Neuvěřitelný Hulk (2008)

Film Neuveriteľný Hulk je naozaj neuveriteľný. Namiesto toho, aby nám tu bol ukázaný zrod Hulka, konflikt medzi ním a Bruceom Bannerom a jeho skrývanie sa pred Americkou vládou, tu máme nudný, "romantický" a ešte k tomu aj psychologický príbeh o vedcovi, ktorý si pokazil život. P.S.: Mám taký pocit, že keby šiel do kín ako prvý tento počin, namiesto prvého Iron Mana, MCU by vôbec nevzniklo a aj keby vzniklo, určite by nebolo v takej podobe, v akej je dnes.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po Avengers jednotke som sa na dvojku veľmi tešil. Za prvé, že prvá MCU tímovka je jeden z mojich najobľúbenejších filmov a za druhé, že "Avengers 2: Vek Ultrona" režíroval znovu Joss Whedon. Bol som ale veľmi sklamaný. Namiesto veľkolepého akčného filmu s dobrým príbehom som dostal nejakú psycho-drámu, veľmi podobnú filmu "Neuveriteľný Hulk". Okrem dokonalej finálnej bitky stojí skoro všetko ostatné za prd.

Tlapková patrola (2018) odpad!

"Film" Labková patrola sa skladá zo šiestich seriálových epizód. Kto nepozná seriál, ako aj ja, bude v tom stratený. Moje hodnotenie je odpad! nie preto, že by to bolo až tak hrozné a nepozeratelné. Je to z dôvodu, že takýto počin nemá čo v kine robiť. Nickelodeon skrátka chcel zo značky vyťažiť viac peňazí, tak pospájal doposiaľ nevidené epizódy dokopy a vytvoril z nich akože film. Čudujem sa, že mu to vôbec dovolili pustiť do kín.

Star Wars: Odboj - Série 1 (2018) (série)

Keď som videl prvý trailer na tento seriál, hovoril som si: "Toto snáď nemyslia vážne". Keď som ale uvidel prvú epizódu s názvom "The Recruit" bol som milo prekvapený. S ďalšími epizódami som si seriál obľúbil. A keď prišiel trailer na druhú polovicu série, začal som sa na ňu ešte viac tešiť. No a vtedy prišlo veľké sklamanie, sklamali ma jej prvé epizódy. Onedlho sa to ale zlepšilo a séria mala znova kvalitu prvej polovice. Postupne sme sa dostali až do obdobia Epizódy VII. Po finále prvej série a traileri na druhú, mám do budúcna veľké očakávania. Dúfam, že ma 2. séria nesklame.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Disney nám zrušilo Star Wars: The Clone Wars a zjavne si myslelo, že jeho kvality môže nahradiť svojím Star Wars Rebels. Prvá séria bola až moc detská, druhá sa ale zlepšila a jej finálová časť patrí medzi moje TOP epizódy. No a tretia sa už mohla rovnať vyššie zmienenému seriálu. Potom ale prišla štvrtá, posledná a zároveň aj najhoršia séria, ktorej hlavný problém bol, že to celé nedokázala dobre ukončiť. Celkovo seriál Star Wars Rebels nie je vôbec zlý, jeho problémom ale je, že sa ani zďaleka nedokázal vyrovnať svojmu predchodcovi a jeho fanúšikovia to nevedeli prekúsnuť.

Star Wars Povstalci - Série 4 (2017) (série)

Po fantastickej 3. sérii som sa veľmi tešil na štvrtú, mal som ale prehnane veľké očakávania, a preto aj moje sklamanie je veľmi veľké. Štvrtá séria nenaplnila potenciál, ktorý mala. Jednoduchým a nedôstojným spôsobom ukončila zápletku okolo Mandaloru, ktorá sa budovala predošlé 2 série. A nedokázala dobre ukončiť príbehy postáv (od začiatku seriálu som vedel, že ich nedokáže dobre ukončiť).

Star Wars: Odboj - No Escape, Part 2 (2019) (epizoda)

Máme tu finále prvej série seriálu "Star Wars Resistance" a musím uznať, že nedopadlo vôbec zle. Niektoré pasáže sa ale príliš naťahovali a strácali tak na napätí. Epizóda "No Escape, Part 2" sa odohráva už v období Epizódy VII, a preto museli tvorcovia vymyslieť spôsob akým by vysvetlili, prečo sa postavy z tohto seriálu neobjavili aj vo filmoch. Áááááá..... poradili si s tým celkom dobre a vtipne - Neeku nemal čas na zadanie správneho smeru. P.S.: Dúfal som, že zomrú nejaké postavy. Bohužiaľ, zomrel iba červený major Prvého Rádu, ktorý mal v seriály veľmi málo priestoru.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Pred začiatkom filmu som nemal ani len potuchy, o čom to bude. Pokladal som si otázku: "Čo také dôležité nám chcú ešte tvorcovia odrozprávať, keď Toy Story 3 bolo krásne zakončenie príbehu o živote hračiek?". A podobnú otázku som si kládol aj keď sa film skončil, keď som sa postavil zo sedadla a odišiel z kina: "Prečo vzniklo Toy Story 4?!". Ten film nám neukazuje nič nové. Väčšina hračiek v ňom je, len aby v ňom bola. Príbeh (teda ak sa to dá vôbec považovať za príbeh) je najslabší zo všetkých štyroch dielov. Myšlienka: "Čo je vlastne hračka?" je tu síce pekne ukázaná, ale zároveň riadne nalomená. Jediné, čo musím skutočne pochváliť je animácia, pretože pri niektorých momentoch som mal pocit, že sa dívam na hraný film. Na tejto sérii, ktorá sa ťahá už neuveriteľných 24 rokov, je krásne vidieť ten animačný progres od prvého celovečerného 3D-animovaného filmu (Toy Story), až po jeden z najnovších celovečerných 3D-animovaných filmov (Toy Story 4). Celkovo mám ale z posledného Príbehu hračiek pocit, že nevznikol z lásky k filmárskemu remeslu, ale iba pre peniaze, čo mi je veľmi ľúto.😥

Star Wars: Odboj - The Core Problem (2019) (epizoda)

Za chvíľku sa nám začne Star Wars Resistance pretínať s epizódou sedem. Musím pochváliť Lucasfilm Story Group, že ustrážili, aby doterajšie účinkovanie Poea Damerona v tomto seriály neodporovalo jeho príbehu v knižke "Pred prebudením sily".