Kill Bill 2 (2004)

| Miramax Films | Zhliadol som oboch Kill Billov za jeden deň. Pamätám si, že som dávnejšie videl 1ku a prišla mi uťahaná, nudná a s wtf momentmi (anime part som nepochopil). Nevedel som totiž, čo očakávať, Tarantina som nemal vôbec napozeraného. Teraz, s trocha viac skúsenosťami a vedomosťami, čo očakávať, som si oboch Kill Billov naplno užil a sú pre mňa maximálnym filmovým zážitkom a čírou kinematografickou radosťou. To, ako Tarantino pracuje s postavami, dialógmi, očakávaniami diváka je na nezaplatenie. Filmový pôžitok, ktorý sa len tak nevidí a obrovská pocta pre filmografiu. | Hodnotenie: 9/10 |

Sebevražedný oddíl (2021)

| Warner Bros. | Takto sa to robí! Nové Suicide Squad je extrémne zábavné, krvavé, nekompromisné a presne také, ake som si prial. James Gunn v tom mal jasno a servíruje tu nekompromisnú jazdu plnú podarených vtipov (chémia medzi Peacemakerom a Bloodsportom), našľapanej akcie (konečne to niekto takto kulervúco natočil!) a King Sharka (nom nom!). Každá jedna postava tímu tu má backstory, motiváciu, alebo nejaký unikátny črt. Scénar je jednoduchý, ale humorne nádherne vyvážený, s vážnejšími momentmi (Ratcatcher 2 je tu srdcom filmu). Podarilo sa to, bavil som sa neskutočne. The Suicide Squad je highlightom komiksových blockbusterov od Endgame. A absolútne must-see! | Hodnotenie: 9/10 |

Hrdinové ohně (2017)

Relevant Entertainment | Toto nie je akčný film. Tento film má silu v niečom inom. V sile akceptovať druhého za cenu toho, čo milujete v živote robiť. Vzťahy postáv ma tu bavili a boli veľmi prirodzene zahrané. Jediná poriadna akčná pasáž je tu na konci filmu, kde ma to riadne emočne dostalo a nečakal som to. Film ale mohol trochu viac zabrať v strede stopáže. Herecké výkony správne presné, každému tu sedela jeho rola. Kosinski sa tu veľmi pohrál s vizuálom, ktorý je nádherný. Daná paleta farieb sa tu nádherne hodila. | Hodnotenie: 8/10 |

Matrix Revolutions (2003)

Village Roadshow Prod. Kvalitami vlastne rovnaké pokračovanie ako 2ka, s horším prvým aktom, zato ale s efektvným, v dobre uvedenia revolučným finálne. Neov príbehový ark sa tu rieši vlastne len pri konci filmu, v čom pre mňa film tragicky zlyháva. Veľká bitka s lietajúcimi robotmi je fajn, ale nič, čo by ma nejak extra bavilo, nie to ešte zaujímalo. Tam scénar dosť škrípe. Práve až záver je dostatočne zábavný a uspokojujúci. Bohužiaľ nie až tak dobrý, že by to zachránilo celý film. | Hodnotenie: 6/10 |

Matrix Reloaded (2003)

| Warner Bros. | Matrix Reloaded je horší film ako 1ka. Dej je komplikovanejší, čo mi prišlo v prvom filme ako plus. Zato technická stánka filmu je skoro dokonalá (píšem skoro, miestami CGI trocha zaostáva) a akčné hody bravúrne. Druhá polovica prinesie isté prekvapenia a elementy zábavnosti (dvaja blonďatí bratia), inak sa jedná ale len o príjemné pokračovanie, ktoré už v živote nemusím vidieť. Možno len tú akčnú scénu s agentmi niekde v strede filmu. | Hodnotenie: 6/10 |

Casino (1995)

| Universal Pictures | Martin Scorsese je žijúca legenda. Každý film, ktorý natočil, je jedinečný, neuveriteľne zábavný a má vynikajúci casting. A Casino nie je výnimkou. De Niro, Stone a Pesci samozrejme výborný. Milujem gangsterky, trochu mi vadí na nich dĺžka. 3 hodiny sú proste veľa. Marty je ale masterclass a film teda neobsahuje slabú chvíľu. Len keby sa vystrihla pol hodina, vôbec by mi to nevadilo. Za mňa Casino > Goodfellas. | Hodnotenie: 8/10 |

Rychle a zběsile 9 (2021)

| Universal Pictures | Deviate Rýchlo a zbesilo je určite najhoršie pokračovanie od najlepšej 5ky. Musím ale povedať, že som si to sčasti aj tak užil. Prepracovaný scenár, osobitá réžia, zaujímavé rozvíjanie postáv alebo žeby zábavný a nepredvídateľný príbeh. Nič z toho tu nehľadajte. Ale pokiaľ naozaj vypnete mozog (ale že poriadne vypnete), tak dostanete priemerný blockbuster so slušnými akčnými scénami. Posledné diely boli ale v týchto smeroch na úplne inej úrovni zábavnosti a nadľahčenosti. Vyššej úrovni. | Hodnotenie: 4/10 |

Pig (2021)

| Neon | Pig je film s pomalým tempom, ale zároveň je fázovanie filmu dosť príjemné. Dej je jednoduchý, Nicolas Cage hľadá svoje stratené prasa. Ale počas filmu sa dostavia určité prekvapenia, ktoré sa mi dosť páčili a veľmi pekne rozvíjajú hlavného protagonistu. Scéna v reštaurácii, kde náš hlavný hrdina konfrontuje určitú postavu, je vynikajúca. Konečný zvrat je ale vcelku predvídateľný, tak či tak vás záver emočne dostane. A John Wick sa mal volať Pes. | Hodnotenie: 7/10 |

Spalovač mrtvol (1968)

| New world | Wow. Tento film by mohol zastupovať celú našu národnú kinematografiu. Réžia a samotný strih sú ohromujúce. Film som si miestami pozastavoval a udivoval som sa, ako plynulo boli niektoré strihy prevedené. Neuveriteľné, na rok '68 šokujúce (presne to sa stane, keď dáte režisérovi úplne voľnú ruku). Hlavný aktér filmu, Rudolf Hrušínský, je neuveriteľný. Veril som mu všetko. Posledná pol hodina vynikajúca. | Hodnotenie: 8/10 |

Black Widow (2021)

| Marvel Studios | Dostal som vlastne presne to, čo som čakal. Prológ je super a efektívne vtiahne diváka do deja. Následné spomalenie tempa na marvelovku nezvyčajné, dialógy medzi členmi rodiny nie sú klišoidné a nové postavy pekne zapadnú, najmä David Harbour ako Red Guardian. Zato ale Taskmaster je záporák, ktorého sme už videli miliónkrát a je vo filme neskutočne nevyužitý. Celkovo ale ma to ako tak bavilo, len to jednoducho pôsobí ako taký filler medzi tým, čo bude v MCU nasledovať. | Hodnotenie: 6/10 |

Časové pásmo bylo změněno