• Krátkometrážní

Identita (2003)

Mysteriózní, příjemně krátký, úderný a povedený. Mangold trefil skvěle a i díky dobrýmu scénáři a hutný atmosféře mi naservíroval příjemných 90 minut plných strachu, vody a několika mrtvol. A ještě k tomu božsky vypadající Amandu Peet.

Jádro (2003)

Jádro je moje srdcovka aneb Drtivý dopad obráceně :) Je jasný, že pokud na to budete koukat vážně, zjistíte, že film je totálně pitomej a nelogickej, že i Bruce vrtající na kometě je pravděpodobnější než tohle. Přesto to je ale hlavně SYMPATICKÁ kravina, která mě bavila od začátku do konce úplně v pohodě. A to je u těhlech filmů nejdůležitější. Nekandidují na Oscary, jsou pitomý, ale dokáží bavit. A Jádro je přesně takový. Filmařská rutina na půl plynu.

Jak ztratit kluka v 10 dnech (2003)

Fajn potenciál, ale došlo to tak do poloviny. Sakra hot Kate Hudson a Matthew, který snad už navždy opustil vody těhlech romantických komedií. Fajn nápady, ale jako vždy, to v poslední půl hodině, kdy se hraje na vážnější notu, ztrácí dech, až to umře před koncem. Škoda, tomuhle filmu bych to přál.

Jeepers Creepers 2 (2003)

Měl jsem zafixováno, že dvojka se mi líbila mnohem víc a byla zábavná. Pak jsem narazil na novinku, třetí díl a všiml si, že tady nemam ohodnocenou jedničku a a okomentovanou dvojku. Tak jsem si na začátek vánoční dovolený rozhodl zkouknout všechny 3 díly najednou. A dvojka, která mi sice fajn úvod a několik skvělých creepy scén v autobusu, mě neskutečně nudila. Zábavných je tam fakt nějakých 20 minut někde uprostřed a mezi tím se postavy snaží rozvíjet mytologii a zkoušet rozvášnit plamen revoluce. Jenže je to snad ještě hloupější než jednička, která naopak měla vzestupnou tendenci. Tohle je fakt špatný. Jenže pak jsem si pustil trojku....to be continued.

Krajina střelců (2003)

Skvělá kamera, sympatickej Duvall a nesnesitelnej Costner se vším ostatním. Nejsem fanda westernů a po tomhle zářezu jím ani být nezačnu. 140 minut je doba vskutku mamutí, zvlášť když vás film nebaví už od samého začátku. Druhá polovina je ale přece jen trochu snesitelnější a závěrečná přestřelka to vytáhne na hodně mrzký 2*. Jinak mi někdo vraťte ty 2 hodiny času.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Ještě o level horší, blbější a tupější než jednička. Angelina sice neztratila nic na svým kouzlu, ale všechno ostatní je fail v čele s hlavní zápletkou o cestování časem. Akce totálně nudná a nezajímavá. Lokace sice exotičtější než v jedničce, ale co na tom..jediná zábava je se stíny na konci, to je jediná scéna, která stojí za zapamatování alespoň na týden.

Láska nebeská (2003)

Takhle ma vypadat romanticka komedie! Miluji anglicky humor a tady se mi ho dostava merou vrchovatou. Vyborne zafungoval casting protoze si nepamatuju, kdy naposledy mi byli herci takhle sympaticti. Pri prvnim shlednuti sice trochu vydesi pocet hlavnich ci vedlejsich dejovych rovin, ale ono to je stejne nakonec jedno. Konec hreje u srdce at jste muz zena dite nebo dedecek. Proc? Protoze je to DOBRE a lidsky natocene.

Letuška 1. třídy (2003)

Svižná romantická komedie s hodně prvky dramatu. Hodně pomáhají herci, protože jak Paltrow, tak hlavně Ruffalo to dávají s prstem v nose. Filmu hodně pomáhá krátká stopáž, která nedává čas přemýšlet jak nad děravým scénářem, tak nad hlucými místy, kterých je naštěstí jen pár.

Líbánky (2003)

Extrémně sympatická, sexy Brittany Murphy a sympatický Ashton Kutcher. Chemie mezi nimi funguje bez problému. Scénář sice neobsahuje bůh ví jaké komediální scény, ale i tak se člověk často zasměje nebo alespoň usměje. Nenáročná jednohubka. :-)

Medvědí bratři (2003)

Animovaná pohádka, která ale dokáže zaujmout i dospělýho. Příběh je překvapivě celkem fajn a dokáže zabavit každou generaci. Je to krátký, barevný a zabaví. Nic víc..