Bod obnovy (2023)

Skoro všechno v tomto českém filmu se inspirovalo Blade Runnerem (oběma díly). Emoce ale vůbec nefungují a herecké výkony nejsou nic moc, takže zbývá jen překombinovaná, nesmyslná, ukecaná detektivka z budoucnosti s pár minutami slušných triků.

Přízraky v Benátkách (2023)

Představuju si, že za Branaghem přišli producenti a řekli mu "Můžeš natočit dalšího Poirota, ale rozpočet bude poloviční. Zvládneš to?" A Branagh, protože je schopný, natočil tohle. Nápad s nadpřirozenem, které se na plátně možjná vyskytuje a možná ne, je nejzajímavější aspekt filmu, který i při střídmých 105 minutách občas nebezpečně připomíná nudu.

Němá tajemství (2023)

Velmi slušná padesátiminutová epizoda nějakého (hypotetického) komorního Netflix seriálu, která je zbytečně natažena na dvojnásobek a vyplněna vatou.

Brutální vedro (2023)

Je to něco hodně podobného jako Trierova "Melancholia", jen to stálo tisíckrát méně. Což je částečně pochvala mladých tvůrců a částečně upozornění, že je to pekelná nuda i při stopáži 75 minut.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Dvojku jsem neviděl, ale jednička se mi dost líbila a u trojky je to stejné. Je až s podivem, jak přitažlivě a originálně dokáží Fuqua s Washingtonem převést na plátno tak otřepaný námět.

Jízda smrti (2023)

Film neobsahuje žádné explozivní akční scény, psychedelické vizuály ani nic podobného. Měl by fungovat jen díky propracované thrillerové psychologii svých postav. A ta funguje velmi špatně a postavy působí jako dementi. Moje teorie je, že někdo hodně zmrvil scénář španělského originálu (který jsem neviděl).

Vocasy na tripu (2023)

Trochu jsem se obával, ale je to docela příjemné překvapení. Pár opravdu dobrých vtipů, trocha toho srdíčka, střídmá délka... Jen škoda, že naprostá většina kopií bude s českým dabingem. Ten sice není špatný, ale originál to prostě není a humor původních dialogů je do značné míry nepřeložitelný.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Zcela smyšlená (s fiktivním dějem a herci) parodie / pocta hollywoodským filmům, která se snaží používat různé prvky skutečných událostí a vůbec se jí to nedaří, takže nedává žádný smysl ani sama o sobě, zcela izolovaná od reálného Kazmy a jeho akcí. Reklamní kampaň plná tajemství a narážek jen kamufluje to, že film žádný zajímavý obsah nemá.

Gran Turismo (2023)

Pokud už mají existovat filmy, které jsou od začátku do konce reklama na korporátní produkt, pak je dobře, že jsou aspoň takhle kvalitní. Vlastně docela příjemné překvapení, technicky moderně bezchybné, námětem oldchoolově tradiční. A to mě naprosto nezajímají realistická rychlá auta a tím méně jejich simulátory.

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023)

I když se v tom angažoval Seth Rogen, je to především film pro malé děti, které samy ještě ani nejsou "teenage". Bohužel. Kromě vizuální podoby na něm není nic zajímavého, obzvlášť pro Čecha, který neuslyší původní znění.