• Krátkometrážní

My Shoes (2012)

Pointa, co dá divákovi knedlík do krku..

Mys hrůzy (1991)

Viděl jsem nejdřív originál, takže jsem tak nějak věděl co mě čeká. Jenže původní film nemá Roberta De Nira. Stále více se takhle zpětně stává jedním z mých nejoblíbenějších herců a Mys hrůzy jen on pozvedává na úplně jinou úroveň. Jeho herectví je brilantní, jeho postavy klamou tělem a on dokáže opravdu zahrát úplně cokoliv. Ve spojení se Scorseseho režií to sice není dokonalost nad dokonalost, ale určitě se, i v dnešní době, jedná o vynikající thriller.

Mys hrůzy (1962)

Po vynikající první polovině ve mě nadšení postupně vyprchalo, až jsem závěrečnou půl hodinu vyloženě protrpěl. Samozřejmě nejde opomenout stáří filmu a úplně jiné filmové obvyklosti, ale už jsem viděl spoustu filmu z tehdejší doby, které mě strhly.

Myši patří do nebe (2021)

Dojemný, až nezvykle citlivý film, ale ani v jednom momentě mě to nedojalo, nebo alespoň více nezaháčkovalo. Jen mam trochu dojem, že z toho budou mít děti deprese (nebo nic nepochopí), a dospělý naopak budou nadšený. Pro koho to vlastně je?

M3GAN (2022)

Možná by to nebylo špatný, jenže by to nemohlo být tak nudný...To nejlepší je v trailerech a funguje to v nich mnohem lépe. Ve filmu stíhání kluka nebo tanec nejsou vůbec znervózňující, nebo dokonce děsivý. První polovinu se tam prakticky nic nestane a ve druhý se porouchaná panenka rozhodne pokosit asi 4 lidi....a pak je konec.

Nabarvené ptáče (2019)

Skvělá kamera, skvělá výprava a obsahově absolutně prázdný film bez schopných herců v hlavních rolích a prostoru pro ty schopné herce v cameo rolích. Nabarvené ptáče sice může být česká filmová událost roku, ale faktem je, že Václav Marhoul je prostě špatný režisér, který k tomu nemá zkušenosti. Ožehavé a brutální (kde byly?!) scény vám možná přinese publicitu a bude se o tom mluvit, ale rozhodně to nezvedne kvality filmu. Nakonec to padlo, že jsem jen "trpěl" jednotlivé epizody a po konci každé si říkal, že jsem zase blíž ke konci. Pokud sleduju téměř 3 hodiny film o klukovi, ke kterému se nemůžu nějak citově připoutat, aby mi jeho osud nebyl volný, je to od začátku odsouzený k průšvihu.

Nabitá zbraň 1 (1993)

K naprostý dokonalosti tu chybí jen Leslie Nielsen a Charlie Sheen. Být tam tyhle dva v hlavních rolích, byl by to klenot, na který by se vzpomínalo ještě dnes. Neříkám, že Estevez a Jackson si to nedávají a jsou špatní, ale tehdy tu prostě byli géniové parodií a podobných komedií, který ten žánr udělali. Kvality ale Nabitá zbraň má. dělá si to čílenou strandu ze Smrtonosný zbraně, cameo Willise je snad nejlepší v dějinách a je to příjemně "jednohubkově" krátký. Co vlastně víc? Snad jen toho Nielsena nebo Sheena (který tam sice je, ale ne tak, jak bychom si přáli:)

Na cestě (2006) (seriál)

Můj milovaný cestopis. Díky neopakovatelnému duu Bartoška - Donutil jsem navštívil všechny myslitelné kouty naší planety. Viděl jsem všech (zatím) 587 dílů. A už rok žádný nový nevznikl. Nevím, jestli je pořad u konce nebo ne, každopádně díky neopakovatelným záběrům, hudbě a tady těm pánům jsem si užil každý díl. I ty, které zůstaly v Česku. Jiří, Miroslave, děkuji!