KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 13.10.2020  21:59

Dosť brutal... Nemôžem povedať, že som z finále série sklamaný. Malo to všetko, čo dobré finále má mať. Potrebné grády tu takisto nechýbali. Ale bolo to inšie, než som očakával. Každopádne je tu pripravená pôda pre druhú sériu, ktorá môže byť veľmi zaujímavá.

• 12.10.2020  23:01

21. epizóda uzavrela linku s Ogreom a zároveň načalo vojnu gangov. Finále sa blíži!!!

• 11.10.2020  16:08

Výborný príbeh, slušné a sympatické postavy, parádni herci. Vo chvíľach, keď to má pôsobiť dojemne, tak to tak pôsobí. Vo chvíľach, keď je na rade romantika, tak tá z toho ide. Vo chvíľach, keď má byť na mieste určité napätie, tak tam aj je. Humorné pasáže sú zvládnuté na výbornú. "Príbeh o rytierovi" je skrátka natočený, napísaný a zahraný tak, aby diváka nenudil. Keby som mu mal niečo "vytknúť", tak by to boli pesničky pri titulkách (hodili sa tam, úplne, ale prvá bola nie moc dobre odseknutá a tá druhá bola cover verzia), ale to je skoro nič. Takže sa za mňa jedná o skoro dokonalý film. P.S.: "A Knight's Tale" je zároveň ďalším dôkazom, aký bol Heath Ledger skvelý herec a akou veľkou stratou pre filmový svet bola jeho smrť. P.S.2: Čím viac filmov vidím s Paulom Bettanyim, tým ho mám radšej. Dáte mu hocjakú úlohu a on ju vždy zahrá výborne.

• 8.10.2020  16:25

Hlavná dejová linka sa pohla obrovským krokom vpred. Bočná vcelku ušla (škoda však prvého Red Hooda). P.S.: Myslím, že sme spoznali vraha Waynovcov a musím uznať, že až by to tak v skutočnosti bolo, tak je to celé veľmi dobre premyslené.

• 4.10.2020  18:48

Najlepšou časťou je prvých 30 minút - a to je veľký problém vzhľadom nato, o aký žáner ide. Keď sa začala prvá akčná pasáž, "Bojová loď" stratila šmrnc. Drajf to nebralo až v závere, keď sa na scénu dostavili veteráni. Zato dejová linka na ostrove so satelitmi fungovala celkom slušne po celú dobu. Herecky nie moc záživné, ale nájde sa pár výnimiek (nie, Liam medzi nimi nie je). Príbeh je jednoduchý, to ale samozrejme nevadí. Vadí však nelogické správanie hlavnej postavy. Fungovanie mimozemšťanov a záležitostí s nimi spojenými zostalo nevysvetlené. "Battle Los Angeles", nenáročný film s rovnakou témou, fungoval vo všetkých ohľadoch oveľa lepšie a bavil. "Battleship" je však len nudnou 3 hviezdičkovou záležitosťou.

• 26.9.2020  23:51
    Gotham - Maska (S01E08) (epizoda) (2014)

Na ôsmej epizóde najviac bavili interakcie medzi Gordonom a Bullockom, Mooneyovou a Oswaldom či Bruceom a Alfredom. To, čo spravila Barbara je debilné... ak sa to tak dá nazvať, ale uvidíme, čo mu vlastne zanechala v tom liste. Black Mask - ten bol dosť slušný aj všetko s ním súvisiace. O tom či to bol dobrý ťah spraviť z neho iba epizódneho záporáka sa dá uvažovať, no vzhľadom nato, ako to s ním dopadlo sa ešte kľudne môže vrátiť neskoršie do deja. Predsa len Batman má kopu dobrých záporákov, čiže tvorcovia majú skutočne na výber komu, a na aký čas vôbec dajú priestor.

• 24.9.2020  19:06

Jedná sa doposiaľ o najvýplnkovejšiu epizódu. Čo ale neznamená chybu. 1. séria "Gotham"-u má 22 dielov, takže vyplňovacie epizódy, ktoré pôjdu výrazne mimo hlavnú dejovú líniu, si môže pokojne dovoliť. "Spirit of the Goat" sám o sebe nemá bohvieaký príbeh. Je ale fajn vidieť mladého zapáleného Harveyho Bullocka i bližšie priblíženie k Nygmovi. A aj keď je tu hlavná linka dosť v pozadí, tak koniec sa náramne vydaril.

