• Krátkometrážní

Hard Boiled (1992)

O to víc mě mrzí, že John Woo nedostal nenatočil podobnou akčňárnu v Hollywoodu. Akce je skvělá, někdy až brilantní, brutální a baví. Jenže je postavena na nudným filmu, který má k tomu 2 hodiny a nudí kdykoliv něco nevybuchuje. Před 15 lety bych byl možná nadšený, ale dneska potřebuji i něco jako scénář, který akce jen doprovází. Hard Boiled je akce, která má občas nějaký příběh. A ten je špatný.

Hroši v Africe (1979)

Přijde mi to jako Hill - Spencer bez Hilla a Spencera. Pryč je ta ztřeštěnost, a vůbec všechno, co tuhle dvojici proslavilo. Nikdy jsem nebyl jejich velký fanoušek, ale několik filmů s nimi celkem můžu. Určitě to je dáno i prostředím, které není pro "komedii" úplně nejvhodnější, ale já se prostě nudil od začátku do konce.

Bourák (2020) odpad!

Schválně jsem si to počítal, a letos jsem dal zatím 32 odpadů. Ale upřímně Bourák by v pomyslném žebříčku atakoval minimálně první trojku. Scénář je regulérně jeden z nejhorších, co jsem viděl. Nedává to sebemenší smysl a nemá to ani špetku nějakého vtipu. Je to jen dlouhé, nudné, a často i trapné, včetně Trojana.

Asijská spojka (2016) odpad!

Vypapanej Steven si hraje na zlýho padoucha, nosí brýle, 100 kilovou nadváhu a je furt nasranej. Není asi velké překvapení, že Asijská spojka je jen další řádek v Seagalově filmografii, který stojí za starou bačkoru. Příběh je blbý, scénář ještě horší a akce až trapně komická. Scéna na konci, při automobilové honičce, kdy v jednom záběru kamion jede, v dalším je výbuch, přes který vidíte ten kamion stát, a při dalším střihu ten samý kamion jakoby prudce brzdí, je jen jeden příklad za všechny, co za hrůzu tenhle film je. A jen tak mimochodem...tenhle kamion honí Mercedes, který se mu snaží snad 10 minut ujet...

The Man from Earth: Holocene (2017)

Stejný režisér, stejný herec, pokračování dobrého filmu a jedna velká filmová prohra. Televizní zpracování by mi ani tak nevadilo, kdyby ale film měl alepsoň trochu smysluplný scénář, kterým se vyznačovala brilantní jednička. Prosba režiséra o peníze je pak vrcholem týhle trapnosti. Pozemšťan měl být jeden film. Chytrý, chytlavý, s velkým přesahem a prostorem pro rozvoj myšlenek a teorií. Dvojka je oproti němu čistý peklo s twistem na konci, kteýr nedává smysl a je šíleně céčkovitý, jako film samotný.

Pozemšťan (2007)

Film, který Vám dokáže vnutit tolik brouků do hlavy, že z ní budete mít ementál. Někdy až brilantně vystavený příběh a vyprávění, které divákovi dává jednu otázku za druhou, aby ho okamžitě napadlo pět dalších. Kéž bych s takovým člověkem mohl mluvit, touha po vědění je přirozená lidská vlastnost a Pozemšťan mi dovolil na ní pohlédnout. Bavilo mě to, i když to je vlastně jen konverzačka skupinky lidí v reálném čase během jednoho večera. První twist byl skvělý, druhý ještě lepší. K úplné dokonalosti bych si představoval jen větší tah na branku, a na čelist diváka. Napětí ale divák pociťuje prakticky od začátku a stupňuje se až do konce.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Na podobný úrovni jako skoro nesnesitelná jednička. Špatný triky, postavy dementi a mě je stydno za ty herce, že "museli" hrát v takový kravině. Dodnes nechápu, jak mohlo vzniknout takových dílů.

Vinaři - Série 1 (2014) (série)

Příjemná letní oddychovka, které se povedlo naladit na příjemnou atmosféru. Je otázka jak moc se to podobá Moravě a vinicím, ale až na pár horších dílů, je to fajn. Některé postavy jsou lepší, jiné horší a méně zábavné, proto občas horší hodnocení. Každá postava totiž dostane svou hlavní roli.

Runaways - Season 1 (2017) (série)

Je to tedy dost divočina zatím. Běhá tu dinosaurus, jsou tu takový (ne)X-Meni a nikdo mi zatím pořádně nic nevysvětlil. Seriál má ale solidní tempo, skvělý soundtrack a minimálně v prvních dílech ta tajemná linka funguje skvostně. Škoda slabší druhý poloviny, ale stále je tu dost zajímavých otázek, které by mohli seriál sunout kupředu.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Nebudu s Guyem Richtiem kamarád. Snažil jsem se už několikrát a pokud nepočítám fajn Aladina, u jeho filmů umírám nudou. Tady to není jiný. Nesedí mi tady vůbec nic, od jeho velmi specifický režie, po scénář, který je tady pro mě to nejhorší. Čest, že jsem se alespoň snažil, ale tyhle kulty nejspíš nikdy nedocenim.