• Krátkometrážní

Tarzan's Secret Treasure (1941)

Každá další díl o Tarzanovi je slabší než ten předchozí. Tady si už neužiju ani skákání po liánách a zrychlený běh sem tam. Tady se už řeší jen hloupý příběh o zlatu, který dostane trochu grády až v posledních minutách. Tarzan získal Jane i syna, ale filmově to upadá. Sám král džungle je jen hloupá loutka, která mluví jen jednoduchými slovy a nechává se skoro až komandovat otravnou Jane. Achjo.

Tarzan Finds a Son! (1939)

Na zrychlené scény při běhu nezapomenu. Všichni tu běhají jak gazela. A scénu boje s nosorožcem si budu asi pouštět pravidelně. Příběhově to ale stojí za starou belu. Film se více soustřeďuje na Jane a chlapce, Tarzan tu není tak v popředí, jak by se slušelo.

Perníkový táta - Série 3 (2010) (série)

Stále skvost, ke konci vrcholný. Je neuvěřitelný jak se z Walta, profesora chemie, stává totální motherfu*ker drogový bůh, který se nezdráhá ani těch nejhorších věcí. Scénář Trojky je jedna velká paráda, a nebýt nudného příběhu kolem rodiny, bylo by to totálně bez chyby.

Tarzan Escapes (1936)

Chybí tomu ten feeling dobrodružství. Chybí tomu skákání po liánách, kotouly, a "poctivá" zadní projekce. Tentokrát Tarzan ani nebojuje se zvířaty. Jediné co tu vidíme je slušivě vybavené obydlí. Být Tarzan seriál, byl by tenhle díl vyloženě výplňovka, ze které by diváci byli naštvaní.

Tarzan a jeho družka (1934)

Ta zkratkovitost je úžasná. Nemůžeme najít hřbitov slonů, jednoho postřelíme a on okamžitě půjde na ten hřbitov. A hle, on je náhodou vzdálený asi 5 minut chůze! Pokud bych ale měl nadávat na zadní projekce (které tak netlučou do očí jako u jedničky), tak na na Tarzanovo zrychlené skákání, metání kotoulů a slaňování bych mohl koukat klidně hodinu. Příběhově samozřejmě brak, ale všechno ostatní je vlastně super.

Tarzan, syn divočiny (1932)

Nebýt posledních 20 minut, byl by první filmový Tarzan na pěkný 4*. Věčná škoda toho "akčnějšího" závěru bez atmosféry prvních 2/3 filmu. Jinak sledovat tento film je zajímavé už jen z pohledu tehdejších filmových praktik. Střih, kamera, expozice. Musím uznat, že při zadní projekci s domorodci jsem se vyloženě zasmál. Se vším respektem, holt je tomu filmu prostě neuvěřitelných 90 :)

Na doraz (2017)

Od nějaké desáté minuty se sedne do auta a nonstop se jede na plný plyn. Logika si sice dává často dovolenou, ale jakmile to divák nebude řešit, dostane v rámci možností realistickou jízdu, u které se rozhodně nebude nudit. Halle Berry postavu odhodlané matky hraje solidně.

Vánoce na farmě (2021) odpad!

Při takové "romantické komedii" je důležité mít alespoň sympatický pár, kterému bude divák ten konec přát. Vánoce na farmě nic takového nemají. Hlavní dvojka je příšerná, ledajaký Hallmark má lepší casting. A když tu není ani nějaká fantastická lokace, zbyla tu jen dvoje roztomilých gayů. Dost málo na nějaké, jakékoliv, měřítko.

Vstupenka do ráje (2022)

Na půl plynu jedoucí unylá romantická komedie, u které většině diváků bude stačit, že tu vidí 2 hvězdy minulých let. Clooney vypadá furt skvěle, Roberts už moc ne, ale to stejně bude všem jedno. Austrálie tady vypadá jak exotické Bali, je tu několik legračních momentů a celé to skončí happyendem. Překvapí to někoho? Bez špetky překvapivého, co by diváka vytrhlo z letargie. Z potenciálně dobrý komedie udělal slabý scénář podprůměrnou zábavu pro vypnutí mozku.

Osm hrozných (2015)

Proč to má proboha 3 hodiny? Shodou okolností jsem první hodinu a půl viděl dopoledne a druhou půlku jsem si nechal na večer. První hodina je absolutní ztráta času. Prvních 60 minut jsem vyloženě trpěl a bál se, mě čeká další hodiny a půl tohohle odpadu. Naštěstí jak dostavník přijel do chaty, Tarantino se vzpomněl na svůj talent pro dialogy, který má snad největší v Hoollywoodu. Pomalu to šlo nahoru a přesně po hodině a půl se to totálně změnilo. Dialogy byly najedou špičkový, krve litry a gore pěkně mlaskavý. Příběh sice stojí za starou belu a celá linka Tatuma je zbytečná, ale všechno ostatní je v tý druhý půlce tak dobrý, že se to na ty 3 vyšplhá. Takže vzhledem k začátku vlastně spokojenost.