• 22.9.2020  16:52

Pilotná epizóda jak sa patrí. Predstavenie postáv (aj budúcich záporákov), načrtnutie niekoľkých dejových liniek - to všetko skvele funguje. Akurát som chcel vidieť viac celú rodinu Wayneových (keďže sa jedná o seriál, a navyše dosť dlhý), aby sme sa im trošku viac povenovali. Možno z tej technickej stránky by som trošičku skritizoval strih a aj hudbu (niečo viac dramatickejšie by sa hodilo určite lepšie). Ale inak čo sa týka príbehu, tak tam nemám skoro žiadne výhrady.

• 18.9.2020  23:52
    Madagaskar (2005)

O rok mladšia "Divočina" sa s veľmi podobnou témou popasovala omnoho lepšie. "Madagaskar" je oproti nej menej reálny, animačne na nižšej úrovni, a aj príbehovo jednoduchší a slabší. Posledná tretina, v ktorej prišla aj nejaká osudovosť, bola fajn. No zvyšok... to je také... meh. Možno by filmu prospela dlhšia stopáž. Postavy sú sympatické, hlavne teda lemury a tučniaky. Ale aj protagonisti ušli. Hans Zimmer vytvoril veľmi pekný soundtrack, je však škoda, že tu nebol skoro vôbec poriadne využitý (titulky nerátam).

• 17.9.2020  17:36

Oproti iným podobným žánrovkám (napr. od Blumhouse Productions) sa jedná o veľkú slabotu. Ako ten film ako taký zlý nie je. Ale sú pasáže (hlavne úvod a záver), kde je to prestrelené viac, než by bolo dobré. Zato však prostriedok, alias "krvavý Sám doma", je vcelku fajn. Napomáhajú tomu hlavne 3 slušné vedľajšie postavy (skvelo zahraté a dostačujúco napísané). Samara Weaving je dobrá herečka, ale na Pestúnku mi skrátka nesedela (podľa mňa nie je tak sexi, ako má jej postava byť 😝). Samotná téma okolo satanistického rituálu nie je bohvieaká, proste je nepostačujúca. Niečo podobné bolo v obdobnej žánrovke "Ready or Not" (kde si iba tak mimochodom zahrala hl. postavu rovnako Samara Weaving, tam bola však klaďaskou). Tam to bolo však zvládnuté omnoho lepšie, zakomponované do deja to bolo oveľa lepšie. P.S.: Dvojku asi dám, keďže kvôli nej som si pozrel tento film, ale teraz, keď viem, čo sa pred druhým filmom udialo, mi to aspoň podľa traileru pripadá ako strašná kravina. So... I shall see.

• 14.9.2020  02:25

Slušný akčňák. Scenár je jednoduchý, banálny. Ale to filmu vôbec neubližuje. Príbeh funguje relatívne dobre, hluchých miest je minimum. Chris Hemsworth si ide svoje. "Extraction" je akčný film, a práve akčné sekvencie sú fantastické. Je to nápadité, uveriteľné, choreograficky výborne zvládnuté. Jednoducho akčné, jak má byť. Aj občasne roztrasená kamera sa hodila. To, že sa réžie chopil kaskadér, je skutočne poznať. Koniec tiež milo prekvapil a potešil. Len škoda toho posledného momentu. P.S.: Dvojka je potvrdená, ale ja vôbec netuším, čo by nám mohla nového ponúknuť, pretože rovnaký film už taký ohlas znovu nespraví.

• 9.9.2020  20:48
    Enderova hra (2013)

Zvláštny snímok (myslené v dobrom). Už zo začiatku sa mohlo zdať, že nie je všetko také, ako vyzerá byť. No a v poslednej trištvrte hodine sa to aj potvrdilo. Herci (mladí aj skúsení pánkovia) si svoju prácu odvádzajú naozaj veľmi slušne. Príbeh nie je síce príliš komplikovaný, ale zato úderný... a dá sa povedať, že aj celkom silný. Vizuálne parádne. Aj keď som sa snažil, tak som moc nepochopil význam výcviku "detí", teda celej tej témy okolo toho. Áno, keby sme sledovali vojakov bez patričných emócii, tak by bol celý film zbytočný. Ale aj tak mi to moc zmysel nedáva. A vysvetlenie, ktoré odznelo hneď na začiatku nepokladám za dostatočné.

