Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Celá řada filmových tvůrců by to asi natočila jinak, zdá se, že Forman se vyznačuje nějakou neznámou filmovou předvídavostí, to bude ono, která naváže na mysl hranice utrpení v psychiatrickém ústavu, neokoukatelná podívaná, boj jedince proti zřízení ústavu, která má léčit a né ponižovat. S filmem Forman v Americe zabodoval v konkurenci kolegů věhlasných jmen a dokázal nemožné. Že i malé Česko, na to má. Dokladem toho cena Oscarů....

Scaramouche (1963)

Přijemný film o herci z potulné divadelní společnosti, kterého hraje neméně sympatický francouzský herec Gerard Barray, souboje a intriky nás provázejí tímto dobrodružným filmem, které určitě pobaví milovníky tohoto žánru. Za zmínku ještě stojí, že také hrál ve filmech Pyramida boha slunce, Poklad Aztéků, Kapitán Fracasse a jiné.

Walk the Line (2005)

V reálném světě byl Johny Cash určitě o 100% lepší, než ho ukazuje tento film. Je zvláštní, že i pro tento film se použil obdobný mustr jako v jiných filmech tohoto typu.

Hombre (1967)

Je to dokonale zfilmováno. Především díky hlavní roli herce Paula Newmana. Film má spád, vkus a úroveň.

Muž proti muži (2006)

Film o pomstě jednoho vojáka kde život a smrt kráčejí ruku v ruce, podobné schéma jsem už někde viděl, perfektní kamera, pěkná příroda a skvělí herci.

Střelec v ohrožení (2007)

Film, který není špičkou v tomto žánru, slabší děj, průměrný herci s dobrou muzikou.

Ve službách papeže (1965)

Nádherný příběh osvíceného a talentovaného umělce renesanční doby, kterého ztvárnil ne zcela náhodou slavný herec Charlton Heston. Protože realizační štáb filmu na základě historických poznatků usoudil, že údajně postavou a vizáží nejlépe odpovídá Michelangelu Buonarroti.

Bony a klid (1987)

Film si určitě nehraje na žádné umělecké ambice, ale doba, kterou příběh ukazuje, byla 100% reálná, hudba která provází film od skupiny Frankie Goes To Hollywood je vybraná super. Vše nějak patřilo k sobě. Doba byla pod vlivem diktatury socialismu. Tuzexy, tam se dalo nakupovat jen za bony poměrně kvalitní zboží dovezené ze západu. Bony byla vlastně měna, kterou dostávali lidé kteří, pracovali v zahraničí, protože valutové konto nebylo možné v bance mít, tudíž to stát měnil na bony, ale tato měna platila pouze na území naší tehdejší Československé republiky. Vekslák, to byl ten, který měnil západní měnu za bony kupující od zahraničních turistů a obratem nabízel před obchody tuzexu, cca za 5,50 až 6,50 Kčs, kdo měl dobré známosti, mohl to mít za 5,- Kčs i méně. Že to byl slušný zisk z celé transakce, to je víc než jistý. V období vánoc veksláci bony prodávali vždy za větší cenu, hold to byla pro ně nejlepší doba. Běžný občan bohužel neměl možnost bony normálně koupit, proto tento černý obchod čile fungoval hezkou řádku let. Samozřejmě film patří neodmyslitelně k obrazu této podivné doby. Představitelé v hlavních rolí jsou vybráni dobře.

The Doors (1991)

Životní filmový příběh „Jima Morrisona“ považuji za jeden z nejoriginálnějšího filmu o rockové hudbě. Super muzika, dobré texty a skvělé natočený příběh o rockové legendě Jima Morrisona a kapele The Doors.

Tři mušketýři: Královniny přívěsky (1961)

Klasika s Francouzským šarmem, ukázka toho, jak dobře natočit romantický dobrodružný film „Tři mušketýři“ tato verze je pro mě zatím nejlepší. Kdo by si aspoň jednou nepřipadal být občas jako d’Artagnan?