• Krátkometrážní

Pravěká Země (2019) (TV film)

Ničím odlišující se dokument od stovky dalších, skoro úplně stejných. Všechno jen domněnky.

Strašení (1963)

Těžko říct, jestli v knize je vykreslení postav lepší, ale tady je to až nepříjemně nelogické. Postava doktora je vyloženě dement, který asi nevěří na duchy, asi je mu všechno jedno a asi mu je jedno, že se mu v domě, kde vyloženě straší, ztratila manželka. A stejně jako s doktorem mám problém s hlavní postavou, ta holka si vyloženě říkala, aby někde na zahradě zakopla o hrábě a spadla na ně. Jinak se mi logicky těžko hodnotí, jestli se film dá považovat za horor. V roce 1963 to diváci viděli dost možná úplně jinak, ale za mě tohle horor není. Možná mysteriózní film s povedenou hutnou atmosférou a několika velmi pěknými úhly s kamerou a hudbou.

Jan Žižka (2022)

2 hodiny trvající trápení...jenže divákovo. Jákl natočil možná solidní atmosféru a kulisy, ale ve všem ostatním Jan Žižka totálně selhává.

Avatar: The Way of Water (2022)

Cameron je jinde. Má neuvěřitelný cit pro vyprávění, s prstem v nose si dává parádní těžkotonážní akci ve dne i v noci, nebojí se zastavit a nechat diváka kochat Pandorou, nebojí se ukázat parádní technický vychytávky lidí a hlavně skvěle pracuje se VŠEMI postavami. Neříkám, že staří známí tu mají vedlejší roli, ale řekněte mi kdo si nezamiloval děti? Každý si tu musí projít vývojem, každý tu má funkční zajímavý příběh. Přirovnal bych to k věčným dohadům, jestli je lepší Messi nebo Ronaldo. Pak Messi vyhrál MS a ukončil dohady ...a Jimbo po 13 letech zase zbořil kina. Dnes, téměř měsíc po premiéře, Imax ve 13:50 narvaný k prasknutí. Nejlepší režisér historie? Dost možná...Avatar 2 je každopádně trefa. Dej mi, Jimbo, trojku!

Vánoční koleda: Muzikál (2022)

Když po 50 sekundách začala první písnička a všichni začali tancovat, tak jsem pochopil, že to bude pro mě náročný. Bohužel jsem měl pravdu. Příběh kvůli písním nevyzní tak pěkně jako v jiných adaptacích. Animace je fajn, ale to se v dnešní době musí brát skoro jako standart. Na Vánoční koledě je s přehledem nejlepší konec, který je téměř všude takový pěkně atmosféricky vánoční...tady z toho udělali guláš s písněmi.

Vysoká hra patriotů (1992)

Průměrný špionážní thriller, stále o level jinde než Jasné nebezpečí. I díky nelítostnému a výbornému Beanovi. Akce je ale málo a není moc nápaditá. Je škoda, že vynikající úvodní půl hodina je pak celkem zabitá průměrným zbytkem filmu.

Lovci duchů - Série 5 (2009) (série)

Stále nadprůměrná zábava. Pokud nebudu Lovce duchů moc vážně, tak fungují téměř na jedničku. I po páté řadě zatím nemám pocit, že by se seriál točil v kruhu.

Ohnivý oceán (2004)

Viggo si hraje na Indiana Jonese. Jenže tu není vtip ani akce. Místo toho tu je Viggo..je tu fůra Vigga..a fůra dojemné hudby, písku, dun a koní. A má to taky přes 2 hodiny. Mortensen je fakt, ale příběh závodu je tak zoufale nudný. Z letargie mě vysvobodil až závěrečný sprint. Jinak závod samotný tu je tak sotva 1/3 stopáže.

Mimi šéf: zpátky ve hře - Série 2 (2018) (série)

Má cenu to vůbec komentovat? Sice je to o 1* lepší než první série, ale tak nějak sám nevím jak je to možné. Kvalitou je to totiž skoro stejný odpad.