• Krátkometrážní

Soudný den (2008)

Ach jo ach jo. Námět nebyl špatnej, ale to provedení stálo za starou belu. Při akčních scénách sem si připadal, jak když mám doma stroboskop, páč kamera přeskaju tak rychle že ani nevíte kdo je kdo a kdo koho zabil. Divochy ve městech bych eště bral, ale příjezd na hrad "krále Artuše", přičemž to tam fakt vypadá jako ve středověku (oblečení, zbroj a halvně lukostřelci :D:D:D: atd.) to už bylo na mě fakt moc a to mě pak eště dodělal souboj typu "Gladiátor"¨. A aby toho nebylo dost tak skokem ze středověku se dostáváme do krytu kde je ukrýtý super bourák a tím se dostáváme do jiného filmu a to je "Šílený Max". Takže když to shrnu, tak film za nic moc nestál, i když hlavní představitelka je sexy, tak ani ona ten film nezachránila.

Válečníci (2007)

Rádoby velkolepá podívaná, která zaujme jen tehdy chce-li člověk usnout u filmu. "Velkolepé" bitvy, milostný trojúhelník, bratrství, zrada, politika...... to vše vystihuje celých 127 minut. Zkrátka, tohle sem už viděl tolikrát jen to ted mělo kabát středověké číny. těšil sem se na tento film,ale nic moc si z něj neodnáším...... pár pozity tam sice je např. žádné přehnané (lítací) souboje,ale jinak průměrné béčko s mým oblíbencem Jet-Lim.

Volání o pomoc (2007)

Tak tohle je moje druhý drama za dva dny, kterému dám 5 * bez většího rozmýšlení. Zalekl jsem se dlouhé stopáže, ale příběh je tak silný, že člověka nenudí. Nejdříve jsem se zarazil obsazení Adama Sandlera do role mírně vyšinutého pozůstalého po 11. září 2001, ale k mému milému překvapení mu role sedla jak na míru, po těch spoustě komedií předvedl svůj talent. A Don Cheadle si nevedl o nic hůř, ale ten už o tom přesvědčil v mnozích jiných snímcích:) Takže filmeček vřele doporučuji.

Lovec draků (2007)

Výborný snímek o přátelství dvou chlapců, které svým způsobem končí v jejich mládí,ale v srdci stále zůstává nadále. Jejich životy jsou rozděleny vpádem ruského vojska do Afghánistánu. