Vraždící krocan (2009)

co na to říct, je to slasher, ve kterém vulgární krůta vraždí amatérské herce. premisa je naplno dotažena ad absurdum. je to sice přiznaně lowcost záležitost plná trapnohumoru (podobně jako ve Scary Movie), ale taky chytrých slovních hraček. jsou okolnosti, kdy se tomu zasmějete, jen si to probůh nepouštějte sami a na laptopu nebo na mobilu. tahle zkušenost přímo volá po kolektivním sledování!

Boku dake ga inai mači (2016) (seriál)

moje první anime! vraždy, napínavé pátrání, detektivní zkoumání tragické minulosti, cestování v čase, láska - vše, co člověk od prvního anime může chtít. tedy až do bodu, když se na konci objeví bizarní nesmyslný senpai zvrat. achjo. byla jsem poučena, co člověk od anime může čekat. příště už radši čisté yaoi

Dobrá znamení (2019) (seriál)

opět tu máme další důkaz, že Pratchetta nelze adaptovat na obrazovky - ani když se na tom podílí kolega Gaiman. nic z fikčního světa není dostatečně přesvědčivé: postavy, kostýmy, prostředí, to vše působí nepříjemně uměle a zkrátka neuvěřitelně. slabý dojem z herectví žel nezachrání ani Tennantovo charisma. jde o průměrný fantasy seriál s biblickými motivy, nízkorozpočtovými efekty a britským humorem, čtenářská očekávání ale v žádném případě nenaplňuje.

Welcome to the Dollhouse (1995)

děj lze vlastně shrnout poměrně rychle a jednoduše: příběh dospívající zanedbávané dívenky, která má neskutečnou smůlu. Todd Solondz do toho přikuchtil velkou špetku bizarno-černého humoru, typickou i pro jeho další filmy (Happiness, Wiener-Dog...). nevinnost se kříží s krutou realitou, podivné se stává zcela běžným. silnou atmosféru devadesátek a maximalizované trapno je potřeba zažít na vlastní oči a kůži. za mě určitě jeden z nejztotožnitelnějších snímků pro mládež.

Lancelot od jezera (1974)

člověk na to kouká jako osel. přál by si, aby film skončil. ptá se tedy: "už tam budem?" film zakroutí hlavou, odpovídá: "ne." člověk se po pěti minutách - pocitově hodině - táže: "...už tam budem?" lehko odhadnout, co film odpověděl. //// Bresson zkrátka není pro každého.  zpomalenému (ne)dění bez akce i bez herectví zcela jistě nepomáhá malá obrazovka. filmovědci můžou jásat nad sémantikou, ale já bych radši jásala nad tím, že ten film je aspoň pocitově, když už ne časově, krátký.

Mastnej škrtič (2016)

zabalit shakespearovský trojuhelník vztahů do sádla, masti, krve a stařeckých chlupů a usmažit to v maximální nechutnosti za zvuků disco a povedeného kolorování dokáže jen vizionář a génius. greasy strangler na hrad!  EDIT po 4. vidění: pořád nádherně natočený a helenkovskyvondráčkovsky nestárnoucí a dokonale šťavnatý bros before hoes melodrama. 5/5 grepů v oleji.

Perfect Blue (1997)

pro milovníky páté série Bojacka Horsemana a Persony od Bergmanna parádní jízda mentálně narušeným mozkem člověka a nejinak narušeným společenským showbiznisem. polechtá a pohladí všechny disociativní či bipolární diváky, traumatizuje, případně přikrmí existující paranoiu. animace není jen pro děti - důkazem budiž celkem hardcore (byť simulované) znásilnění a postava stalkera, při jehož zjevení si budete chtít nablít do kyblíku.

Okurkový hrdina (1963)

...bohužel se hrdina na konci neproměnil v okurku. 2/5

Lví král (1994)

mladýmu borci z aristokratický rodiny umře papík, takže uteče do lesa a žije s hipíkama. za zvuků eltona johna znovuobjeví dětskou svou lásku. pak se za smrt taťky pomstí gangu postižených bezdomovců, který vede jeho despotický strýc.  tahle bájkoidní pohádka snad nikdy nezestárne! pokud člověk pomine další části, 3D remake a kontroverze se lvem Kimbou, jde o solidní stand-alone snímek s nejpamětnější úvodní scénou ze všech animáků.

Like House (2021) (pořad) odpad!

reality show od dětí dětem aneb kde jsou časy bludišťáka. extrémní nasycenost trapností a ofrnění účastníci na antiskautském táboře pod dohledem kamer způsobují divákům maximalizované utrpení. audiovizuální sadomasochisti si přijdou na své, ostatním nezbývá než pokroutit hlavou a děkovat bohu za 3728. epizodu výměny manželek.