• 6.9.2020  00:46
    Prokletá - Oběť (E10) (epizoda) (2020)

Nečakane veľmi slušné finále. Podarilo sa pospájať všetky dejové linky (tomu som vôbec predtým neveril), niektoré aj ukončiť. Netflix na celom seriáli neskutočne šetril, tejto časti však doprial. A je to aj vidieť. Kazila to akurát romantická linka medzi ústrednou dvojicou. P.S.: Potenciál na druhú sériu tu je, tak som zvedavý či sa uskutoční.

• 3.9.2020  01:10

Po dlhej dobe konečne nejaká akcia, súboje, červený bratia. Aj keď choreografia nie je žiadna sláva (až na sekvencie s Plačúcim mníchom - dúfam, že dostane nejaký origin, lebo zatiaľ sa jedná síce o dosť tajomnú, ale zato zaujímavú postavu). Každopádne, množstvo vecí tu bolo nelogických a trápnych až k zaplakaniu (nie, dobre som sa na tom pobavil😂). A znovu sa objavili nové dejové linky - no neviem.

• 2.9.2020  21:30
    Prokletá - Festa a Moreii (E06) (epizoda) (2020)

Celé absolútne o ničom. Ešte aj Merlina zhovadili.

• 1.9.2020  19:06
    Prokletá - Spojení (E05) (epizoda) (2020)

5. epizóda otvorila hneď niekoľko nových dejových línií. Pár zvratmi zamotala príbeh. Či to ale je dobré rozhodnutie takto v polovici to celé ešte viac zamotať, než to bolo už predtým, je otázne. Zaujímavé však bude sledovať, jak sa s tým chcú tvorcovia vysporiadať. Určite by ich trebalo uzavrieť čo najviac v prvej sérii, aby zbytočne nezostalo príliš veľa otvorených otázok, na ktoré by sme mohli do prípadnej druhej série zabudnúť. Inak bolo "The Joining" absolútne nezáživné, dokopy sa tu priamo nič neudialo. Akurát Merlinova linka sa dá, aj keď sa veľmi naťahuje. Romantika medzi ústrednou dvojicou nefunguje, sakramentsky to postráda medzi nimi chémiu. Asi by si piaty diel zaslúžil 2*, avšak ja dávam iba 1*. P.S.: Od nasledujúcich epizód očakávam veľké zlepšenie, pretože predpoklady nato majú.

• 31.8.2020  23:20
    Volejte věštce (TV pořad) (2008)

Jana Demeterová: "A já vím, že dobrá nemocnice je IKEA." 🤣🤣🤣🤣

• 28.8.2020  02:26
    Prokletá - Sami (E03) (epizoda) (2020)

Toto až tak nebavilo. Príbeh nelogický, dosť chybovitý. Dejová linka s Artušom absolútne nezaujímavá (ako čo ten človek stváral... ?) Ide z toho celkovo veľmi divný dojem. No, začína tomu dochádzať šťava... a to celkom rapídne - čo je ešte len pri tretej epizóde 10-dielneho seriálu veľký problém. P.S.: A Merlina som vôbec nepochopil.

• 27.8.2020  02:07

Síce sa jedná dejovo o jednu z najzaujímavejších epizód, doplnenú skvelými hercami, ale ten príbeh... ten je dosť nelogický.

• 26.8.2020  15:57
    Prokletá - Nimue (E01) (epizoda) (2020)

Zaujímavý a pútavý príbeh. Krásny vizuál. Fajn hudba. Uletená, ale o to sympatickejšia postava Merlina. Nebyť nie moc podarenej postavy Nimue a nepresvedčivého výkonu jej predstaviteľky, bol by to plný počet. P.S.: Na ďalšiu časť som dosť zvedavý.

