• Krátkometrážní

Lucifer - Série 4 (2019) (série)

Je znát změna atmosféry. Většina postav dostala víc prostoru, a naopak ti staří známí tolik ne. Decker tu má dokonce skoro vedlejší roli. Je tu znát větší důraz na vztahy a fantasy. Nemůžu říct, že by mě to zklamalo, jsem rád, že Lucifer pokračuje, ale k tomu totálnímu nářezu z trojky se už asi nedostaneme.

Tarzan and the Leopard Woman (1946) odpad!

Slabý odvar prvních dílů. Tarzan se už ani neobtěžuje o nějakém dobrodružství. Místo po džungli a po liánách se pohybuje v civilizaci, všichni ho mají rádi, a celé je to jedno velká nuda. Akce je mizerná, Tarzan už pomalu stárne a nová Jane je tragická.

Vlčí lov (2022)

V první polovině se film tváří jako korejský Con Air, jen bez klaďasů. Pak na scénu doslova skočí Terminátor říznutý s Univerzálním vojákem. Celé to nedává smysl, je to hloupý a o půl hodiny delší než to má být a krve je tu tak šíleně moc, že vás po 40 minutách začne otravovat. V tomhle světě, i kdyby jste šli k zubaři na vrtání kazu, tak krví vymalujete zeď ve vedlejší ordinaci. Té brutality je zbytečně moc, až začne být vyloženě rušivá. Bohužel tu je na úkor nějakého lepšího, nebo spíš jakéhokoliv, děje.

Tarzan and the Amazons (1945)

Amazonky tomu sice dali fajn novou linku, ale pokud se dívám na film o Tarzanovi, čekám, že dostanu Tarzana. Johnny Weissmuller sice pomalu stárne, ale kdyby mu dali alespoň nějakou péči a nechali ho..hrát Tarzana, určitě by to dopadlo lépe. Tarzan tu už jen chodí, řeší nenasystný antropology, Amazonky a po lese utíká jen když si hraje s Jane, jenže Brenda Joyce není Maureen O'Sullivan ani omylem). Na liánu dojde také jen doma a jednou. Tarzan padá stále níž a níž a mě to vzhledem k pěkným prvním dílům mrzí o to víc.

Luisa a Lotka (2007)

Krátký, ale také pěkně nudný film. Němci vzali známý příběh, u nás hlavně jako Past na rodiče, a udělali z něj absolutně nenáročnou "zábavu" pro nejmenší děti. Jenže není vtipná, ani milá, prostě nijaká.

Perníkový táta - Série 4 (2011) (série)

Čtyřka je stále skvělá, ale už mi pocitově přijde o chlup horší jako trojka. Jakoby se tady už trochu přešlapovalo na místě. Uvidíme jak Breaking Bad dojede do cíle, pokud si udrží současnou formu, bude to fantastický výsledek. Ale vzhledem k zabití asi nejzajímavější a nejlepší postavy doufám, že si mě seriál pětkou zase zaháčkuje.

Karanténa smrti (2022)

Krátký, úderný, chytrý, funkční. Nebýt Mr. Hlada, Sick bych si určitě nepustil. A byla by to velká škoda. Nebude sice něčím výjimečným, na co se bude vzpomínat, ale Kevin Williamson tu napsal jednoduchý, ale svěží scénář, který velmi dobře pracuje s pandemií Covid-19. Když už jsem myslel, že je tak nějak všechno vyřešeno a nemůže mě nic překvapit, Williamson si na konec nechal na první pohled blbý, ale vzhledem k tomu, co jsme zažili, i funkční a absurdní twist, který hlavně funguje. A když jsem byl na pochybách, jestli 3 nebo 4, tak závěrečná pochodeň mě utvrdila v tom, že Sick je sympatický malý horor, kterýmu nejde nepřát.

Pozůstalí - Série 3 (2017) (série)

Zaplať pán bůh, je konec. Trojka se zase vrátila k tomu "svýmu nekoukatelnu". Moje největší seriálová prohra a přešlap.

Tarzan's Desert Mystery (1943) odpad!

Tady už bohužel není vůbec co chválit. Pokud se nepletu, Tarzan tu zařval až na konci jednou, po liáně se proletěl snad jen 2x (a to bídně) a nekonal se ani žádný jeho sprint přes džungli za pomocí zrychleného záběru. A právě to bylo z prvních dílů to nejlepší. Tarzan se tak už definitivně dostal do béčkových nudných vod. Zoufale chybí Jane, tady je dokonce snad 15 minut zavřený a není vůbec ve filmu, což je u filmu dlouhém 70 minut celkem dost :)

Halloween končí (2022)

"Závěrečný" díl Halloweenu? Kéž by. Musím ale uznat, že je lepší než předchozí díl, který se skoro nedal dokoukat. Cením odklon od klasického Halloweenu, snaha poukázat na vznik zla v každém člověku je zajímavá, byť to často scénáristicky skřípe. Byl to ale celkem vítaný svěží vítr do týhle zatuchlý série. Brutalita killů potěší, závěr mě minul.