• Krátkometrážní

Vyšší princip (1960)

Fantastický František Smolík jako třídní učitel! To je hodno do učebnic herectví. Film bez obalu ukázal, co se v tehdejší době dělo. Skvělé vyobrazení všech těch zvěrstev, až se nechce věřit, že se tohle fakt dělo.

Ben Hur (1959)

Dost možná nejdelší film, jaký jsem kdy viděl. Ben Hur je epos gigantických rozměrů. Dnešní velkofilmy jsou v porovnání s Ben Hurem tehdejší doby příšerný ořezávátka. Monumentální hudba, výprava, příběh, vše velmi silné a působivé..jen škoda, že to nepůsobilo na mě. Doslova mě zabíjela délka. 210 minut je neskutečná nálož a sám jsem se divil, že jsem to dal na jeden zátah, protože film je dějově neskutečně prázdný, a pokud se !!3 a půl!!! hodiny nudíte a koukáte jen pro svůj hec, tak film není dobrý.

Cesta do středu Země (1959)

Posledních 30 minut je sice fajn, ale je šílený jak nudný mi tenhle film připadal. Byly to jedny z nejdelších dvou hodin strávených u filmu. Je neuvěřitelný, že hrozný remake z roku 2008 je stravitelnější. Občas se holt v minulosti netrefím.

Tarzanovo největší dobrodružství (1959) odpad!

S klasickými tarzanovkami se loučím tímto dílem (Tarzan and the Trappers, poslední se Scottem, jsem viděl dříve než tenhe a s titulky jsem více dílů nenašel). Když si pomyslím jak dobrá ta série byla, když na scénu nastoupil Johhny Weissmuller, tak je mi z toho vyloženě smutno. Tohle už nemá s klasickým Tarzanem, kterého známe, nic společného. Je tu překvapivě víc postav, které jsou možná zajímavé, ale Tarzan tu na druhou stranu má velmi málo prostoru. Jedinou "zajímavostí" pak je malá role pro ještě neznámého Seana Conneryho.

Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Tentokrát se mi moje toulky kultovními starými filmy nepovedl a Kočka na rozpálené plechové střeše mě absolutně minula. 2* za krásnou Taylor a skvělýho Newmana, ale to je tak vše. Ta teatrálnost divadelní hry se mi od začátku nelíbila měl jsem s ní problém až do konce. Nemůže se mi holt líbit všechno..

Tarzan's Fight for Life (1958) odpad!

Tahle série umřela někde s odchodem Johnnyho Weissmullera a nic na tom nezměnil ani Gordon Scott.

Vynález zkázy (1958)

Spíš než za čisté kvality filmu, dávám 3* jako poklona Karlu Zemanovi jakým způsobem tohle vůbec dokázal naučit. Po vizuální a technické stránce i dneska nesmírně zajímavé. Příběhově mě to ale úplně minulo a do filmu jsem se prakticky vůbec nedostal. Nejspíš by si Vynález zkázy zasloužil druhé shlédnutí, ale spíš si myslím, že už to nikdy neuvidím.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Nevěřil jsem, že se mi bude skoro 60 let starý film líbit, ale musím uznat, a poklonit se. Filmový skvost.

Most přes řeku Kwai (1957)

Prostě tam tu výjimečnost nevidím ani náznakem. Zajímavý psychologické drama o souboji dvou plukovníků, to je ale všechno a to je na téměř 3 hodiny málo. Jsem asi divný, protože podobně zklamaný jsem i z Apokalypsy od Coppola. Most přes řeku Kwai je ale o poznání stravitelnější film. Jen ne úžasný.

Invaze lupičů těl (1956)

Doufal jsem v hororovou atmosféru plnou tajemna, místo toho jsem dostal nudu a několik nesmyslných logických blbostí. Velká škoda, protože na horor ze 60. let o invazi jsem byl velmi zvědavý.