KukulienkaHO

Janko Hraško

okres Trnava

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 24.1.2021  00:12
    Děsivá setkání (TV pořad) (2019)

Nemám rád tieto typy "Reality show", ktoré sa tvária jak skutočné, ale popritom sú nahrané. Navyše ma strašne iritujú také, čo sú ešte aj neschopne spracované a tá umelosť z nich preto neskutočne sála. Toto je práve prípad "Prank Encounters". Nepredstaviteľné je už len to, že 17-ročný týpek by bol schopný riadiť takýto náročný projekt. Videl som zatiaľ len prvú časť a normálne aj napriek svojej krátkej stopáži ma... vcelku nudila. Tým ľudom som neveril ani nos medzi očami, tak jak im preboha mohli uveriť tie akože obete. Čiže aj dosť zle zahraté musím povedať. "Moderátor" Gaten Matarazzo tu slúži čisto len ako lákadlo, pretože inak neviem koľko divákov by na to vôbec kliklo.

• 23.1.2021  14:45
    Španělsko, zpívej! (TV pořad) (2020)

V podstate rovnaké ako nemecká verzia. Moderátor určite lepší tu. Nebol zbytočne preafektovaný, zato vtipný hej. Výber pesničiek do žánrovo odlišných epizód, bol zasa lepší v "Sing On! Germany". Ako som už písal aj pri nemeckej show: nevšedné spracovanie, pobavilo, nenudilo. Znova veľmi cením živú kapelu (tú si Netflix podpísal zrejme pre všetky spracovania).

• 18.1.2021  19:45
    Wonder Woman (2017)

"Wonder Woman" je zaiste najlepším filmom z DCEU, ktorý nám bol doteraz predstavený. Parádne akčné scény - či choreograficky, tak aj vizuálne (mimo záverečný fight) - ktoré vhodne využívajú slow motion. Slušný príbeh s nevšednou pointou na zamyslenie. Dosť vydarená hudba. Sympatické postavy. Akurát Gal Gadot mohla byť v niektorých situáciách presvedčivejšia. Keby to porovnávam s prvým Kapitánom, Wonderka by jasne vyhrala - minimálne vďaka udržaniu solídnej historickej atmosféry.

• 16.1.2021  23:55

Vyzerá to zaujímavo. Som zvedavý, ako to bude postupne meniť žánre. Epizóda jeden ako sitkom bola podarená.

• 11.1.2021  20:41

Najlepšia epizóda... ani náhodou. Za mňa veľké sklamanie. Najprv so mnou strašne pohli dva prekrížené fuckery od tvorcov, ktoré sa mi imaginárne zjavili z obrazovky pri časti z homecomingu. No a potom prišlo to toľko prezentované, či už z propagačných materiálov alebo zo samotných epizód, krvipreliatie. Bolo tu viacero možností, čo mohlo byť toho príčinou. Avšak vybraný bol ten najpredvídateľnejší scenár, hold škoda, mohlo to byť skutočne silné. Takže ani tamtá udalosť s hlavou finále u mňa nevytiahla. Cliffhanger na konci zaujímavý a som skutočne zvedavý kam by to celé smerovalo a aký žáner by mala druhá séria - hlavne vzhľadom na informácie o tajomnom mužovi. Nuž... tá sa bohužiaľ kvôli hnusobe nezrealizuje.

• 10.1.2021  03:14

Vskutku slušná thrillerová, možno až hororová atmoška. Koniec so songom "Fly"... parádne.

• 10.1.2021  02:26
    V síti (2020)

