Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Pre mňa bezkonkurenčne najlepší sitcom nielen súčasnosti. Každá postava tu má nezastupiteľné miesto, každý vás dokáže rozosmiať. Najdôležitejšie však je, že tvorcom nedochádzajú nápady, v dôsledku čoho som sa po 3 a pol sériách ešte nestretol so "slabšou" časťou. Edit : Bohužiaľ od polovice štvrtej série kvalita výrazne klesá. Situácia sa vracia do normálu až po úvodných častiach série piatej.

Temný rytíř (2008)

Priznám sa, že som k tomuto filmu pristupoval s určitým dešpektom vyplývajúcim z toho, že ma komixové hranie sa na hrdinov nikdy veľmi nebralo. Po vzhliadnutí však musím uznať, že je to majstrovsky zvládnutý snímok, ktorý v podstate nemá slabé stránky. Prikláňam sa teda k väčšine a udeľujem maximálne hodnotenie.

Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

Prvý diel skvelej série, v ktorej nenájdete prázdny záber. Atmosféru, ktorú dokáže navodiť toto dielo môžu závidieť aj najväčšie hollywoodske trháky. Každá časť podáva svojským spôsobom nielen výpoveď o zvyklostiach anglického námorného loďstva na prelome 18. a 19. storočia, ale aj o dobe samotnej. Dobrodružná epopeja, ktorú by si žiadny milovník žánru nemal nechať ujsť.

Jméno růže (1986)

Filmová adaptácia známej knihy sa podarila na jednotku. Atmosféra dýcha z každého záberu. Pre mňa jeden z najlepších z Conneryho filmov.

Pád Třetí říše (2004)

Veľmi dobrá historická dráma, ktorá vám však nepovie nič čo by ste už nevedeli. Prospel by možno silný príbeh zasadený do prostredia posledných dní Hitlera. Takto mi film pripomínal skôr hraný dokument.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Neuveriteľná atmosféra a ešte neuveriteľnejšie herecké výkony. Ak hľadáte akciu, siahnite po niečom inom. Ak máte náladu na niečo komornejšie tak ste na správnej adrese.

Góóól! II (2007) odpad!

Tento film je tak neskutočne hlúpy a naivný, že jediné na čom sme sa s kamošom pri pozeraní bavili, bola stupidnosť postáv, ktoré v ňom vystupujú. Skutočnosť, že nepozerám ultrabečkové tv filmy, posúva tento snímok na ašpiranta o najhorší scenár, aký bol kedy k filmu, ktorý som videl, napísaný. Kamera pri futbalových momentoch je síce pekná, no futbalu je tu žalostne málo, navyše trpí absolútnou naivnosťou - keď dá týpek vo svojom prvom zápase za Real víťazný gól v poslednej minúte zápasu ligy majstrov, ktorý navyše znamená postup, tak asi nebude s hlavou scenáristu všetko v poriadku. Vzťahy hlavného protagonistu ani nejdem rozoberať, najlepšie by ich vyriešila brokovnica strieľajúca na všetko, čo sa pred kamerou pohne. Keď navyše Ňuňovi sedemročný brat so záporným IQ (teoreticky nemožné, ale mali by ste ho vidieť :)) bývajúci v ghette ukradne bez problémov lamborghini a pred jazdou po meste mu ešte stihne ukázať fakíra, tak sa prestávam všetkému čudovať. Snáď jedine koncu, ktorý nastal vo chvíli kedy by to nečakal ani Nostradamus. A samozrejme hodnoteniu snímku na tejto stránke. P.S. Vedeli ste, že v Nórsku sa hrá futbal za snehovej búrky a po tme? Nie? Tak si pozrite tento film.

Hancock (2008)

Prvá polovica filmu vyznela ako super komédia, no z nepochopiteľných dôvodov prešli autori v druhej časti na drámu s úplnou absenciou humoru. A to nedopadlo vôbec dobre, v dôsledku čoho sa dielo utápa v hlbinách priemeru.

Kidulthood (2006)

Slušne podaná ukážka toho, čo spraví z detí vyrastanie vo veľkomeste v kombinácii s nezáujmom rodičov.