• 25.8.2020  00:21

Slabšie než prvý film. Hlavne preto, lebo pri "Snehulienka a lovec" sa príbeh (alebo základná dejová kostra) z veľkej časti čerpal z predlohy. "Lovec: Zimná vojna" nečerpal však zo žiadneho diela (nie, so Snehovou kráľovnou to nemá nič spoločné, teda až na postavu), a práve to je veľmi vidieť na samotnom príbehu (až na prológ, ten sa vydaril, rovnako ako aj pri prvej časti) a postavách (niektoré boli dosť zbytočné). Aj keď finále sa podarilo oveľa lepšie. Navyše je cítiť, že zlá kráľovná tu bola vopchatá iba preto, lebo proste Charlize Theron. Je to podobne veľké fantasy ako aj prvý film, akurát, že už je to raz videné a práve preto to nepôsobí tak dobre. Veľký problém je aj to, že si to vo veľa veciach odporuje s predošlým filmom. Celkovo "Lovec: Zimná vojna" nie ja tak záživný a zaujímavý ako bola "Snehulienka a lovec". P.S.: Chápem, že si tvorcovia chceli nechať maličko pootvorené dvierka do budúcna, ale toto bolo až trápne.

• 23.8.2020  21:38
    SpongeBob v kalhotách (TV seriál) (1999)

Na prvý pohľad príbehy, postavy a humor môžu alebo aj pôsobia detinsky. Keď si však niekto pozrie zopár epizód, tak pochopí, aké je to celé geniálne. Nehovorím, že to všetko dáva perfektný zmysel, ale o to tvorcom niekedy dokonca ide. Skrátka morskú hubu SpongeBoba a spol. si zamilujete (nadhľad a zmysel pre humor sú nato veľmi potrebné). Akurát občas sa tam objavia miestni superhrdinovia, ktorí mi do toho nepasujú.

• 23.8.2020  02:45

Nápad zaujímavý. Ale skoro všetko ostatné je čisto fanservice (ja fanúšik nie som, takže u mňa to extra body nezískalo). Príbeh je nelogický a hlúpučký. Finálny zvrat je však celkom fajn.

• 21.8.2020  20:08
    Defending Jacob (TV seriál) (2020)

Veľmi silný komorný počin. Herecké výkony sú famózne. Hlavne teda Chris Evans, ktorý stvárňuje hl. postavu, tu úplne zažiaril. Normálne som rád, že v MCU už skončil. Nie, že by bol ako Cap zlý, ale ukazuje sa, že dokáže veľmi dobre zahrať aj dramatické role. Respektíve, že môže skvele hrať hlavnú postavu aj vtedy, ak nie je súčasťou nejakej populárnej série a jeho fanúšikovia mu to zožerú, nech hrá akokoľvek. Toto sa ukázalo už pri "Na nože". Ale tu... tu si ma svojím stvárneným postavy otca - prokurátora, ktorému obvinia syna z vraždy, získal. Skrátka tak výborne hrajúceho Chrisa Evansa si nechám lúbiť aj do budúcna. Inak... počas sledovania celého procesu od vyšetrovania po obvinenie až po súdny proces, som sa zamýšľal nad tým, aké to musí byť, keď ťa krivo obvinia, aké to musí byť, keď sa na teba verejnosť pozerá ako na netvora, ale ty si v skutočnosti nič nejak zlé nespravil. Extrémne mrazivý pocit. Jednotlivé epizódy síce trvajú v priemere 50 minút, ale odsýpajú ako keby mali polovičnú stopáž. Nudiť sa skrátka nebudete. Seriál sprevádza dosť dobrá hudba, aj vďaka ktorej atmosféra tak dobre funguje. Hlavne úvodný soundtrack je parádny. Ten doprevádza veľmi zaujímavé intro, ktoré má fantastické prechody. Príbeh je samozrejme zaujímavý, mrazivý. Nejak sa to začne, zamotá a vyvrcholí. Ľudia tu píšu, že koniec nebol uzavretý, že sme sa vlastne v skutočnosti nedozvedeli, kto je vrah... no ale my sme sa to dozvedeli, aj keď nie priamo. Ja takéto rozhodnutie od tvorcov akceptujem a príde mi, že to bolo asi lepšie riešenie, nech to má takýto tajomnejší podtón. Najlepšia časť je bezkonkurenčne "Job", v ktorej prebiehal súdny proces. Naopak za najslabšiu považujem časť poslednú, ktorá bola extrémne uponáhľaná a... akási divná oproti predošlým epizódam. Postavy sú nielen výborne zahraté, ale aj veľmi slušne napísané. Andy Barber (ktorého, ako som už písal vyššie, fantasticky stvárnil Chris Evans) si prešiel rozsiahlou charakterovou "zmenou". Na konci ktorej si musel položiť dôležitú otázku. P.S.: Toto je také menšie negatívum: Barberovcom zrejme vykapali všetci príbuzní (teda okrem Billyho), keďže sa tu nikto z nich neobjavil, hoci mali v rodine obvinenie z vraždy.

