Aberdeen (2000)

Úprimný príbeh sociálne narušených otca s dcérou má súčasnému divákovi rozhodne čo ponúknuť (a to nemám na mysli len polonahú Lenu Headey ). Je tu totiž pekne načrtnutá látka na zamyslenie, prečo je dnešný človek, hoci obklopený modernými výdobytkami, nespokojný so svojím životom. A prečo je v spoločností taká časta tendencia znižovať túto nespokojnosť alkoholizmom či drogami.

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Úroveň prekvapivo kvalitného spracovania znižuje všade prítomný americký patriocizmus (U.S. voják hrdo neopätuje salutovanie nemeckého dôstojníka, Nemci píšu oslavné ódy o statočnosti a vytvalosti amerických protivníkov, ktorí bojujú až kým neprejdú celú trasu v tuneli za svetlom a podobné nezmysly). Tuční Amíci doma pred telkou zrejme pociťujú návaly národnej hrdosti, keď sú ich občania vykresľovaní v podobe übermenscha, ja mám však k tomu odpor. 65%

Fargo (1996)

Jednotlivé postavy sú tu opísané síce stručne, ale aj napriek tomu hlboko. Téma je vážna, a predsa vtipne poňatá. Postavy typizované a predsa svojské. Takéto protiklady tvoria v podstate celý film. Všetko, čo snímok ponúka, tu už raz bolo, od únosu manželky na objednávku manžela až po dvojicu polohlúpych kriminálnikov. Forma je však natoľko svojská a nadľahčená, že si vás zvláštnym spôsobom získa a tak udeľujem 80%.

Věc (1982)

Atmosféra a myšlienka filmu sú vynikajúce, avšak samotných príšeriek sa rozhodne báť nebudete. Z tohto dôvodu sa mohol režisér radšej uchýliť k prehĺbeniu vzájomnej nedôvery medzi členmi stanice, prípadne pridať počet záberov na "ovládnutých" výskumníkov a zvýšiť tak napätie v celom snímku. Taktiež si mohol odpustiť konzumáciu železného pletiva psami. Inak však poctivý kvázihoror z počiatku 80. rokov.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Priveľa scenáristickych dier, ale predovšetkým nedostatok logickej konzistentnosti filmu ako celku.

Sex Drive (2008)

Keď si človek púšťa tento druh filmu, vie do čoho ide. Vie, že dej bude zbytočné hodnotiť, rovnako tuší, kto s kým nakoniec skončí. Hlavnou motiváciou je teda určitým spôsobom zvulgarizovaný teenegarsky humor, vtipy, srandičky, proste druh zábavy, ktorý vám iný žáner neponúkne. A vzhľadom na to, že som sa pri mnohých scénach skutočne bavil, konštatujem, že takáto zmena nie je občas na škodu.

Zredigováno (2007)

Skvelý protivojnový snímok plný vynikajúcich scén, okamihov, ktoré sú plné pravdy. Konštruktívna kritika amerického (nadradeného) postoja k ostatným národom, ktorý v niektorých okamihoch hraničí až s fašizmom. Jeho nástrojom pritom nie sú bežní ľudia, ale vygumovaní americkí vojaci. Škoda len, že v časti týkajúcej sa znásilnenia stráca správanie zúčastnených kvázi-nevinných mariňákov logiku. Inak však zaujímavý pohľad na pôsobenie ozbrojených síl USA na iráckom území a poukázanie na snahu vedenia sugestivnými otázkami presvedčiť samotných vojakov, že sa nič zlé nestalo. P.S. : "Your face is so ugly, that bullet in it would be actually an improvement" :))

Zvíře (2009) (seriál)

Nový seriál z prostredia FBI, ktorý niektorí prirovnávajú (vzhľadom na metódy hlavného hrdinu) k Shieldu. Po niekoľkých častiach môžem konštatovať, že kvality svojho vzoru rozhodne nedosahuje, aj tak však ide o príjemné osvieženie vo vodách seriálov z policajného prostredia.

Cena za lidskost (2008) (seriál)

Už prvé časti ukazovali veľký potenciál, ktorý sa v nasledujúcich dieloch iba potvrdil. Skutočne kvalitný seriál s absenciou akcie, avšak s prepracovanými charaktermi.

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Až doteraz som neveril, ze niečo takto bláznivé môže byť zároveň aj vtipné. Chlapci zatiaľ bodujú na 100 percent, uvidíme ako im to pôjde ďalej.