Kabát: Pohoda (2001) (hudební videoklip)

Najznámejšia, a zároveň jedna z najlepších piesní od Kabátu. Videoklip je na tú dobu solídny.

Kabát: Banditi di Praga (2010) (hudební videoklip)

Klip je fajn, ale Gotta si mohli odpustiť, aj keď sa im ten fór podaril.

Čelisti: Pomsta (1987)

Film "Čeľuste: Odplata" chcel veľmi kvalitou nadviazať na prvý a druhý diel, ale robí im skôr hanbu. Nehovorím, že sa naň nedá pozerať. Všetky neakčné pasáže sú pozerateľné, ale keď prídu "akčné", začne sa človek nudiť. Akcia je nepriehľadná, často prepchaná flashbackmi a je jej strašne málo. Žralok nevzbudzuje žiaden rešpekt, pôsobí ako gumená nafukovačka. Celý ten koncept o tom, že sa Veľký biely žralok chce pomstiť rodine Brodyovej zato, že Martin Brody kedysi zabil jeho druhov je nereálny, nelogický a trápny. P.S.: Ak by tu neboli Michael Caine a Mario Van Peebles, určite by bolo moje hodnotenie o hviezdičku nižšie.

Čelisti 3 (1983)

Čaro prvých Čeľustí sa už definitívne vytratilo a "Čeľuste 3" sú iba béčkovou drámou s otrasnými vizuálnymi efektami. Na druhej strane som čakal väčšiu sračku a herecké výkony celkom ušli. Ak by ale nebolo skladby "Shark" od Johna Williamsa, znížil by som moje hodnotenie o jednu hviezdu.

Správné místo (2005) (amatérský film)

Rovnaký puntičkár ako ja. :-D

Vzestup Želv Ninja (2018) (seriál) odpad!

Nechápem ako mohla takáto sračka s príšernou animáciou a stupídnym "príbehom" vymeniť na Nickelodeone Teenage Mutant Ninja Turtles (seriál, ktorý sa vysielal od roku 2012).

Čelisti 2 (1978)

"Čeľuste II" nerobia hanbu svojmu kultovému predchodcovi a sú mu slušným pokračovaním. Ale aj tak neprinášajú nič nové. Znovu je tu žralok, ktorý požiera návštevníkov pláže, policajt, ktorý tomu chce zabrániť a starosta, čo sa stará iba o zisk mesta. Narozdiel od jednotky, v dvojke nejde zo žraloka taký veľký rešpekt. Veľa scén sa zbytočne preťahovalo a mňa to dosť iritovalo, hlavne tie, v ktorých žralok útočil na jachty s teenagermi. Navyše mi tu veľmi chýba Richard Dreyfuss ako výskumník z morského ústavu. Na druhej strane tu znovu máme skvelého Roya Scheidera a.k.a. Martina Brodyho a samozrejme výbornú hudbu Johna Williamsa, ktorí film pozdvihujú o level vyššie.

Černé vdovy (2019) (seriál)

Po prvej epizóde som si hovoril: "No, námet dobrý, spracovanie horšie". Ďalšie epizódy, ma ale presvedčili, že sa jedná o veľmi podarený, oddychový seriál, pri ktorom som sa riadne nasmial. Prekvapilo ma ale to, že aj keď sa jedná o oddychový seriál, pri ktorom netreba moc rozmýšľať, je príbeh dosť zamotaný a v každej epizóde sa rieši viac vecí naraz. Každá jedna epizóda veľmi rýchlo utečie a ja som mal vždy veľkú chuť si pustiť ďalšiu (ale nemal som nato čas). "Čierne vdovy" vynikajú najmä skvelými hercami. Každý jeden herec, ktorý mal hlavnejšiu úlohu, (hral aspoň v dvoch epizódach) predviedol fantastický výkon. S hercov musím vypichnúť hlavne Jitku Čvančarovú, na ktorej som sa asi najviac nasmial. Trochu ma mrzí, že Bolek Polívka ako Olin Nekula nedostal viac priestoru. Po Četníckych humoreskách sa určite jedná o najlepší český krimi-komediálny seriál. P.S.: Až by bola 2. séria, tak dúfam, že ju neposerú a udrží si kvalitu prvej.