84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

neboli ničím extra výnimočné, ale celkom som sa zabavila. dala by som in tak 3 a 1/2* pár momentov bolo trochu trápnych, pár bolo super - ako Emma Stone s Benom Stillerom, páčilo sa mi In Memoriam, keď vynechali potlesk a vložili aj pár výrokov od zosnulých. a aj tie vsuvky o filmoch neboli zlé. najlepší bol ale Cirque du Soleill. u mňa stále vedie Hugh, ale na rozdiel od minulého ročníka saom tento aspoň vydržala pozerať

50/50 (2011)

do tohto filmu som išla s tým, že sa mi určite bude páčiť. a film to bol dobrý. príbeh bol zaujímavo a citlivo poňatý a postavy z obrazovky dýchali. a začiatok bol naozaj vtipný. a potom do bola už len jedna rana za druhou a ja som sa pomaly ani nemala kedy nadýchnuť. ale páčilo sa mi, ako nenápadne boli podané aj tie najsilnejšie momenty. zážitok po všetkých stránkach.

Moneyball (2011)

mám rada filmy, ktoré plynú. mám rada príbehy o nepravdepodobných víťazstvách. páčila sa mi komorná atmosféra a herectvo. páčilo sami ako využili ticho a hudbu. páčilo sa mi zakomponovanie reálnych nahrávok do filmu. vlastne sa mi páčilo úplne všetko.

Hugo a jeho velký objev (2011)

ľúbostný list filmu. upozornenie na dôležitosť ich uchovania. rozprávka. cesta. poklona vytrvalosti. krása.

Lemonade Mouth (2011) (TV film)

veľmi príjemná hudba, dobre vybraní herci a zaujímavý príbeh. je to všetko Disneyovsky čisté a uhladené, ale to nemení nič na dôležitosti otázok, ktoré film kladie.

Příšerky z podkroví (2009)

milé, zábavné napínavé a o rodine. naozaj sa mi páčil výber hercov a to hlavne tých detských. aj mimozemšťania boli super, hlavne Sparks. prekvapivo vydarená zábava nielen pre malých

Cutlass (2007)

milý počin o detských túžbach a rodičovskej láske. páčila sa mi paralela a veľmi sa mi páčilo obsadenie

Rio (2011)

absolútne špičkový originálny cast, krásne farby, milý a vtipný príbeh. ja som sa bavila. a pri titulkoch, keď sa Luiz so Sylviom a ich zlatými gaťkami našli, moje srdce zaplesalo

Čarodějův učeň (2010)

najvac ma na filme bavil Jay Baruchel a jeho postava. bol to vtipný sympaťák, ktorý sa na nič nehral a zachránil svet. a celkom ma bavil aj Nicholas, aj keď Alfredo bol predsa len o triedu vyššie. najviac mi asi vadila absolútne nevyužitá Monica - čo sa úlohy aj postavy a jej miesta v deji týka. fajn zábava a vizuálna lahôdka