• Krátkometrážní

Návrat do Vánoční zátoky (2018) (TV film)

Kari Matchett z Invaze a Steven Weber z iZombie v docela snesitelném vánočním filmu. Není drama, není to vtipné, je to vážně jen romantické. Tori Anderson je naštěstí celkem sympatická a po těch osmdesát minut se na ní dá dívat. Víc nic tady ale nehledejte. Je to opravdu jen o romantickém klišé o Vánocích. Neurazí, nenadchne, na Vánoce ideální. Přítelkyně byla spokojená.

Mickeyho vánoční koleda (1983)

Viděno v originálu s titulky. Vsadil bych se, že dneska by ani náhodou neukázali, že zemřelo nějaké dítě. Jinak je to vlastně docela povedená vánoční jednohubka, na kterou se dnešní speciály dnešních animáků ani zdaleka nechytají.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Pokud by jste provedli průzkum, kde by jste se ptali lidí na nejlepší seriál, jaký kdy viděli, odpovědi by dost možná byly Přátelé, Jak jsem poznal vaší matku nebo Teorie velkého třesku. Všechny tyhle seriály jsem viděl a všechny jsou brilantní. Teorie nade všemi ale ční jako ten Jeden prsten. Start to pro mě nebyl jednoduchý, jenže téměř záhy odstartovala exploze geniality. Ať už scénáře nebo herců. Obvykle si u seriálu zamilujete jednu z hlavních postav, jenže tady je stejně tak důležitá Bernadette jako Sheldon. Postupem let se herci tak sehráli, že vytvořili dokonalou partičku, která mě všechny ty díly královsky bavila. Připouštím, že se seriál dočkal o jednu nebo dvě série více, než by bylo zdrávo, mě to ale nevadilo a tu všudypřítomnou nostalgii jsem si (zvlášť na konci) užíval. Závěr je přesně takový, jaký jsem doufal, a po jakém jsem se po skandálním závěru HIMYM i modlil. Já to mám za sebou a je mi smutno, že mě už víc nečeká. Bernadette, Howarde, Rajeshi, Sheldone, Penny, Amy a Leonarde, díky, bylo to báječný!

Teorie velkého třesku - Série 12 (2018) (série)

Poslední díly to tlačí na nostalgii tak mocně, že to až není hezký. Mě to ale bavilo. Škoda toho slabého středu, který jen potvrdil, že pokud neměl seriál končit dříve, tak teď byl nejvyšší čas.

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Ideální jednohubka při čekání na Štědrovečerní večeři. Jednička byla ale přece jen o chloupek originálnější a zábavnější. Tohle je vlastně nenáročná road movie o partičce bláznů, který se nesnášejí ale mají se i rádi. Vždycky někam dojedou, něco se jim stane a zase jedou dále. A celé se to jen tak mimoto děje během zombie eukalypty..Nová cestující je fajn, přinesla svěží vzduch a několik fajn vtipů, jen závěr bych si dokázal představit o poznání okázalejší a lepší. Ale jak říkám, fajn jednohubka.

Král (2019)

Celkem se po skončení Krále divím, že to nevyneslo Chalametovi nominaci na Oscara, protože je vyloženě výborný. Jeho královi jsem věřil každé slovo, užíval si každou jeho promluvu nebo řeč těla. Obecně je Král co do hereckých výkonů jeden z nejsilnějších filmů roku. Přidejme k tomu reálnou surovost tehdejší doby a hlavně války a vyjde Vám mrazivý, skvělý historický drama, které je nejsilnějších v těch nejkomornějších scénách. Bavil mě scénář, herci, akce, výprava, závěr i mrazivá pointa, která to na plnou nakonec vytáhla! Takhle Netflix můžu.

Král psanec (2018)

V momentě, kdy se film začal rozjíždět... byl konec. Pro milovníky dějin bude film určitě zážitek. Pěkné scenérie, výprava, kostýmy, jenže pro filmového fanouška je Outlaw King šíleně roztáhlou a nudou podívanou, která nenabízí skvělé herce, o které by se film mohl opřít, ani strhující akci, ba co víc Vám přichystá jen jednu bitvu.

Misfits: Zmetci - Série 3 (2011) (série)

Už to nebaví. Tedy, ne že by mě Misfits někdy bavili nějak extra, většinou mi to přišlo zbytečně na sílu, ale trojka mi jen potvrdila, že se vše točí jen kolem pěkného nápadu, kolem kterého se tvůrci snaží vytvořit seriál, aniž by na začátku měli představu jak pokračovat.

Hostel III (2011)

Tak nakonec je nejsnesitelnějším dílem dvojka. Ale trojka se drží v závěsu. Nemá sice tak chuťový scény jako první dva díly, filmově je ale nejspíš nejzajímavější. Všichni se sice chovají jako idi*ti, ale to asi tak nějak od takových postav čekáme. Je to krátký, takže Vás to ani nestačí tak nudit jako hypernudná jednička.

Hostel II (2007)

Posledních 5 minut je nejzajímavějších. A to jen díky nůžkám. Jinak ale asi poživatelnější pokračování než jednička. Na bezbranné holky se dívá asi trochu lépe než na bezbranné blbečky, to si chtějí užít. Hostel II samozřejmě není dobrý film ani v rámci hororu, je to jen příjemně krátká vyvražďovačka s několika modelkami a dvěma scénami, které za něco stály. To je ale tak všechno.