• Krátkometrážní

Nejdražší přátelé (2022)

Být to originál, dám tomu 4. Síla scénáře i režie ale není vůbec žádná zásluha tohoto tvůrčího týmu, ale naopak toho italského. Tahle verze je, jako mnoho dalších, okopírovaná 1 ku 1. Není tu absolutně nic jiného, svého, snad až na jména a rozuzlení s dcerou, které je sice úplně zbytečné, tak tady chybí. Němci se alespoň pokusili udělat jiný závěr, který neříkám, že je lepší, ale je alespoň ukázka nějaké snahy. Režisér Wissam Smayra se o nic takového nepokusil. Z herců přehledem nejlepší Georges Khabbaz, ale i díky nejzajímavější postavě.

Co jsme komu všichni udělali? (2022)

Oblíbenost téhle série mi je záhadou. Poslední (a doufám, že posledním i zůstane) díl (doufám) trilogie není jiný. Nezajímají mě ty postavy, scénky nejsou vtipné, humor tady jde už třetí film mimo mě. Zklamání se konalo při prvním dílu, kterému jsem dost věřil, ale teď už je to jen nudné konstatování.

Kód 355 (2022)

Nudná rádoby akční podívaná, která ale není vůbec akční. Akce je tu totiž velmi málo a když už nějaká přijde, je při nejlepším průměrná. Jediné, co se tu povedlo, bylo sehnat takový herečky. Chastain, Cruz, Kruger i Lupita si to očividně užily a s touhle čtverkou bych si klidně dal dvojku, pouze ale pokud by se totálně změnil tvůrčí tým (Leitch? Stahelski?).

Vánoce v divočině (2019)

Byla by to zoufalá 1*, ale téma kolem Afriky, slonů a pašeráků je zajímavý a divácky vděčný. A hlavně tenhle příběh funguje mnohem lépe, než ta zoufalá romantika. Ta tu ale naštěstí není tak v popředí, jak by se na první pohled zdálo.

Perníkový táta - Série 1 (2008) (série)

Takový zvláštní start, který přisuzuju tomu, že to všechno se teprve rozjíždí. Závěr je ale perfektní a doufám, že se distribuce rozjede jako seriál samotný.

Vánoce na spadnutí (2022)

Netflix? Hallmark? Co nutí Netflix jít do těhlech vod? Na rozdíl od Hallmarku tu nemá Netflix "svý" herce, který ví co mají dělat a jak se tvářit. Neberte to tak, že chci Hallmark nějak chválit, ale když si pustím jejich film, ideálně vánoční, dostanu pokaždý totéž - sníh, nějakou vánoční atmosféru, tunu kýče, 2 tuny lásky a cukříčkový happyend. Vánoce na spadnutí tu ukážou Lindsay Lohan, která není hezká...a toho týpka, který není hezký ani sympatický. Copak zbyde? Pár scén jak z Přes palubu, ve kterých se bohatá fiflena učí domácí práce...

Vánoční výsadek (2020)

Netflix se fakt mění v nový Hallmark. Jenže na rozdíl od něj za ty roky ví, jak udělat takový ten správný romantický/vánoční kýč. A základ toho je vsadit na krásný (ne)herce, který jedou podle jasně daných šablon.. Vánoční výsadek nemá ani jedno. Herci nejsou sympatický, je to blbý až na půdu a nudí to ještě víc. A co víc, není tu snad ani jedna scéna, která by chtěla diváka rozesmát. Potom tady není vůbec nic, co by nějakým způsobem šlo když ne pochválit, tak alespoň zmínit.

V pasti - V temné pasti (2021) (série)

Na první dvě série se trojka absolutně nechytá. Atmosféra uzavřeného, severského Islandu je najednou pryč. Vůbec navíc nechápu, proč Netflix třetí sérii sestříhal na 6 dílů. Nevím, jestli to bylo tím, ale já se většinu trojky jednoduše v ději ztrácel. Naštěstí to poslední díl pěkně uzavře a vysvětlí. Závěr potěšil.

Na nože: Glass Onion (2022)

Hodinu čekáte, než se všechno připraví k začátku. Ta hodina je šíleně dlouhá, nudná, často nepřehledná a vůbec divácky neatraktivní. Po té hodině (a prvním výstřelu), to sice vystřelí kvalitu rapidně nahoru a tam zůstane až do konce, ale ta první hodina mě skoro zabila. Craig často přehrává stejně jako Norton a zbytek nasáblu jsou jen komickými postavičkami, které jsou víc trapné než vtipné nebo zajímavé.

Hledání nekonečna (2022)

Kdybych nepropadal z matematiky a byl nejspíš i víc inteligentní, užil bych si to a na konci by mi pukla hlava, jenže.... Takový nejsem :)