Obdivuhodný sociálny experiment, ktorý sa zaoberá v poslednej dobe často "omieľanou" témou. O potenciálnom nebezpečenstve internetu (teda hlavne sociálnych sietí) sa hovorí už dlho a veľa. Aj keď nám to dakedy už možno lezie krkom - tie reklamy a výukové videá a pod., tak tento projekt dokazuje, že stále o tom treba hovoriť, ale možno takouto metódou, ako k tejto závažnej téme pristúpili tvorcovia "V sieti". Pokojne si myslím, že tento film by sa mohol alebo dokonca povinne mal púšťať žiakom (najmä tým, ktorí sú v začiatku puberty) v škole v rámci nejakej akcie. Super je, že boli spravené 3 verzie pre 3 vekové kategórie, čiže tí menší sa vďaka tomuto môže podobným veciam vyvarovať. Nesmierne obdivujem Víta Klusáka, Barboru Chalupovú, maskérov, dizajnérov, technikov, skrátka celý štáb a pracovný tím, pretože to prostredie, spracovanie, ale určite aj veľké fyzické a najmä psychické vyťaženie a celá odvedená práca je tu na maximum vidieť. Nemôžem zabudnúť samozrejme ani na skvelé trio herečiek, ktoré podali obdivuhodné výkony. Ten nátlak na ich psychiku musel byť počas nakrúcania enormný, hlavne keď sa pred ich očami zjavili tie hovadské dildá. Museli vedieť pohotovo improvizovať a emócie držať na uzde. Ako keby tam nie je tá cenzúra, tak by som sa asi vygrcal na obrazovku. A extrémne nechutné to bolo aj s ňou. Zaujímavé boli samotné stretnutia s tými prasatami, na ktorých konci dostali zaslúženú výslužku. Viditeľné bolo, ako im gate začali rýchlo smrdieť. Najmä tým dvom najvýraznejším hovadám. Hudba perfektná. Čiže ešte raz, parádny projekt, ktorý u nás, ale zrejme aj široko-ďaleko nemá obdoby.

• 9.1.2021  16:56
    Neviditelný (2020)

V rámci žánru sa jedná o vynikajúci psychologicko-hororový thriller. Sekvencie s neviditeľným mužom sú výborne spracované. Napätie sa pri nich dalo krájať - najmä zo začiatku, keď Cecilia ešte poriadne nevedela, čo to je. Film sprevádza slušná hudba, či už techno-hororová alebo uvoľnenejšia (skladateľovi z "It"-a skrátka takéto žánre idú). Zaujímavé sú tiež dlhé obtočivé kamerové zábery. Elisabeth Moss, ale aj Aldis Hodge sú vo svojich úlohách výborní. Hold, film kazia nelogickosti. Ja som nepostrehol, že by mal neviditeľný oblek aj teleportovaciu schopnosť. Rovnako zvrat nedáva logiku. Pri bitke v nemocnici sa tvorcovia asi nechali trošku uniesť. Postavu Neviditeľného mohli spracovať rôznymi spôsobmi, bohužiaľ ten, ktorý si vybrali zrejme môže za väčšinu týchto problémov.

• 7.1.2021  17:08
    Tenet (2020)

Christopher Nolan mal možno dobrý nápad s originálnym fungovaním cestovania časom, ale to spracovanie nemá divák absolútne šancu pochopiť. Príbeh sám o sebe je extrémne zložitý, a keď sa k tomu pridajú tie sci-fi doplnky, tak to spraví totálny chaos. Vôbec sa nevysvetlí, ako tu cestovanie v čase vlastne funguje, ani kto ťahá za nitky a ďalšia hŕba vecí. Preto to viackrát vyzerá, že to nedáva logiku. Zostal som častokrát zmetený, a akonáhle som chcel následne popremýšľať, ako sa niečo mohlo stať, tak prišlo čosi ďalšie. Samotné slovo TENET, ktoré malo byť údajne nejakou tajnou zbraňou, tu zaznie 6-krát v rámci 3 obyčajných konverzácii. Čiže som nepochopil či sa jedná teda o skutočne nejakú formu "zbrane" alebo tajné heslo, či organizáciu. Herci sú dobrí, ale k postavám skutočne nejdú cítiť žiadne emócie. Fakt mi bolo jedno (a to sa jedná o vážny film) či svet skončí alebo nie. Rovnako to platí aj pri postavách - a navyše skoro nič o nich ani nevieme, chýba im určitá osobná motivácia (až na výnimky). Neplatí to však o ruskom gangstrovi v podaní Kennetha Branagha - ten bol slušný. Hudba (no ono sú to skôr zvuky) bola dosť výstižná pre ten chaos, čo sa mi dial pred očami. Film trvá 2 a pol hodiny a napriek tomu nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale ako zrejme všetci som pochopil max. 20% filmu, no na rozdiel od iných, mne to vadí. Vizuálne opačný tok času prebiehajúci súbežne s normálnym vyzerá fakt dobre. To oceňujem, pretože určite nebolo ani pre samotného Nolana jednoduché vymyslieť, ako dačo také spraviť a pochopiť to. P.S.: Kto "Tenet" pochopí, ten si zaslúži môj obdiv, lenže zrejme okrem Nolana o tom nebude mať páru nikto.

