenhle mišmaš sci-fi a tajemna, ale Carpenter všechen potenciál nejspíš vystřílel v 80. letech. Film totiž často vypadá jak fan film několika geeků. A čirou náhodou se tu objevilo plno známých tváří, ze kterých je zajímavý možná tak Statham s vlasy. Akce je špatně sestříhaná, herci toporní a je to občas legračně krvavý. Naštěstí je to dostatečně krátký, takže to zase tak nudit ani nestihne.

Richard Jewell (2019)

Mému dědovi bude letos 80, je rád, že udělá takový ty běžný práce po domě a zahradě, nejraději hraje s babičkou "Haló, tady Impulsovi" a rád kouká na sport a politiku na televizi. Na straně druhý je Clint, který v 89 letech natočí další pecku. Režijně dokonalý, scénáristicky skoro taky. Snad jediná výtka je ta, že mě Richard Jewell ani jednou nestrhl, jak bych si přál. Celý to jede na setsakra dobrých kolejích stále rovně, bez větší výhybky nebo zatáčky. Rockwell je jako vždycky precizní, Hauser velmi mile překvapil a i na malým prostoru dokáže Jon Hamm i Olivia Wilde zaujmout. Další hutné téma, další trefa do černýho.

Příběh z Bronxu (1993)

Je škoda, že Robert De Niro nerežíroval častěji. Má svůj osobitý styl, který mi (alespoň v Příběhu z Bronxu) velmi sedí. Nikam nespěchá. Příjemně vystavuje příběh na skvělým scénáři a ještě lepších hercích. Příběh je poutavý, atmosféra prakticky 3 světů (civilní, mafiánský, černošský) je tu nastíněn skvěle a já si, i po trochu vlažném úvodu, ty 2 hodiny užil. De Niro, Palminteri i Brancato hrají skvěle a hlavně mají co hrát. Mafiánské filmy často nemusím, ale Příběh z Bronxu je výjimka.

Kluk od vedle (2015)

Je Lo je sama doma, nudí se, cítí se osaměle a nechá se svést pěkným klukem, náhodou jejím studentem a kamarádem jejího syna. Synopse jak z telenovely. Lopez je sice na stará kolena neuvěřitelně sexy ženská a David McFarland se snaží, aby v prádle vypadala ještě lépe, ale tahle její scéna a pohled na černý kalhotky je tím nejzajímavějším, co mě v tomhle thrilleru čeká. Všichni se tu totiž chovají buď jako naprostý magoři (Ryan Guzman), nebo dementi (všichni ostatní). Logika postav si dává pauzu stejně jako scénář, nad kterým raději ani nebudu přemýšlet, protože bych našel sto způsobů, jak z tohohle problému vybruslit. Jenže by bylo za 10 minut hotovo.

Křižovatka smrti (2016) (seriál)

Pokud se Foo a Hires snaží být jako Chan a Tucker a odkazovat na ně, seriál nefunguje. Kvůli tomu je první třetina, polovina, skoro nekoukatelná nuda. Jenže někde uprostřed jsem si na tohle duo zvykl, tvůrci začali jít svou cestou a i chemie mezi těmahle dvěma občas zafungovala. Proto jsou závěrečný díly celkem snesitelný detektivní béčko. Stále ale platí, že nejlepší postavou seriálu je natvrdlý a dobrosrdečný bratranec Cartera... Žádná škoda ukončení po první sérii.

Daredevil (2015) (seriál)

Nejlepší Marvel od Netflixu. Skvělá, temná atmosféra, epickej soundtrack a i když je dvojka poněkud nevyrovnaná, tak trojka mi tohle všechno vynahradila. Daredevil boduje hlaně castingem, který trefil do černýho téměř každýho. Od skvělýho Coxe, po neopakovatelnýho D'Onofria, který si krade celou první i třetí řadu pro sebe a na dvojce je vidět, jak moc tam chyběl. Akce má parametry filmovýho akčňáku, scénář je skvělej a mě je jen smutno, že nedostal čtyřku, protože si to Matt, Karen i Foggy zasloužili. Tohle je lahůdka.