Tootsie (1982)

Nezapomenutelná komedie s nezapomenutelným Dustinem Hoffmanem. Jinak, než pět hvězdiček této klasice dát nemohu. Snad nejlépe zahraná žena mužem vůbec.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Neskutečně zajímavý seriál, kde jen skutečně pár epizod (hlavně 2 až 4) je mírně pozadu za ostatními. Skvěle vykreslená dvacátá léta minulého století. Úžasně propracované postavy. A někdy až dech beroucí osobní příběhy každého hrdiny zvlášť. Prostě klobouk dolu. Jasně zasloužený zlatý Glóbus za seriál roku 2010. P.S. Můj obdiv si také zasluhuje skvěle natočená úvodní znělka. ;) / Druhá série je v kvalitě srovnatelná s druhou. Pokud ta první byla za 75%, druhá si svůj styl udržuje a klidně bych své hodnocení navýšil o pět procent. 80% Třetí a čtvrtá série byla podle mého vrcholem celého seriálu a zaslouží si plný počet hvězd. Série finální ale trochu ubírá na plynu, značnou stopáž zabírá rekapitulace života ústředního hrdiny ala druhý Kmotr a ve výsledku tedy všechny série tohoto seriálu hodnotím: 80%

Škola princů (2010) (TV film)

Vtipná i když ne originální pohádka. Čtyři hvězdičky si určitě zaslouží. Tedy za mě 75%.

Kmotr III (1990)

Více jak důstojné zakončení. Popravdě se mi to líbilo víc, než part II. Kmotr je prostě nezapomenutelné dílo, které určitě bude patřit k mým nejoblíbenějším. Méně jak pět si tento poslední díl trilogie nezaslouží.

Zábavný park (2009)

Tvůrci Superbad ukázali svou odvrácenou tvář. Natočili komedii, která není humorná. Tedy pokud jako já za humor nepovažujete zvracející mladistvé kouřící trávu a stále dokola řešící milostné problémy. Ukecanost zde je skutečně až otravná. Přímá řeč zde nijak příběh nerozvíjí, spíše ho ubíjí. Scénář je až trestuhodně tupý. Herecké výkony hlavních hrdinů nevýrazné a hudba také nic moc. Pochvalu si zaslouží snad jen Ryan Reynolds, který své scény zvládá úchvatně, bohužel to však celé rozhodně nemohl utáhnout sám. A vlastně díky němu dávám Zábavnému parku jednu hvězdičku.

Únos domů (2002)

Pro mě skutečně skvělý film, který se věrně drží knižní předlohy. Herecké výkony jsou nádherné, stejně tak i celkové vyznění filmu. Prostě krása, která se u tuzemské tvorby už tolik nevidí. Všem doporučuji. 80%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Přesně, nebo z velké části podle knižní předlohy. Nutno dodat, že ale zpracované tak dokonale, že ona nuda, které jsem se ve filmu obával se nakonec nekonala. David Yates dokáže táhlé pasáže nádherně doplnit akčními momenty nebo je podat tak, že alespoň mě nudné vůbec nepřišly. Hudba je též skvělá a nádherně vykresluje jednotlivé momenty - scény. Oproti Princi dvojí krve jasný nadprůměr. Už teď se nemohu dočkat mnohem akčnější druhé části.

Na nože! (2010) (pořad)

300 ohodnocený pořad/film: Ne tak dobré jako "Ano šéfe!", ale pořád jde o nadprůměrný kuchařský pořad. Hlášky sice nebyly tak ostré, ale kolikrát jsem se jim zasmál (např. Roman Vaněk a jeho: "Dobrý den Majoránko. Dobrý den Romane. ...). Prostě a jednoduše si to čtyři hvězdičky - 80% - zaslouží (jako celek) určitě.

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Bohužel ne nejhorší, ale přesto opravdu velice špatný film. A to nejen z hlediska českých filmů, ale i v měřítku světovém. Ten odpad neudělím jen proto, že jsem zhlédl pitomosti daleko větší, kterým se ani tento kal nemůže rovnat. 30%