• Krátkometrážní

Gran Turismo (2023)

Blomkamp to pořád umí. Tak trochu zapomenutý režisér, který nejspíš stále doufá v pokračování Districtu, tentokrát nechal sci-fi v šuplíku a naservíroval mi moderní závodní film se vším všudy. Gran Turismo sice nikdy nebude přirovnáván s Le Mans nebo Rivalům, to jsou přece jen totální špičky svého žánru, ale tohle je jednoduše zábava celých 130 minut. Odsýpá to pěkně, herecky to Harbour a Hounsou (škoda malého prostoru pro tátu) táhnou s prstem v nose a díky těch 130 minutách tu je možná až překvapivě velký prostor pro závodění. A to tady vypadá parádně. Hru jsem nikdy nehrál, ale po tomhle bych si to PS hned koupil. Závody mají tempo, drajv, fantastický zvuk a skvělou kameru (ty přelety dronem jsem si vyloženě užíval). Některé triky by sice zasloužily trochu víc péče (hlavně u bouraček to trochu tahá oči), ale není to nějak markantní, co by kazilo zážitek. Gran Turismo je solidní trefa do černýho..

Grease: Rise of the Pink Ladies (2023) (seriál)

Občas solidní retro, občas i solidní díl, ale zbytečnost z tohoto projektu vyloženě křičí. Postavy i herci jsou fajn, ale bez zajímavého příběhu a funkčního scénáře může fungovat dvouhodinový film s Travoltou plný muzikálových písniček, moc ne ale už seriál rozlezlý na 10 dílů.

Gueules noires (2023)

S odřenými uši bych dal 3, ale z těch 103 minut je vyloženě dobrých tak 30. Celkem mě bavilo netradiční seznámení s monstrem. Čekali jsme na něj sice skoro hodinu, ale od té doby to byla naháněčka. A nutno dodat, že si potvoru můžete pěkně prohlédnout. Bohužel je to ale i škoda, protože její design je sice děsivý, když vidíme jen náznaky, ale jakmile přijde s plnou polní na scénu, vypadá trochu jako ty nejstarší filmy Godzilly, ve které se do obleku nasoukal nějaký chudák. A stejně tak nepovedených je posledních 20 minut, kde sledujeme jen profesora chodící od jedné zdi ke druhé a překládá si symboly. Scénář tu je prostě strašný fail. Taky vám ten "velkej" na kresbě připomněl Cthulhu? Škoda, takový závěr by byl zatraceně cool.

Havěť (2023)

Dost překvapující a dost dobrý arachno-horor, který ve svém subžánru vlastně nemá konkurenci. Pavouci vypadají dobře, jsou to mršky rychlý dost scén není příjemných. Vaniček na sebe upozornil tím nejlepším možným způsobem. Když pominu policii jak po lobotomii a hloupý závěr, je Havěť parádní horor, dost připomínající druhé REC.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Příšerně dlouhé a příšerně nezajímavé. Sérii Hunger Games mám docela rád, ale tenhle prequel jsem vyloženě přetrpěl a dokoukal ho na tři pokusy. Nezajímavé lokace, nezajímavé postavy a nijaký, možná až absurdní konec a chování hlavního "hrdiny". Slepá ulička.

Hypnotik (2023)

Ben má nějakou příšernou smlouvu, která ho do těhlech fláků nutí, nebo jak to je? Takhle znuděnýho si snad ještě nepamatuju. Ono nelze mu moc co vyčítat, ten film je od začátku do konce jeden velký přesolený hnusný guláš. Od kamery, akce až po tajuplnou hudbu. Všichni tu mají schopnosti div z nich nejsou Jediové a já se začal nudil asi po 20 minutách..a utápěl se v týhle sra*ce čím dál hlouběji.

Chang dá smeč (2023)

Ta 3/4, která se trochu překlopí do sociálního dramatu s ohledem na provalený švindl je celkem zajímavá. Jen škoda, že celá první polovina je divná sportovní komedie o nesympatickým týpkovi, který se během filmu stane ještě víc nesympatickým. Netflix strká peníze do kdečeho, a Chang dá smeč je přesně ten podprůměrný film, který od toho čekáte.

Chupa (2023)

Netflix fakt zabíjí jeden film za druhým. Chupa by chtěl být E.T. pro dnešní děti, ale tam, kde E.T. boduje i po tolika letech dnes, to Chupa totálně nezvládá. Není to hezký, akční dobrodružný, jen pitomý a nudný.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Kvalitami na míle vzdálený od vynikající čtyřky. Fordova rozlučka je sice jedna dlouhá, akční honička, ale po půl hodině úvodu mi už bylo všechno jedno. Ono je těžký se snažit o nějaké zapamatovatelné scény, když vám hlavní roli hraje 80 letý starý pán. Jenže film nepodržel ani záporák, scénář, triky, akce...nic. Mikkelsen je průměrný fňukna, triky často nepodařený a akce zoufale průměrná. Jako rozlučka s ikonickou rolí to asi může pro někoho fungovat s velkou dávkou nostalgie, ale pro mě, který na původní trilogii nevyrostl a má za nejlepší díl čtyřku, je to jen velmi průměrný film.

Inferno: Uprostřed vlny veder (2023) (TV film)

Nezajímavý dokument, který vzpomíná na tehdejší požáry před 20 lety. Pár rozhovorů, pár záběrů.. Za 45 minut jsem se nedozvěděl vlastně vůbec nic relevantního..