• 4.1.2021  05:18
    Frčíme (2020)

Milé, vtipné, pohodové, ku koncu dojímavé (žiadny prehnaný happy end sa nekonal). Zaujímavý pohľad, ako by asi v našom modernom svete žili fantasy bytosti. Animácia znovu fantastická. Príbeh a zápletka možno nie sú originálne, ale tuto to bez problémov stačilo. Som veľmi rád z absencie záporákov, aj keď sa do takýchto filmov velice núkajú. Nachádza sa tu niekoľko drobných mušiek, ale tie zážitok určite nepokazia. Hudba ušla. Výborne nadabované ("Onward" som videl v origináli). Skrátka pravý pixarovský film.

• 3.1.2021  20:14
    Vyšinutý (2020)

Extrémne napínavá záležitosť, ktorá je skvelá vďaka svojej reálnosti. Od sekvencie na semaforoch to naberie pekelnú atmosféru, napätie sa začne rýchlo stupňovať a diváka postupne začne šokovať činnosť chlapa, ktorému zajebalo, s parádne chladným ksichtom Russella Crowea. Ďalší herci sú tiež veľmi slušní. Dej nie je úplne bezproblémový, celé je to dosť jednoduché v podstate bez akýchkoľvek zvratov, ale funguje to výborne. Na základe traileru som si myslel, že pôjde o taký ten typ filmu, pri ktorého násilných častiach sa niekedy aj usmejem a pokrútim hlavou, no nestalo sa tak. Úplne sa to do mňa zarezalo a pustilo ma to celého vypätého až po finále. "Narušený" je určite jeden z najlepších thrillerov, aké som kedy videl.

• 3.1.2021  00:02

Pri "The Christmas Chronicles 2" platí to príslovie „aj menej je niekedy viac“. Tentokrát sa réžie aj časti scenára ujal samotný Chris Columbus. Všetko je väčšie, snaží sa to byť zaujímavejšie a veľkolepejšie. Každopádne táto snaha tvorcom vôbec nevyšla. Akurát o dosť väčšie množstvo CGI je celkom podarené a takisto potešilo trošku santovskej mytológie. Postavy: Záporák ok. Mrs. Claus sa väčšinu času len usmievala od ucha k uchu, ale tiež v pohode. Zádrhel nastáva u detských protagonistov - akože jasné, chápem, že Teddy je už starší a bolo potrebné tam dať niekoho iného... áále Kate v teenagerskom veku... no... Skrátka úplne iná postava je z nej zrazu. Jej malý "kamoš" je nudný. Koho ale treba pochváliť, je Kurt Russell, ten si to znovu neskutočne užil. Komediálne film dosť zlyháva, tak tam to aspoň Kurt zachraňuje (Santovo spevácko-tanečné číslo veľmi potešilo). Príbeh je oproti jednotke strašne komplikovaný, a to je práve ten problém. Jasné, prvý film bol jednoduchý a jeho dej už veľakrát videný, ale bol veľmi fajn a pobavil. Dvojka síce nenudila, ale ani nepobavila.

• 2.1.2021  01:31
    John Williams ve Vídni (koncert) (2020)

Vydarený koncert Maestra Johna Williamsa. Je obdivuhodné, že aj vzhľadom na svoj vek je stále čulí a skladateľsky aktívny. Slovami sa ani nedá opísať, akým obrovským prínosom do filmovej hudby je Pán Williams. Toľko rôznych ikonických a pamätných soundtrackov a motívov nemá na svojom konte nik z tejto brandže a myslím, že pretečie ešte množstvo času, kým sa mu dokáže (pokiaľ vôbec) niekto aspoň vyrovnať. V rámci koncertu bolo počuť známe - ikonické i menej známe skladby. Trošku ma sklamal hudobný program (pár ikonických skladieb chýbalo), ale dve posledné to zaplátali. P.S.: Prajem Maestrovi veľa zdravia a ešte množstvo úspechov, pokiaľ svoje remeslo nezavesí na klinec.