• 19.8.2020  23:26
    Mrakodrap (2018)

Ten film pôsobí divne. Veľmi ťažko sa to preto hodnotí. Príbeh je jednoduchý, väčšina zvratov predvídateľná. Hlavný dôvod celej zápletky je úplne slabý. Dalo sa vymyslieť všeličo... ale toto je skutočne slabučké, prvoplánové. Herecké výkony sú nevyrovnané. Jedni hrajú celkom fajn, no druhí o dosť slabšie. Vizuálne to vyzerá fajn. Napätie je výborné. Pri nebezpečných situáciach som doslova cítil s Dwayneim.

• 18.8.2020  23:49

Jedná sa o unikátny projekt. 1. séria/zväzok (alebo čo to vlastne je) obsahovala 18 (až na jeden) animovaných mini-filmíkov. Tie nemali skoro nič spoločné. Príbehy boli rôzneho typu, žánre sa menili aj animácia bola pre každú časť jedinečná (až na jeden fantastický štýl). Spoločné pre ne však bola (alebo mohla byť) veľká dávka násilia, sexuality a sprostej mluvy. Epizódy sú rôznorodé, takže každý si určite nájde niečo svoje. Napr. ja som bol hotový z 2 filmíkov, inšpirovaných poviedkami od Alastaira Reynoldsa (ktorého tvorbu začnem sledovať), ktoré považujem za vrcholné časti 1. série. 4 príbehy majú dokonca vysoký potenciál na celovečerný film. Konkrétne to sú: "Suits", "Beyond the Aquila Rift", "Good Hunting" a "Secret War". Animácia jednotlivých dielov bola perfektná, dychberúca, až na pár výnimiek. Jeden animačný štýl, ktorý sa ako jediný vyskytol hneď v niekoľkých epizódach, vyzeral skoro až foto-realisticky. Muselo sa do toho vraziť určite poriadne veľa. No a výsledok stojí zato. Niektoré časti majú veľmi dobrú, zaujímavú a tematickú hudbu. Moje TOP 3 filmíky: 1. "Beyond the Aquila Rift", 2. "Good Hunting", 3. "Zima Blue". Najhorší (pre mňa) mini-film: "Alternate Histories". P.S.: Na 2. sériu sa nesmierne teším. Dúfam, že tvorcovský tím znovu vyberie slušné poviedky, parádne ich spracuje a mne nimi potom vyrazí dych, vytrie zrak a vezme slová.😁

• 18.8.2020  14:38
    Lights Out (2013)

Príbeh (aj keď sa jedná len o kraťas) nulový. Nápad celkom originálny. Žiadna atmosféra, scény čisto iba o lakačkách. Tá vystrašená žienka mi bola celkom sympatická, niekdy pôsobila komicky. Keby bol celovečerný film s ňou v hl. úlohe, tak by som tomu možno aj šancu dal.

• 17.8.2020  17:34
    Německo, zpívej! (TV pořad) (2020)

Oproti iným speváckym súťažiam je to dosť originálne. Každá epizóda je zameraná na určité žánre/skupiny/typy piesní. Bol by som radšej, keby boli epizódy mixom rôznych žánrov, pretože každý súťažiaci má iné najlepšie schopnosti. Pravidlá sú nastavené celkom dobre. Bočné výhry sú fajn. Výber pesničiek je solídny, aj keď rocková časť ma veľmi sklamala. Zaznejú tu svetové, ale i domáce (pre Nemcov) hity. Čo sa týka moderátorky, tak tá by mohla trochu ubrať. Plusový bod to má u mňa za živú kapelu. P.S.: Španielsku verziu, ktorá vyšla ako prvá, som ešte nevidel.

• 15.8.2020  19:56

Zaujímavé prevedenie. Skvelá animácia. Príbeh by vystačil aj na slušný celovečerný film. Lenže "Secret War" po väčšinu epizódy nejak postráda náležité tempo. Potom ale príde koniec s fantastickou hudbou, ktorý vytrie zrak.

• 15.8.2020  17:46

Úbohé. Primitívne. Nevtipné. Zaujímavý námet tvorcovia poňali absolútne dementne. Malo sa jednať o alternatívne scenáre minulosti, ale toto pripomínalo alternatívne sny po určitých látkach.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11