Na doživotí (2007) (seriál)

Zápletky jednotlivých prípadov sú síce originálne, avšak hlavná dejová línia sa vlečie neuveriteľne pomalým tempom. To je škoda, pretože popri Damianovi je práve to hlavným diferenciačným znakom od blbostí typu CSI Bratislava...

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Prvá séria tvorcom veľmi nevyšla, najmä postava Sarah bola veľmi zle napísaná, pôsobila priam nesympatickým dojmom. V sérii druhej však tvorcovia chytili druhý dych, postavy sú vykreslené fakt hlboko a aj celá fabula je konzistentnejšia. Kvalita výrazne stúpla, rovnako tak aj moje hodnotenie.

Troja (2004)

Trója je v mojich očiach neodôvodnene podceňovaným filmom, ktorý rozhodne má svoje miesto v žánri historických drám. Čo som od tohto diela čakal, to so aj dostal, a tak nevidím dôvod k nespokojnosti. Scenár mohol byť trocha vlažnejší, avšak o trójskej vojne sa veľa nevie, v dôsledku čoho sa tvorcovia sústredili viac na jej samotný priebeh ( vzhľadom na nedostatok historických prameňov tiež samozrejme z veľkej časti vymyslený ). Súboje patria medzi špičku toho, čo som mal v rámci historických filmov možnosť vidieť (Achiles vs Hector ani netreba komentovať a zametanie zeme s Bloomom malo tiež svoje čaro :). V zhrnutí môžem konštatovať, že som sa pri sledovaní nadpriemerne bavil. To však môže vyplývať z mojej záľuby v histórii, aj keď v tomto prípade je tá potlačovaná do úzadia a prím hrá mýtus, resp. Homérov epos. Antika má svoje čaro a v tomto diele nie je jej zobrazenie ani zďaleka najhoršie, čo mi umožňuje s čistým svedomím udeliť 80%.

Skrytá identita (2006)

Rovnako ako Volavka aj tento film je skvelý. Zachytáva príbeh z pohľadu západnej civilizácie, čo môže niekomu vyhovovať viac ako hong-kongská produkcia. Kto však videl originál, tomu nemá tento snímok po obsahovej stránke čo ponúknuť, preto 4*.

Saw: Hra o přežití (2004)

Výborne spracovaný zaujímavý nápad. Škoda že ďalšie štyri pokračovania sú už iba varenie polievky z čistej vody.

24 hodin (2001) (seriál)

Vo všeobecnosti ma neuveriteľné náhody vo filmovej tvorbe iritujú, keď sú však zabalené rúškom adrenalínu a na nič sa nehrajú, tak som schopný sa nad to povzniesť. V "24" vás zradí aj predavačka v obchode, ale aj tak mám tento seriál veľmi rád. Hoci prepracované konšpirácie občas vystrieda naivita, vždy mám chuť pozrieť si ďalší diel. Dynamika, konšpirácie, akcia. A sympatickejší hlavný hrdina ako všetci v Prison Breaku dokopy.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Lepší seriál nepoznám. Komu raz zachutí humor žltých obyvateľov Springfieldu, ten .........ten sa zmení na zombíka............no možno nie, ale tomuto veľkodielu by som neváhal dať ani 10 hviezdičiek.

Vetřelec vs. Lovec (2007) odpad!

Tomuto filmu by som nedal hviezdičku ani keby som sa podieľal na jeho produkcii. A sakra - ja som to omylom nazval filmom :).

Policejní odznak (2002) (seriál)

Seriál z policajného prostredia odohrávajúci sa v chudobnej časti LA. Nečakajte však žiadnu Kriminálku Miami/Las Vegas - tu nikto s nikým nejedná v rukavičkách, nikto nie je dokonalý, metódy policajtov nie sú ani na hranici zákona (pretože sú ďaleko, ďaleko za ňou :), zlí chlapci sú skutočne zlí...proste všetko je ako má byť. Scenár je výborne napísaný, postavy majú svoj charakter, ktorého sa držia, čiže časom viete čo môžete od koho čakať (takže žiadne extrémne zvraty, keď sa z postavy ktorá bola v 20tich častiach "normálna" stane psychopat, len za účelom oživenia deja). Špecifická "live" kamera v akčných scénach je podľa môjho názoru perfektne zvládnutá, no nie každému sa musí páčiť. Pre mňa spolu s The Wire najlepší seriál zachytavajúci reálie z policajného prostredia, bez zidealizovaných postáv a s epizódami pri ktorých sa určite nebudete nudiť.