• Krátkometrážní

M3GAN (2022)

Možná by to nebylo špatný, jenže by to nemohlo být tak nudný...To nejlepší je v trailerech a funguje to v nich mnohem lépe. Ve filmu stíhání kluka nebo tanec nejsou vůbec znervózňující, nebo dokonce děsivý. První polovinu se tam prakticky nic nestane a ve druhý se porouchaná panenka rozhodne pokosit asi 4 lidi....a pak je konec.

První liga 3: Zpátky do druhé ligy (1998)

Mě to vlastně příjemně překvapilo, čekal jsem to totiž mnohem horší. Bez Snipese, bez Sheena, pouze s Kevinem Costnerem z Wishe a přesto vlastně pohodová záležitost. Občas i vtipná, hlavně, když dostane prostor týpek komentátor. Trilogie První liga je tím pádem rodinná zábava, která sice ničím nepřekvapí, ale to při sledování ani nechcete. Trojka je možná slabší, ale rozhodně nedělá ostudu.

První liga 2 (1994)

Sequel průměrný komedie, který je průměrný a vtipný jako jednička. Takže komu se líbila, tomu se bude líbit i dvojka. Je to totiž úplně totéž, možná o chlup horší. Jen škoda, že se nevrátil Snipes. K zasmání tu nic není, ale jako rodinný film na sobotní dopoledne to bude stačit.

Lovci duchů - Série 9 (2013) (série)

Jestli pojedu ještě tolik řad takhle na neutrál, co se zájmu o příběh týče, tak těbůh. Špatná devítka vyloženě není, ale logicky, jsme už tohle všechno viděli, minimálně jednou, spí víckrát.

První liga (1989)

Esence průměrnosti, se všemi klady i zápory. Není to špatný, občas je to trochu legrační, ale na druhou stranu i děsně předvídatelný, melodramatický a bez pořádného baseballu.

Vražda v Paříži (2023)

Narychlo sepsaný sequel, bez kterého bychom se v klidu odešli. Jednička nebyla bůh ví co, ale s odřeními uši to šlo. Vražda v Paříži ale není vůbec vtipná, výpravná nebo alespoň něčím sympatická. Jedničku jsem zapomněl po týdnu, a tady to možná bude ještě rychlejší..

Mrtvý bod - Série 2 (2016) (série)

O chlup lepší. Nikdy to nebude hrát seriálovou první ligu, ale jako oddechová naháněčka to funguje dobře.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Všechno je na svým místě, jenže vidět potřetí (jednička byla přece jen trochu jiná) to samé už se občas trochu zajídá. Rozhodně ale nechci říct, že čtvrtá kapitola je špatná. Není. Film má sice prakticky jen 3 akční scény, z toho 2 jsou naprosto precizní a parádní, ale mají také silně přes 20 minut. Stále se u nich mění prostředí, způsob, zbraně i dopravní prostředky. Dostaneme tunu gun-fu, hrátek s kamerou i dobrý postavy. Reeves si jede svý, je dobrej, ale tady bych řekl, že ho dalece přeskakuje Donnie Yen. Jeho slepý zabiják je totální král a je vidět, jak si to Donnie užívá. Parádní postava, která by okamžitě měla dostat svůj film. Svou slávu si užil i Sanada a parádní Adkins. Někde ve 2/3 je sice nezáživná dvacetiminutovka, která by se vyloženě mohla prostříhat, ale naštěstí tu pak parádních posledních 40 minut, který je prakticky jedno velké finále. A tentokrát se hraje nejen se střihem a choreografií, ale i s kamerou, která vládne hlavně při akčním infernu v domě, přičemž všechno vidíme ze shora. Wick prochází místnost po místnosti, kamera vše snímá z výšky a je to parádní. Stejně tak jako komornější finále. Stahelski by ale měl se svým týmem vymyslet zase trochu něco jinýho, protože jistý náznaky přejedení jsem tady už měl. O příběhu netřeba mluvit...neurazí, nenadchne a nikoho moc nezajímá :)

Narvik (2022)

První hodina funguje. Dostáváme se doprostřed ne tak známého příběhu 2. světové války, ale o to zajímavější. Německá okupace malého, leč strategicky významného, norského přístavu očima mladého manželského páru je solidní podívaná. Akcí se sice šetří, a všechno je jakoby z dálky, ale režisér umí vytvořit celkem hutnou atmosféru. Není to veledílo, ale na ty 3 by se to vyškrábalo. Jenže existuje také druhá polovina. A v ní se najednou začne skákat v týdnech, mění se postavy a nějaká dramatizace a přimknutí k postavám je rázem tatam. A pokud tady přece jen dostaneme teoreticky zajímavé téma, které by mohl vyústit v emocionálně drtivý závěr, všechno vyjde do ztracena a je konec...

V/H/S/94 (2021)

Kdybych ty jednotlivý povídky, díly chcete-li, zprůměrovat, dostal bych se nejspíš někam mezi 2,5-3. Čistě matematicky a s trochou přivřenými oči 3 :) Bohužel kvalita jednotlivých dílů má sestupnou tendenci. Storm Drain na mě pěkně fungoval, tajemno, nadpřirozeno, neznámo. Empty Wake byl zase příjemně krátký a přitom úderný. The Subject narozdíl od jiných mě moc nebavil, byl zbytečně dlouhý a ke konci už jednotvárný. Zbylé dvě také nic moc. Co mě každopádně štvalo byl střih a kamera. Je jasné, že díky FF diváci prominou špatné triky i nízký rozpočet, ale tady to bylo až moc "realistické". Zběsilá kamera a často i střih mě od příběhů spíš rušila, než že by mě víc vtahovala do děje. Za nápady a hlavně první příběhy ale dobrý 3.