• 31.12.2020  04:12

Krásne atmosférické (dialógové) scény. Parádne zahrané, najmä Christoph Waltz - tie jeho ksichty a pózy. Príbeh zaujme a rýchlo odsýpa aj vzhľadom na stopáž. Postavy dramatické, ale samozrejme nesmú chýbať aj nejaké tie "komické". A čo by to bolo bez poriadne šokantného, strhujúceho a hlavne krvavého finále? = film by Quentin Tarantino

• 26.12.2020  01:36

"Volanie divočiny" je príjemná a milá rodinná podívaná. Film sleduje životný príbeh psa Bucka od domáceho maznáčika až po vodcu vlčej svorky. Hneď od začiatku mi prirástol k srdcu. Čím dlhšie film trval, tým sa to zvyšovalo. Je skutočne obdivuhodné, že sa to tvorcom podarilo. Buck je totižto čisto digitálna postava, žiadne motion capture (CGI je veľmi slušné, takže rozhodne sa netreba nechať odlákať trailerom). Navyše je to zviera, ktoré nič nehovorí, nachádza sa medzi kopou hraných postáv, no aj tak z neho vyžarovali neskutočné emócie a city. A stal sa bezpochyby najlepšou postavou filmu. Samozrejme aj kvôli charakterovému vývoju, ktorým si prešiel, aj vďaka dobročinným skutkom, ktoré vykonal. Na druhú stranu Harrison Ford ani Omar Sy či ostatní vôbec nezaostávajú. Príbeh je veľmi pekný, niekedy zábavný, niekedy dramatickejší, niekedy aj smutný a dojímavý, no hlavne je veľmi milý. Hudba je takisto pekná, ale zakaždým, keď bolo počuť hlavný soundtrack, tak mi to pripomenulo "How to Train Your Dragon", takže som si bol ešte pred záverečnými titulkami celkom istý, že o hudbu sa postaral John Powell😂. Celkovo sa jedná o film, s ktorým nemám v podstate žiaden problém a určite sa zaraďuje medzi moje TOP-ky tohto roku.🐾

• 21.12.2020  00:32

Po finále mám zvláštny pocit. Čakal som čosi iného. Samozrejme epizóda parádna, aj keď rozhodne nie najlepšia. Dúfal som v Ahsoku, no nečakane sa objavil Luke (k jeho vzhľadu sa fakt vyjadrovať nechcem). A skutočne to bol silný moment. Ale pravdepodobne sme sa rozlúčili s Groguom, aspoň čo sa seriálovej tvorby týka. Keby si ho vezme Ahsoka (a teraz sa budem opakovať asi už po miliónty raz), bola by pripravená fantastická pôdička pre jej seriál. No musím povedať, že tretia séria Manda je po tomto pre mňa veľkou záhadou. P.S.: Historicky prvá potitulková scéna v Star Wars bola podarená, avšak čakal som nejaký cliffhanger na pokračovanie, ktorý tu v podstate aj je, len na niečo iné. Nenechajte sa zmiasť názvom, malo by totiž ísť o seriál. Na Bobu sa veľmi teším!

• 19.12.2020  00:10
    Bon Jovi - Always (hudební videoklip) (1994)

Kapelu Bon Jovi mám rád, ale "Always" je len jednoduchý tuctový slaďák.

