Temný krystal (1982)

"The Dark Crystal" je film, na ktorý som pozeral s otvorenými ústami. A to kvôli dokonalým a precíznym bábkam s rovnako precíznymi pohybmi (nie je sa čomu čudovať, keď na ňom pracovali Jim Henson a Frank Oz). Chvíľami som mal dokonca pocit, že sa dívam na animovaný film. Čo ale nie je také dobré, je príbeh, ktorý je moc jednoduchý. A ďalšia vec je nedostatočné predstavenie celého fiktívneho sveta. Je mi ale veľmi ľúto, že bábkové filmy a aj divadelné predstavenia nie sú momentálne tým, čím kedysi bývali, navyše postupne bábkový žáner upadá (podobne ako westerny). P.S.: Dúfam, že v chystanom seriáli nám bude tento veľmi zaujímavý fantasy svet podrobnejšie ukázaný.

Muzzikanti (2017)

Na tomto filme Dušan Rapoš dokonale ukázal, aký je zlý režisér. Okrem toho aj scenár Petra Šišku stojí za hovno. Na film "Muzzikanti" som bol zvedavý kvôli slušnému obsadeniu (ktoré ma ale sklamalo) a nalákala ma aj Nohavicova a Cmoríkova titulná pieseň "Kříž svůj neseme", ktorá je (samozrejme spolu s Duo Jamaha :-D) najlepšia vec tohto počinu. Nechápem, ako mohla česko-slovenská filmová tvorba tak nízko klesnúť. P.S.: Koháka som nepochopil.

Raubíř Ralf a internet (2018)

Celkom solídne pokračovanie, ale dúfam, že trojka už nevznikne. Dva filmy na toto téma bohate stačia, pretože sa použili a vyčerpali všetky nápady, ktoré boli. "Ralph búra internet" je slušné odrozprávanie pokračovania príbehu o postavičkách z videohier s veľkou porciou vtipov. Väčšinu z nich ale deti nepochopia. Film je príliš dlhý, na to zápletka veľmi jednoduchá. Skáče sa tu z jednej webovej stránky do druhej, ale je toho príliš moc. Tá Disney stránka je čisto reklama na rôzne značky, ktoré Disney vlastní. Prekvapilo ma a aj potešilo, že sa film netočí len okolo nej. Za mňa 62%.

Skyfall (2012)

"James Bond: Skyfall" je bezpochyby jedna z najlepších bondoviek. Je to jedna veľká akciou nadupaná, epická, ale zato umelecká jazda s výbornou atmosférou a prepracovanými postavami. Javier Bardem si svoju úlohu šialeného, ale geniálneho záporáka, prahniaceho po pomste užíva a je v nej perfektný. Judi Dench, to je kapitola samá o sebe. Tento film by som nazval akousi poctou pre túto úžasnú herečku, ktorá v úlohe M strávila pekných pár rokov. Som veľmi rád, že sa vrátili postavy Moneypenny a Q, no a ich predstavitelia (Naomie Harris a Ben Whishaw) sú fakt skvelí. A samozrejme nakoniec tu máme samotného agenta 007, Daniel Craig je proste pán. A k tomu všetkému je tu ešte titulný song od Adele, ktorý nemá chybu. Takto má vyzerať poriadna bondovka, nie ako tie dve predchádzajúce "sračky". :-D

Quantum of Solace (2008)

"James Bond: Quantum of Solace" priamo naväzuje na predošlý film "James Bond: Casino Royale". Rozdiel medzi nimi je ale obrovský. "Casino Royale" bola skôr komorná dráma, ale "Quantum of Solace" je veľkolepá akčná jazda s množstvom výbuchov, prestreliek a pod. Avšak, nezabúda na príbeh a postavy. Daniel Craig si znovu ide svoje, Olga Kurylenko je ako bondgirl výborná a rovnako výborný je aj Mathieu Amalric ako záporák. Rovnako ako aj pri Casine, tak aj tu chýbajú postavy Moneypenny a Q, ďalej absentujú bondovské hlášky a na začiatku filmu ikonický Bondov výstrel.