• Krátkometrážní

Mimic 3: Sentinel (2003) odpad!

Proč vzniklo další pokračování? Už dvojka neměla nic říct, takže je celkem na snadě, že trojka bude na tom podobně. A ona i je. Úplně špatná být nemusela, jenže film by vypadal lépe, kdyby to režíroval Micky Mouse a za kamerou stáli Tom a Jerry. Měl jsem jas na maximum a nebylo absolutně nic vidět. Střih je šílený, kamera špatná a herci by možná blbý nebyli, jenže všechno ostatní je přebíjí tak moc, že mi jich bylo líto. Chypu, že nejsou peníze, ale kdyby se alespoň trochu chtělo, dalo se to udělat určitě mnohem lepší. Komorní horor s dobrou atmosférou, takhle je z toho jen hodně špatný film hodně špatné série.

Mizerové II (2003)

I po skoro 15ti letech s přehledem nejlepší Bay a vůbec nejlepší akčňák široko daleko. Will Smith v nejlepší formě, hláškující Martin Lawrence, co scéna to perla a co vtip to trefa. Dvojku Mizerů jsem viděl dříve než jedničku a uchvátila mě od první minuty. Je to kravina, nepopírám, nelogičnost tu hraje hlavní roli, ale je zabalena do TAK sexy kabátku, že to dokážu odpustit s úsměvem na tváři. Každá přestřelka je řemeslný vrchol, každý Bayův známý oblet místnosti je pastvou pro oči. Co mi sedlo ještě víc je ale naprosto brutální, úchylný a někomu určitě nesedící humor, díky kterým jsem si Mizery užíval o to víc, ať už jde o půdu plnou krys, márnice, palec nebo nesmrtelnou noční návštěvu šéfa - pro mě je tohle totální úlet, který se mi trefil do vkusu tak, že už to lépe nešlo. Stále doufám, že se kluci rozhodnou a dají nám dárek v podobě trojky a já bych to bral, i kdyby to nedosahovalo kvalit dokonalý dvojky, však to jsou ostří hoši :-)PS - Jo, poslední půl hodinka na Kubě už trochu navíc, akce ale stojí za to a finální headshot tuplem!

Mládí v trapu (2003)

Kam se proboha ztratila ta skvělá pohodová komedie z první poloviny? Ta byla příjemná, vtipná, zábavná...pak jakoby někdo přepnul program a celá druhá půlka je jedna velká nuda. Věčná škoda, takových komedií s parádní první polovinou je...a Mládí v trapu se k nim přidá.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Vynikající romantický úvod během války a skvělý dojemný závěr z období po válce. Je škoda, že všechno mezi tím má krásnou kameru a pohledy na přírodu, ale dějově to je šílená bída. Epizodní role a příběhy Ribisiho nebo Hoffmana jsou scénáristický fail. Kdyby se z filmů vystříhalo 45 minut Lawova putování sice krásnou, ale jinak nezajímavou krajinou, měl by film mnohem lepší tempo a celkový dojem by byl parádní. Takhle je tam ta pachuť tý nudy uprostřed. Výprava, kamera a herci ale skvělý.

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (2003) (seriál)

Není to sice tak špatný, jak zdejší hodnocení ukazuje, ale oproti předchozím sériím je to tedy pořádný sešup dolů. Hodně chybí nejen pan Kopecký, ale i jakýkoliv lepší scénář. Z Nemocnice se stala utahaná telenovela s herci, kteří i kdyby měli sebevíc talentu, v tomhle guláši deprese, slz a utahané hudby, by nepředvedli zhola nic. Jediné hodné úsměvu je fakt, že snad každý, kdo se tady objevil z "mladé" generace, byl dříve či později v tak známé Ordinaci. I když neočekávám kvalitu prvního seriálu, doufám, že závěr mi chuť alespoň trochu vylepší.

Nenávist 2 (2003)

Hele upřímně se v tom začínám ztrácet. Jestli mají všechny japonský Ju-ony něco společnýho a nějak na sebe navazují nebo spolu souvisí, bez mučení se přiznám, že mi širší souvislosti unikají, i když se snažím. Druhá japonská Nenávist mi přesto přišla nejucelenější a jednotlivé příběhy na sebe navazovali zatím nejvíce, i tak mi přijde, že tahle série už toho nemá moc co nabídnout a říct. Co musím ale tvůrcům pochválit, je nehororová a hlavně neamerická kamera. Statická kamera, která dlouze snímá z boku z povzdálí člověka, ke kterému zrovna leze duch, je neobvyklá. Zvlášť když vidíte, jak se duch pomalu dostává před objektiv a jde si pro svou oběť. Pěkné.

Neprůstřelný mnich (2003)

Naprostá kravina, která má strašný triky, hrozný scénář, nudnýho Fata (bože proč) a od odpadu to zachraňuje asi jen béčková produkce.

Od kolébky do hrobu (2003)

Máte na place Jet Li, jenže místo toho, aby jste ho utrhnul z řetězů a nechal ho, ať zfláká hromadu nepřátel, necháte ho jen chodit v cool brýlích a někde uprostřed filmu zmlátit pár vidláků v kleci. Zbude vám pak už jen směšný DMX se svou snahou "ukradl jsem diamanty ale mou dceru musí ten padouch pustit, je to dítě!". Akce nulová, příběh po lobotomii a nezachraňuje to ani tank nebo závěrečný fight Li vs Dacascos, který je horší než kterýkoliv souboj v Mortal Kombat. Film na úrovni nejhorších akčních braků z období nového tisíciletí. Nejzábavnější tu pak Anthony Anderson a jeho pitvoření. Chudák Li...

Odložené případy (2003) (seriál)

V porovnání s ostatními kriminálkami, obzvláště mými oblíbenými Sběrateli kostí, je to vlastně dost nuda. U takhle dlouhých kriminálních seriálů je postem času důležitý vývoj postav a jejich životy, jako jednotlivé případy. Bohužel Cold Case se ten vývoj totálně vybodl a téměř všech 156 dílů je jen o vraždě v minulosti, vyšetřování, zatčení. Po sedmi sezónách je to už příšerně repetetivní a nudný. Postavy, včetně hlavní Lilly Rush neprojdou vůbec ničím. Ona si občas najde nějakýho přítele, vydrží to 3 díly a pak 20 dílů nic. A u ostatních ani to ne. Samotný kriminální případy jsou fajn, ale ke konci to dohnalo sebe sama a téměř všechny příběhy z posledních řad jsme v nějakém podobném duchu viděli v předešlých sériích, a v lepší kvalitě. Po Odloženkách mám trochu pachuť, Sběratele kostí jsem miloval, ale tady se jelo o minimálně jeden level níž.

Odložené případy - Série 1 (2003) (série)

Ničím nezajímavý start nejspíš naprosto průměrného seriálu. Chybí tomu "geniální" postavy jako měli Sběratelé kostí nebo alespoň Vražedná čísla. Tohle je sice takové reálnější, ale pro diváka většinou solidní nuda. Vývoj postav prakticky neexistuje, dal by se shrnout do 2 vět.