Černé vdovy - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Aj po záverečnom diely seriálu o vdovách, ktoré (ne)zabili svojich manželov zostáva pár nevysvetlených vecí. Preto by som sa nečudoval, keby sme sa o rok či dva dočkali ďalšej série. A musím povedať, že by som si ju s radosťou pozrel. P.S.: Predsa sa ukázalo, že Písařík nie je taký blbec, akého zo seba robil.

Černé vdovy - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Epizódu 6 ovládla Jitka Čvančarová, vďaka ktorej som sa bohovsky zabával. Šiestou epizódou sa nám začína seriál pomaličky rozmotávať. Troch ma ale mrzí, že Bolek Polívka a.k.a. Olin Nekula tu bol zas dosť v ústraní. Super epizóda.

Černé vdovy - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Ďalšia svižná epizóda, ktorá mi rýchlo utiekla. Štvrtá epizóda je skôr romantická komédia, než čierna komédia. Niekomu môže príliš veľa romantiky vadiť, mne to ale absolútne nevadí, aj keď romantické filmy nie sú môj čajíček. P.S.: Stále dúfam, že Písařík dostane infarkt a bude od neho konečne pokoj.

Černé vdovy - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Zatiaľ bezpochyby najlepšia epizóda. Pri treťom diely, narozdiel od predchádzajúcich, som sa už vôbec nenudil. Epizóda ide svižným tempom, zápletka sa ďalšou vraždou ešte viac zamotáva a Bolek Polívka tu má konečne viac priestoru. Znovu jediná vec, čo ma na tretej epizóde sere, je ten dementný pražský policajt Písařík.

Černé vdovy - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Druhá epizóda je o poznanie lepšia ako tá prvá. Pomaly, ale isto sa nám príbeh začína zamotávať a naberá grády. Jediné, čo ma strašne sere je ten debilný veliteľ pražskej polície, ktorý uberá seriálu dramatickejšiu atmosféru.

Černé vdovy - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Tri zúfalé ženy zabijú svojich manželov, pretože život s nimi už nemohli ďalej znášať. Onedlho ale zistia, že bez nich sú úplne stratené. Do toho sa ešte pripletie brnenský poručík Olin Nekula, ktorý si je na 100% istý, že smrť ich manželov nebola nehoda. Ako oddychovka je to zatiaľ v poho.

Columbo (1971) (seriál)

Pomačkaný baloňák, neustále pofajčievanie cigary, starý automobil Peugeot 403 Cabrio, pes s menom Pes, početní rodinní príbuzní a manželka, ktorú sme nikdy nemali možnosť vidieť... to sú vonkajšie znaky nášho obľúbeného poručíka Columba. Columbo je detektív losangeleskej polície s podivnými, ale zato účinnými vyšetrovacími metódami. Keď raz začne niečo vyšetrovať, vždy to dotiahne do konca. Častokrát privádza vrahov do "šialenstva". Inak sa jedná o veľmi milého týpka, ktorý rád rozpráva príhody svojich súrodencov a ich detí, alebo rád rozpráva o svojej žene. P.S.: "Columbo" je pre mňa najlepší čisto kriminálny seriál, aký som doposiaľ videl.

Columbo - Série 8 (1989) (série)

Trochu som sa obával, že nové časti nebudú dosahovať kvalitu tých starých. Musím ale povedať, že som sa nemal čoho báť. Stále to sú kvalitné Columbovky a stále je to ten istý poručík Columbo so svojim psom, starým autom, pomačkaným baloňákom . . . Pochopiteľne sa nejaké tie veci zmenili, napr. poručík nám zostarol :-D. Veľa vecí sa zmenili k lepšiemu, napr.: výprava, kamera. Na druhej strane sú tu veci, ktoré sa zmenili, ale nie k lepšiemu a ani nie k horšiemu, napr. oveľa brutálnejšie vraždy. Každopádne si seriál stále drží výbornú kvalitu.

Columbo - Série 3 (1973) (série)

3. séria sa od predchádzajúcich dvoch líši tým, že nie sú všetky postavy vrahov na jedno kopyto. Predstavia sa nám tu vrahovia, s ktorými budeme súcitiť a chápať ich, prečo museli vraždiť. Vlastne nám ich bude ľúto a zavraždení sa nám budú hnusiť. A to v epizódach "To je vražda, povedalo portské" a "Labutia pieseň". Potom sa nám predstavia vrahovia, ktorých by sme za ich skutky najradšej sami popravili. A to v "V núdzi poznáš priateľa" a "Kandidát zločinu". P.S.: Zatiaľ najlepšia séria.

Columbo - Columbo má rád noční život (2003) (epizoda)

Posledná epizóda poslednej série seriálu o našom obľúbenom poručíkovi Columbovi nerobí hanbu predchádzajúcim epizódam. Aj keď je "Columbo má rád noční život" dosť odlišnou časťou, je to Columbovka, ako má byť. Vyzerá to tak, že to mala byť prvá epizóda novej nezrealizovanej série, ktorá mala byť dosť odlišnou od predchádzajúcich. 1 hviezdičku strhávam za príšernú elektronickú hudbu. P.S.: Columbo mi bude ako seriál dosť chýbať, ale myslím, že o takých 10, možno 20 rokov si Columba celého rád zopakujem. :-)