• Krátkometrážní

The Man from Earth: Holocene (2017)

Stejný režisér, stejný herec, pokračování dobrého filmu a jedna velká filmová prohra. Televizní zpracování by mi ani tak nevadilo, kdyby ale film měl alepsoň trochu smysluplný scénář, kterým se vyznačovala brilantní jednička. Prosba režiséra o peníze je pak vrcholem týhle trapnosti. Pozemšťan měl být jeden film. Chytrý, chytlavý, s velkým přesahem a prostorem pro rozvoj myšlenek a teorií. Dvojka je oproti němu čistý peklo s twistem na konci, kteýr nedává smysl a je šíleně céčkovitý, jako film samotný.

Pozemšťan (2007)

Film, který Vám dokáže vnutit tolik brouků do hlavy, že z ní budete mít ementál. Někdy až brilantně vystavený příběh a vyprávění, které divákovi dává jednu otázku za druhou, aby ho okamžitě napadlo pět dalších. Kéž bych s takovým člověkem mohl mluvit, touha po vědění je přirozená lidská vlastnost a Pozemšťan mi dovolil na ní pohlédnout. Bavilo mě to, i když to je vlastně jen konverzačka skupinky lidí v reálném čase během jednoho večera. První twist byl skvělý, druhý ještě lepší. K úplné dokonalosti bych si představoval jen větší tah na branku, a na čelist diváka. Napětí ale divák pociťuje prakticky od začátku a stupňuje se až do konce.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Na podobný úrovni jako skoro nesnesitelná jednička. Špatný triky, postavy dementi a mě je stydno za ty herce, že "museli" hrát v takový kravině. Dodnes nechápu, jak mohlo vzniknout takových dílů.

Vinaři - Série 1 (2014) (série)

Příjemná letní oddychovka, které se povedlo naladit na příjemnou atmosféru. Je otázka jak moc se to podobá Moravě a vinicím, ale až na pár horších dílů, je to fajn. Některé postavy jsou lepší, jiné horší a méně zábavné, proto občas horší hodnocení. Každá postava totiž dostane svou hlavní roli.

Runaways - Season 1 (2017) (série)

Je to tedy dost divočina zatím. Běhá tu dinosaurus, jsou tu takový (ne)X-Meni a nikdo mi zatím pořádně nic nevysvětlil. Seriál má ale solidní tempo, skvělý soundtrack a minimálně v prvních dílech ta tajemná linka funguje skvostně. Škoda slabší druhý poloviny, ale stále je tu dost zajímavých otázek, které by mohli seriál sunout kupředu.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Nebudu s Guyem Richtiem kamarád. Snažil jsem se už několikrát a pokud nepočítám fajn Aladina, u jeho filmů umírám nudou. Tady to není jiný. Nesedí mi tady vůbec nic, od jeho velmi specifický režie, po scénář, který je tady pro mě to nejhorší. Čest, že jsem se alespoň snažil, ale tyhle kulty nejspíš nikdy nedocenim.

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Kravina pro trochu odrostlejší děti, které to ale šíleně nebude bavit. Jestli jsem se usmál za film jednou nebo dvakrát, tak je to hodně. Proč se rodinné filmy snaží dělat z rodin naprostý trotly?

Hranice smrti (2007)

Filmově zajímavé téma, ale naprosto zmršený scénářem i herci. Nava je v nejlepším případě rutinní režisér, který svý nedostatky mastkuje šíleným střihem a Je-Lo je všechno, jen ne herečka, a už vůbec ne dobrá herečka, která by utáhla takovou roli. A potom mi vlastěn už vůbec nic nezbyde, jen prázdný nudný film, který je k tomu ještě dlouhý až běda..

Ray (2004)

Ono natočit dobrý životopis je těžší než se zdá. Máte sice známou osobnost a její obvykle pohnutý osud, ale napsat okolo toho dobrý film je často těžší, než natočit příběh bez reálné předlohy. Ray na to hle doplatil. Jamie Foxx je skvělej a Oscara si zasloužil do puntíku, jenže Ray je natočený tak rutinně a bez nápadu, že mi to vlastně bylo celý dost jedno. Je to sled scén a hudebních čísel, které jsou sice dobře natočené, ale ani v jeden moment to nevytrhne z pomalu nastupující letargie. Celé to vyzní dost do ztracena a i když je to vcelku dobrý film, nebudete si na něj za chvilku pamatovat. Pro člověka, který nemá k Rayovi Charlesovi blízko, je to jen dloooouhý rutinný životopisný film bez ničeho zajímavějšího.

Pocahontas 2: Cesta domů (1998)

Ten nejslabší odvar z narvané a kouzelné jedničky. Animace ani tak horší není, ale příběh je šíleně plytký a nudný. Nastavovaná kaše se vším všudy. Je zarážející, že jak má Disney parádní originální pohádky, tak jejich pokračování stojí všechna do jedné za starou belu.