• 18.12.2020  23:19

Paradoxom je, že sa jedná u mňa (zatiaľ) o celkovo najlepšiu epizódu seriálu, a zároveň je to prvá epizóda, kde sa neobjavil náš zelený priatelíček. A nie som tu jediný, kto má takéto pocity z "Chapter 15: The Believer". Presne takto by som si vedel Mandaloriana predstaviť, keby sa dejová linka s Groguom skončila. Ako ja ho mám rád aj seriál je parádny, len už cítim, že by sa to malo posunúť ďalej. Fakt nechcem, aby témou celého seriálu bol Grogu a záležitosti s ním súvisiace. Dúfam, že vo finále ho Mando predá do rúk Ahsoky, čo by bolo skvelou témou pre jej už oficiálne oznámený seriál. Zároveň by sa v tretej sérii "The Mandalorian" mohli riešiť iné veci, napríklad samotní Mandaloriania, ktorých tu už bolo bohato veľa.

• 12.12.2020  01:53

Extra akčné pokoukáníčko. Nie som moc veľký fanda oživovania mŕtvych postáv, ale pri Boba Fettovi som rád, že sa to stalo (rovnako to platí aj u Maula). Pretože vo filmových projektoch sa dospelý Boba v podstate iba mihol a my sme si ho vôbec neužili. Dá sa povedať, že už len touto epizódou si to vynahradil. Ja dúfam, že si ho ešte užijeme. Čakal som, že sa nejakým spôsobom vnútorne pozrieme na Groguove spojenie so silou, ale OK. Možno sa v budúcnosti dozvieme, čo vlastne videl. Super epizóda.

• 12.12.2020  01:34

"Americké Psycho" je skutočne psycho, hlavne ku koncu. Christian Bale v hlavnej úlohe predviedol fantastický výkon vyšinutého magora, ale aj Willem Dafoe sa svojej menšej roly zhostil perfektne. Vystavaný príbeh tu chýba, skôr to je sled určitých udalostí a sledovanie života protagonistu. Vadilo mi to, no na konci sa všetko vysvetlilo a dáva to zmysel. Jedná sa o slušný psychologický film, ktorý sa občas pohrá aj so psychikou diváka. Musím ale povedať, že som čakal dačo iné.

• 9.12.2020  16:36
    Ostrá (2020)

"Ostrá" robí veľmi dobrý obraz zákulisiu speváckych/talentových show, ktorý nie je príliš pekný, zato ale pravdivý. Príbeh bol o niečo viac komplikovanejší, než som si myslel (je jednoduchý, ale menej, ako som očakával). Začo ide určite palec hore. Hlavne koniec bol vydarený - mal gule. Poviem na rovinu, že scéna na ceste ma dosť zarazila. Charakterový vývoj, ktorým si prechádzala hlavná postava počas súťaže bol zase niekedy až príliš tlačený, ale jako OK. Postavy sú fajn, no niektorí herci zo seba zrejme nevydali maximum. A to práve Katarzyna Sawczuk, no nájdu sa aj ďalší. Určite však najlepšími postavami boli babča a direktor (prípadne aj Olo). Miestami dráma, miestami úsmevné, možno aj dojímavé. Avšak nič svetoborné s niekoľkými muchami.

• 8.12.2020  19:17

Napínavé s dobrou atmosférou. Mysterióznosť tomu dodáva miestami burtonovský efekt. Herecky veľmi dobre zvládnuté. Príbeh by sa dal opísať ako smutný život Silasa Lamba, ktorý nezvládol tlak a trošku mu preskočilo. Snažil sa len pomôcť a nikdy neublížiť bezdôvodne. A na mňa tá scéna pri požiari, a tým vlastne aj celý film pôsobil neveselým dojmom. Avšak potom prišiel koniec a s ním obrovský šok, ktorý mi hneď na tvári vyčaril úsmev. Samozrejme vždy keď chcú tvorcovia šokovať na záver, tak dôjde k nejakým nezrovnalostiam vzhľadom na predošlé udalosti. No a "Stonehearst Asylum" nie je výnimkou, každopádne je to celkom fajn a ja som za to rád, pretože to okorenilo celý dej. Paradox jak sviňa 😂😂.

