Klub rváčů (1999)

Naprostá slast. Film, který si mě vodil hlavními i vedlejšími dějovými linkami a já mu žral každé překvapení, odbočku, postavu, oddaně jako pejsek jdoucí za páníčkem v noci do lednice. Dlouho jsem nezažil podobný zážitek a to více mě mrzí, že jsem si na Klub rváčů neudělal čas někdy dříve. Velká chyba, kterou jsem ale o to raději napravil. Jasný plný počet a zařazení do mé TOPky. 95%

Elvis (2022)

Ještě lepší, než Bohemian Rhapsody. A to jsem skutečně nečekal! Baz Luhrmann je zpět v plné parádě a od výborné Moulin Rouge nenatočil tak energický, kvalitní a v každé minutě záživný až zářivý snímek. Austin Butler se tu doslova stal Elvisem podobně jako výborný Tom Hanks jeho agentem. Pokud tu u obou napadnou nominace na Oscara, pak nevím co lepšího by herci museli předvést, aby si ho zasloužili. Toho plešouna by si zde zasloužil i sám režisér. Vidět to v kině byl super zážitek a já jen doufám, že na další film Baze Luhrmanna nebudu opět čekat skoro desetiletí. Ovšem nenechte se mýlit. Toto není životopisný film. Toto je životopisná pohádka. 90%

Vřískot (2022)

Pohodový film, který se sám nebere vážně ale přesto je vcelku věrný původní a mnou oblíbené jedničce. Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett pochopili, že Vřískot musí být o glosování klišé a jejich ohýbání ve prospěch této série a očekávání fanoučků. Výsledek je sice očekávatelnou ale za to pohodovou jízdou od začátku do konce. S příjemnými postavami, které mi nijak nelezly na nervy. Uteklo to jako voda a i když si myslím, že se na to znovu hned tak nepodívám, na opakované zhlédnutí jednou klidně dojít může. 75%

Barry - Série 3 (2022) (série)

Barryho pomalu dohání jeho minulost. Aneb dramaturgické směřování seriálu zde přece jen hraje prim nad humorem, což je jen dobře. První dva díly mi malinko přišly vatové, ale od třetího se to rozjede a už nepoleví. Staré charaktery drží svou kvalitu a ty nové ji nezastiňují, naopak, povyšují děj pomalu až někam nad béčkový žánr, kde jsem původně Barryho viděl. Ovšem zde jsme již na áčkové kvalitě. Jestli nevěříte, dejte tomuto seriálu šanci. 90% P.S. Akční sekvence honičky motorek v dopravní špičce byl jeden velký orgasmus!

Barry - Série 2 (2019) (série)

Druhá série je ve všech ohledech lepší, než ta pilotní. Předně je tu více akce, více emocí a méně vaty. A této sérii to přesně tak sluší. Takový John Wick v hereckém prostředí, více černohumorný a nevyzpytatelnější. Bill Hader je pomalu na nějakou tu zlatou sošku a jeho herečtí parťáci mu skvěle sekundují. Jasných pět hvězd!

Barry - Série 1 (2018) (série)

Vcelku povedená komedie o sériovém vrahovi, který - nevím proč - touží být hercem. Díky krátké stopáži jedné epizody vše skvěle a rychle utíká a člověk nemá čas se nudit. A Bill Hader je excelentní herec! 75%

Zmlsané dějiny (2018) (pořad)

Skvělý pořad, který má skvělou dramaturgickou stavbu a humorný scénář, který navíc i o nudnějším tématu dokáže vyprávět naprosto záživně. 90%

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

O něco málo lepší, než Grindelwaldovy zločiny, přesto tři hvězdy a více ani ň! Kouzelnický svět Rowlingové nebyl filmově snad prázdnější. To, čím jsem se kochal v Harry Potterovi, zde jakoby regresivně se vrátilo do utlumené magie, kterou v ulicích pomalu ani nevidíte. Někam snad až k seriálu Čarodějnice školou povinné, což není dobrá vizitka pro HP svět. Děj je oproti minulému přímočařejší, což je jen dobře. Bohužel se ale jde odnikud nikam. Mlok Scamander se stává vedlejší postavou, protože tvůrci pochopili, že jej už není kam směřovat ani profilovat a hlavní úlohu si tak postupně krade Brumbál v podání excelentního Jude Law. Jenže ani to tuto sérii nezachrání. Bohužel je to z velké části prázdná bublina, která slibuje velké věci v budoucnu, ale v přítomnosti se neději vůbec nic zajímavého. Ještě jeden malý palec nahoru za pekaře, který jako jedna z mála postav mi skutečně nakonec přirostla k srdci. 65%

Love, Death & Robots - Tři roboti (2019) (epizoda)

Jeden z mých nejoblíbenějších kousků. Spolu s pokračováním v pozdější sérii je tento náhled do komentované robotí prohlídky světa bez lidí vtipný, černohumorný, prostě esencí všeho, co mám rád. Chytrý nápad s chytrým zpracováním a krásnou trefnou animací. Maximální hodnocení zaručeno. 85%

Byl by to hřích (2021) (seriál)

Excelentní pohled do menšinové komunity, svobody, radosti z této svobody, hrozbě a i následcích za zmíněný svobodný styl života. Russell T. Davies buď tuto éru přímo či zprostředkovaně zažil, nebo je tak skvělý tvůrce, že si to myslím. Každopádně Byl by to hřích je excelentně vyprávěnou, obsazenou a natočenou minisérií, která si zaslouží vaši pozornost, ať vám homosexualita vadí či nikoli. Je to prostě filmové řemeslo dovedené k dokonalosti. Jasný plný počet! 85%