• Krátkometrážní

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 4 (2016) (série)

Jedním slovem "nářez". Agenti se nadobro oprostili od všeho špatného, co v prvních 2 řadách vybudovali a speciálně ve čtvyřce seriál přišel se svou nejlepší formou. Parádní Gabriel Luna (odklepněte mu spin-off!) i Mallory Jansen. Příběh zase natřískaný tak moc, že v jiných seriálech by vyplnil minimálně 2 série. První polovina s Riderem byla dobrá, ale měla pár hluchých míst, jenže ta druhá matrixovská je parádní jízda od začátku do konce. Jen finální vypořádání s Aidou bych si možná představoval víc kulervoucí. Ale závěr ale Konec dětství mě nadchnul.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 5 (2017) (série)

Pocitově asi slabší než nadupaná čtyřka, ale stále skvělá zábava. Po tom maratónu ostatních marveláckých seriálů, který jsem před tím absolvoval, jsou Agenti jako hojivá náplast. Příběh upaluje většinou dopředu jak gepard, pokud se přešlapuje na jednom místě, je to vždy jeden, maximálně dva díly a změna pravidel a prostředí uprostřed série mě furt baví. Skvělý.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 6 (2019) (série)

Citelně slabší scénář je v šestce kompenzován skvělým závěrem a velkým tempem. Občas mi bylo zkrácené série hodně líto, spousta děje by se mohla rozvést, ale mě Agenti přirostli k srdci. Trochu mě mrzí upozadění De Caesteckera, s přehledem nejlepšího herce týhle party, ale skvělý humor a jeho špičkování s vnukem mě královsky bavilo.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 7 (2020) (série)

Nakonec dobrý! Seriál se rozloučil možná trochu zrychleně (sám bych si představoval jeden, dva díly navíc jako pořádnou rozlučku), ale rozhodně jsem na konci neměl pachuť nedodělanosti. Závěr byl akční, dojemný a ukončil seriál nejspíš tak, jak se sluší a patří.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

"To nevíš, že levná barva na vlasy je jak starej chlap? Dlouho nevydrží a zbydou po nich skvrny!" Když je v komedii nejlepší rap synáčka a duet před koncem s láskou synáčka, je něco špatně, možná VŠECHNO. Černošský komedie celkem můžu, ale celá série Agenta v sukni mě minula, a trojka unudila.

Agenti z podsvětí (1996) (TV film) odpad!

Protrpěl jsem originál a při zjištění, že mají Zloději ještě televizní kanadskou verzi taky od Johna Woo, přepadlo mě horko. A bohužel jsem se nepletl, protože Agenti z podsvětí je sice krátká, ale nekoukatelná televizní doba na konci tisíciletí. Takových filmů vznikalo tisíce a tisíce bylo lepších, nebo alespoň koukatelnějších.

Agentka v utajení (2019)

Asi bych měl přestat si vybírat filmy jen podle známých tváří. Občas sice natrefím na nějakou lahůdku, ale často taky na nějakou šílenost, jako je Agentka v utajení. Diane to nebaví, Freemana to nebaví a tak se ptám -> Co na tom má bavit mě?

Agent WC 40 (1996)

Podobná Bláznivá střela je lepší, o tom žádná. Přesto je WC 40 fajn komedie na sobotní dopoledne, když přepínáte programy a na Nově zrovna běží tohle. Několik gagů je vyloženě skvělých a k tomu se parodují filmy, na kterých jsem vyrostl, takže nostalgie s Nebezpečnou rychlostí jede na plný obrátky. Nicollette Sheridan byla tehdy dost možná nejvíc sexy žena světa.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Skvělé áčkové zpracování, přesně jak bych to od del Tora čekal. Několik fantastických vedlejších postav (Gus, Fet, Quinlan), několik hlavních naprosto nudných a zbytečných (Eph a všichni jeho přátelé a rodina) a jedna z nejblbějších postav ever, které jsme každý přáli nějakou velmi bolestivou smrt (Zack). V prvních sériích byl Agresivní virus fajn, po skvělém úvodu se sice trochu zadřel a řešilo se vlastně stále to stejné dokola, naštěstí tu ale přibývalo upírů jak hub po dešti. Akce sice byla přinejlepším průměrná, jednotlivé epizody mi ale příjemně utíkaly. Bohužel po ještě solidní trojce bylo vidět, jak už to tvůrci chtěli rychle skončit, tak přišli se zrychlenou čtyřkou, která byla hlavně v začátku hodně wtf (stále to ale nebylo nic proti konci trojky, který kandiduje na nejhorší konec série ever). Konec byl jak z rychlíku, trochu nedůstojný solidnímu seriálu, ale vlastně jako by to korespondovalo celým seriálem. Áčkové zpracování, béčkovější scénáře. Ale stále je to hororové sci-fi, které se nebojí zabíjet děti i s maminkami, což se určitě cení.

Agresivní virus - Pád (2016) (epizoda)

...a oficiálně nejdebilnější postavu v historii seriálů všech žánrů vyhrává náš...