• 6.12.2020  20:36

Z traileru to pôsobilo iba ako uletená komédia s jednoduchým dejom, ale dobrou zápletkou. Pustil som si film a po niekoľkých minútach sa to začalo nejako zamotávať. Od toho momentu až po koniec filmu sme sa o Diane dozvedeli veľmi veľa a v podstate ona si prešla určitým charakterovým vývojom. Každopádne povedal by som, že "Identity Thief" je výborná komédia, avšak s prvkami dojímavej drámy. O tú komediálnu zložku sa samozrejme postarala skvelá ústredná dvojica v podaní Jasona Batemana a Melissy McCarthy. Film má samozrejme niekoľko problémov, ale nejedná sa o nič strašné. Mňa skrátka toto bláznivé road movie bavilo. P.S.: Bol som trochu sklamaný z malinkého priestoru Jona Favreaua.

• 6.12.2020  01:58

"Chapter 13: The Jedi" je dosť slušná epizóda, no mám s ňou určité problémy. Rozhodne som nečakal, že sa Ahsoka Tano objaví hneď v úvode. Bál som sa ako bude vyzerať, Rosario Dawson som nepovažoval za dobrý výber, pretože jej tvár mi skrátka na Ahsoku nesedela. Musím však uznať, že ju zamaskovali skutočne veľmi dobre. Irituje ma však dĺžka jej lekku (Jako prečo sú také krátke, keď by mala byť už dlho dospelou Togrutkou a navyše už na konci klonových vojen ich mala dlhšie než tu?). Počítal som určite s hlasovou prítomnosťou Ashley Eckstein, no tá sa na moje veľké prekvapenie nekonala (WTF?!). Každopádne, s Ahsokou prišla aj dávka nových informácií o Baby Yodovi (teda pardon, o Groguovi) aj jednej známej postave. Čo je hlavné, tak sme sa dozvedeli, že náš malinký kamarát nie je také mimino, za ktoré sme ho doteraz všetci mali, ale že toho už má skutočne dosť odžitého a zažitého. A zrejme jeho roztopašné správanie a neschopnosť rozprávať zapríčiňuje jeho polživotné odtrhnutie od spoločnosti. Príbeh epizódy je fajn, no koniec nefunguje úplne na 100%. Ako fakt som dúfal, že Ahsoka si Grogua zoberie a začne ho cvičiť a tým sa ho seriál v podstate "zbaví" a posunie sa ďalej. Nuž... nestalo sa tak. Ahsokine dôvody, pre ktoré to odmietla sú pochopiteľné a ja ich beriem (čo ale neberiem, je jej nedodržanie sľubu), ale aj tak by som bol oveľa radšej, keby ich nemala a zobrala si ho. Tým by si aj do budúcna vlastne zabezpečila v seriáli väčšiu rolu. Sú nejaké drby, že by mohla mať svoj vlastný film alebo skôr seriál a doň by to bola skvelé téma. Dozvedeli sme sa, že sa Ahsoka snaží nájsť Thrawna (zrejme kvôli Ezrovi), no neviem ako sa dá aj táto téma zapracovať do tohto seriálu. Z toho mi vyplýva a zároveň ma aj mrzí, že si z tejto epizódy tvorcovia spravili v podstate len akúsi reklamu na jej prípadný vlastný seriál. Celkový príbeh sa nám v podstate nikam neposunul, bude ale zaujímavé v ďalšej časti sledovať, ako sa Grogu spojí so silou. P.S.: Začínam sa báť, že finále série nebude moc konzistentné.

• 23.11.2020  12:54

Množstvo akcie, kopa odkazov, prepojenie na novú trilógiu a odpovede na hlavnú zápletku prvej sérky. Skrátka všetko, nad čím bude Star Wars fanúšik onanovať. Nuž, mne tam niečo nejak nešmakovalo. Možno kvôli jednoduchému príbehu, alebo preto, že mi moc nesadol Mythrol (pritom v Chapter 1 bol fajn). Ale zrejme to, že tu Mando po prvýkrát pôsobí iba ako jeden z niekoľkých hrdinov. Každopádne epizóda slušná, ktorú fakt nijako extra kritizovať nechcem. P.S.: Zaujímalo by ma, čo sa stalo s mandaloriánskou výzbrojárkou, keďže tu o nej nebola ani len zmienka, čo je divné?

