• Krátkometrážní

Lucifer - Série 6 (2021) (série)

Jsem rád, že jsme doklopýtali do cíle. Neříkám, že šestka je nějaká špatná, ale od přechodu na Netflix seriál šel pomalu do průměru a už mi nikdy nenabídl tu zábavu jako v první polovině. V posledních 20 minutách se ale pomalu se všemi loučíme a na mě to zase fungovalo, takže odpuštěno.

Mission: Impossible (1996)

Jak silná je tahle série dokazuje fakt, že jedničce, suverénně nejslabší části, dávám průměrný tři. Scénář je možná až moc překombinovaný a postavy tu střídají strany jak na běžícím pásu, ale už tehdy bylo vidět, že Cruise našel svoje poslání a svou životní roli. Úvod v Praze potěší, vloupačka do Langley je skvělá i dneska, jen ten šílený závěr s vrtulníkem a TGV by nemusel být.

Svatba na odstřel (2022)

Ulítlá blbina, která je občas celkem vtipná, ale častěji spíš absurdně hloupoučká. Jennifer furt vypadá neuvěřitelně, ale chemie s Joshem Duhamelem tu téměř neexistuje. Ryan Reynolds, který měl Toma hrát jako první, by byla určitě vhodnější varianta. Duhamel nemá prakticky talent pro komedii. Film za chvilku zapomenu, ale kdyby tu nebyla Jennifer Coolidge, bylo by to ještě horší. Nevím jak to ta ženská dělá, ale ona ovládne každý seriál nebo film, kde se objeví. A tady bude mít dokonce i samopal!

BANGER. (2022)

Sledovat další kariéru Adama Sedláka bude velmi zajímavé. Semestr mám rád a Banger mě totálně odrovnal. Něco takového se v české kotlině jen nenatočí. Perfektní Mišík, vtipný a sjetý Bendig a jedna noc, která změní všem postavám život. Jediný vyloženě mínus bych viděl v až moc divoký kameře a doslovnému závěru. Končit film záběrem na šokovanýho Alexe, šel bych asi na 5. Ale i tak velká paráda a nejlepší český film za mnoho let.

Bez kalhot: Poslední tanec (2023)

Celou dobu jsem nepochopil, jestli mezi Tatumem a Hayek je nějaký vztah, nebo jen to je jen na bázi práce. Přece jen jsou od sebe 14 let. A celý film, až na úvod, mi nedal nějakou nápovědu. Byl jsem ke konci z toho vlastně dost zmatený. Ostatně jako z celýho filmu. Úvod je skvělý, Tatum to vrtění má prostě neskutečně v sobě a jak to rozbalí, líbí se to i mě, heterosexuálovi. Jenže problém je, že Tatum tu skoro netancuje. Pokud vynechám úvod na večírku, dočkáme se ho až ve velkým finále...které je možná pěkný, ale ledajaký finále Step Up ho předčí, skoro bych čekal, že na konci s Tatumem zatancuje Jenna Dewan. A pokud se netancuje, jen na nějaký číslo čekáme. A celý ten zoufale předvídatelný a nudný příběh nám moc nešmakuje. Vtipy moc nefungují, dramatický chvíle taky ne...Jednička zůstala nepřekonána, tentokrát Soderbergh trochu zklamal.

Někdo klepe na dveře (2023)

Mám pro Shye slabost. On se tak snaží a častokrát to trefí. Znamení je pro mě stále asi nejstrašidelnější zážitek mýho života. Jenže mu prostě asi už došla šťáva. A nebo to jednoduše posere přepisováním scénáře. Četl jsem o čem je kniha a Shyamalan někde od prostředku změní kolej a jede si podle svýho. A je to škoda, závěr knihy je totiž temný, depresivní a ve filmu by zanechal mnohem větší zážitek, než tenhle miloučký závěr, který čekáte tak nějak celou dobu. Fakt je to škoda, protože na záběrech "událostí" z reportáží se stále pěkně kouká a vidět poslední minuty konec světa live by nemuselo být špatný. Hm, houby, nic nebude, Shyamalan je prostě patlal...

Avenue 5 (2020) (seriál)

Na papíře možná solidní a vtipný námět, který měl táhnout sarkastický Hugh Laurie. Ten je sice v pohodě, ale všechno ostatní je tu zoufale nezajímavé. Postavy jsou pitomý, scénky nevtipný a nedivím se, že to HBO po dvou sériích a pouhých 17 dílech utlo. Tohle se nepovedlo.

Avenue 5 - Season 2 (2022) (série)

Tohle prostě nešlo. Dvojka je bohužel úplně stejná jako jednička. Možná solidní nápad, ale seriálově absolutně nezajímavé.

Otec Stu (2022)

Viděl jsem plakát a Marka Wahlberga. Moje chyba, že jsem si to pustil aniž bych si o tom něco přečetl. Místo nějaké průměrné komedie jsem dostal životopisné drama. A tady je ten hlavní problém. Nic proti Wahlbergovi nemám, ale herectví není jeho nejsilnější stránka. A pokud prakticky nesleze z obrazu a hraje někoho s tak pohnutým a těžkým osudem, je o to důležitější, aby to herec utáhl. Není vyloženě špatný, ale to se dá říct vlastně o celým filmu. Není vyloženě špatný, ale je tak zoufale podrůměrný a většinou nudný, že na něj velmi rychle rád zapomenu. Vidět Mela je moc fajn, furt to má v sobě.

Tarzan and the She-Devil (1953) odpad!

Tohle už nemůže snad bavit ani pravověrný fanoušky Tarzana ne? Můžu klidně okopírovat každý z posledních komentářů téhle série a prskat je sem jak Baťa cvičky. Vyšlo by to totiž úplně nastejno. Barker není Johnny, film nemá vtip, nemá dobrodružství a je zoufale nudný i na prostoru pouhých 75 minut..