Na dotek (2004)

Hviezdami nabitý pohľad na štvorčlenný kolotoč vzťahov, ktorý vyniká výlučne hereckými výkonmi. Sto minút varenia bez prísad aneb nudné osudy štyroch emocionálne nestálych jedincov. Aj keď zoberiem do úvahy sarkazmus na dnešné vzťahy, vychádza mi nuda skrývajúca svoju existenciu za vulgárnymi dialógmi.

Grizzly Park (2008) odpad!

Keby som mal uviesť príklad primitívnosti dnešnej doby, siahol by som po tomto...tejto......dokonca ani neviem ako by som nazval bezhraničnú blbosť, aby to nevyznelo vulgárne. Dovolím si dokonca tvrdiť, že psychicky zdravý a vekovo zrelý jedinec tomuto dielu nemôže dať iné hodnotenie ako odpad. Okrem prípadov, keď tento počin berite ako komédiu, pretože dôvodov na zasmiatie tu nájdete viac než dosť. Takže tvorcovia nám ponúkajú klasickú partičku hlúpučkých pekných mladých opoľudí, ninja medveďa s najvyšším stupňom tréningu "search and destroy", masového vraha, ktorý vzhľadom na vek a skutočnosť, že ak každé dve hodiny niekoho nezabije, tak mu zlyhá srdce, musí mať na svedomí tisíce obetí a rangera Čističa, najlepšieho priateľa ninja medveďa. Obsadenie je pevne dané, rovnako ako dej. Najskôr vraždí masový vrah aby sa udržal pri živote, neskôr trénovaný grizzly len tak zo zábavy. Najviac sa nasmejete práve pri performácii medvedíka. Či ide o ekcelentne rýchly pohyb smerom k tvári opočloveka a následneho vycucnutia mozgu, alebo pohyb tichý, keď sa bez ohľadu na svoju váhu dokáže nepozorovane a nehlučne priblížiť k cieľu na 20 centimetrov behom niekoľkých sekúnd, alebo vynikajúci "rozkladací" pohyb, po ktorom sa od obete oddelia končatiny bez akéhokoľvek ďalšieho pričinenia útočníka. Ešte stále váhate či si jedného kúpiť? Tak vedzte, že vám poslúži aj ako skvelý zosilovač - s medveďom totiž prichádza signál aj do najodľahlejších kútov národného parku. Taká holka pre všetko. V balení vám dajú aj výnimočného vĺčka - ak ste si mysleli, že vlci napadajú človeka len výnimočne a že žijú vo svorkách s prísnou hierarchiou na čele s alfa párom, tak vás film rýchlo vyvedie z omylu. Taktiež inštinkt vlka zadusiť korysť je blbosť, on radšej útočí na palce na nohách.....aspoň podľa režiséra. Vážne - toto je druhý najhorší film aký som kedy videl (alien vs hunter už asi nič neprekoná), nenájdete žiadne pozitívum nech sa akokoľvek snažíte (okrem spomínanej komediálnej zložky ), vyvraždovacie scény sú slabučko prevedené, zostrihané, zahrané... Radšej využite tých 90 minút pozeraním z okna na stenu susedovho domu. Bude to účelnejšie využitý čas. Vážne.

Stůj při mně (1986)

Ekcelentne zachytená pohodovosť rokov a života obdobia, ktoré film znázoňuje. Vynikajúce momenty, zábery a podobne ako v Pánovi Much aj detskí predstavitelia.

Nic než pravda (2008) (pořad) odpad!

Ľudia preperú najintímnejšie súkromné veci. A zadarmo. LOL.

Eli Stone (2008) (seriál)

Dráma s komédiou nie sú žánre, ktoré sa dajú zlúčit bez toho, aby nebola ohrozená samotná integrita diela. Eli Stone je však výnimkou. Ponúka ideálny mix vážnych tém s humorom, ktorý vás nenechá chladným ani ak ste z kameňa. V podstate ide o zaujímavé okienko do angloamerického právneho systému, ktorý sa diametrálne líši od toho nášho, čo dáva dielu punc exotickosti. Lepšie herecké obsadenie som navyše v seriáli nevidel od čias "OZ". Po prvej sérii mi neostáva nič iné, ako označit tento počin ako jeden z najlepších seriálov posledného obdobia.

Vinyan (2008) odpad!

Tento snímok môže slúžiť jedine ako odstrašenie pre mužov, aby si nebrali škaredé, psychicky labilné a hlúpe ženské, pretože ak s nimi budú mať dieťa tak je zle. Ale to muži vedia, čím stráca táto groteska akúkoľvek hodnotu. Veľmi ťažko môže divák priať hlavnej hrdinke nalezenie potomka, keď by do nej po celý film najradšej pustil plnú dávku z brokovnice, prípadne ju odtlačil z móla do vody počas spánku. U nás za komunistov pristála jedna Majka z Gurunu, v Barme 400 bylinožravých detí (ako inak by tam toľkí prežili :) ). OMG takú blbosť som fakt dlho nevidel. P.s. : keby to malo aj 5 skrytých významov tak tomu nedám ani hviezdičku, pretože celý film je neuveriteľný nezmysel.

Šťastlivci (2008)

Traja vojaci, tri osudy a pohodovosť na tretiu.

Rande na jednu noc (2008)

Michael Cera opäť zahral svoj dobrácky teenegerský charakter, lepšiemu hodnoteniu však bráni pomerne slabý scenár. Vyzdvihnúť však treba slušné výkony a obsadenie.

Krupiér (1998)

Owenova charizma a atmosféra diela mi nedovolia dať nižšie hodnotenie. S iným hercom by šlo len o priemernú záležitosť, avšak s daným obsadením a dobre zvoleným rozprávačom ide skutočne o skvelý filmový zážitok.

Časové pásmo bylo změněno