• 22.11.2020  23:19
    Halloween (1978)

Príbeh jednoduchý, ale na daný žáner úplne postačujúci. Fantastická napínavá atmosféra, ktorú dopĺňali vhodne načasované lakačky. Samozrejme výborná hudba - Carpenter stvoril bezpochyby jeden z najlepších hororových soundtrackov. Hrátky s kamerou boli slušné, ale pri úvode to absolútne nevyšlo. Veľa vecí sa nevysvetlilo (dokonca na problém "Myers a auto" sám film poukázal, no nechalo sa to tak). Koniec bol akože fajn, no mal som pocit, že tam to trošku haprovalo. P.S.: Veľká škoda nevyužitého Donalda Pleasencea a jeho postavy.

• 21.11.2020  20:01
    Ďábel (2020)

Dlhú dobu depresívne, chladné a niekedy až nepríjemné. To však bol zámer tvorcov, takže to sa podarilo. Na druhej strane tomu chýbal akýsi šmrnc. Avšak po cca 1 hodine a 22 minútach, presnejšie od rozhovoru v kostole medzi Lenorou a mladým farárom, ma film vtiahol do deja a nabral neskutočné obrátky. Hudba bola veľmi dobrá. No "The Devil All the Time" vynikol najviac vďaka hercom. Všetci boli perfektní, no mňa najviac zaujal Tom Holland ako mladý Arvin. Znovu ukázal, že vie hrať aj komorné úlohy rovnako dobre, ako aj akčných hrdinov. Množstvo ľudí tu píše, že určité dejové linky neboli moc dobre spracované osobitne, aj že príliš dobre nefungovali ako celok. Ja mám úplne opačný názor. Všetky boli vyvážené, každá postava dostala toľko priestoru, na koľko mala. Aj ako celok to dávalo perfektný zmysel, lebo v podstate od začiatku filmu sa začali jednotlivé príbehy navzájom premotávať (niektoré viac, niektoré menej). Rozhodne sa u mňa jedná o prekvapenie a možno aj o jeden z najlepších filmov roku (hlavne vďaka covidu).

• 21.11.2020  00:34

Sylvester Stallone a Dave Bautista v rolách protagonistov... velké hovno! Maximálne tak prvý v prvej kope vedľajších postáv a druhý možno tak v tretej. Pokračovanie, ktoré vzniklo po 5 rokoch - a takýto shit to je. Nie, žeby som bol nejak sklamaný, ako takýto výsledok som čakal vzhľadom na hodnotenia a aj po zhliadnutí traileru. Ten film je skrátka prázdny, a to extrémne. Od postáv, cez príbeh, až po koniec. Jednotka bola úplne kvalitatívne niekde inde. Všetko mala pekne spracované, plánovanie úteku bolo vzrušujúce a pútavé, skvelá atmosféra a napätie... a samozrejme fantastická dvojka hrdinov. Tu nefunguje z toho nič. Všetko je odfláknuté. Jedine tak zvrat bol fajn - pre mňa dosť neočakávaný. Sly bez Arnieho sa tiež nepredviedol (vlastne ani nemal možnosť). No... vyzerá to tak, že ďalšia filmová séria (respektíve filmový svet) sa dodrbala skrz peňáze.

• 17.11.2020  17:29

Dvaja akční idoli v žánri, ktorý im je najbližší. Škoda, že Sly a Arnie spolu nehrali už skôr (trebárs za mlada), pretože tá chémia medzi nimi je parádna. Príbeh je pútavý, atmosférický. Zvraty slušne fungujú aj zápletka je výborná. Možno časť záverečného vysvetlenia je trochu mätúca, ale to filmu nič neuberá. Z toho väzenia skutočne ide pocit bezmocnosti a depresie. Na druhej strane to vyzerá reálne, čo je veľmi dobré. Celková tvorba plánu úteku je nápaditá. A na jeho realizáciu a vyvrcholenie je radosť pozerať. No kto by nechcel vidieť dvoch nabúchaných dedov (ktorí na svoj vek vôbec nevyzerajú) nakopávať zadnice nepriateľom?😁

• 14.11.2020  00:45

Čistý fanservis - navyše pútavý a kvalitný.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12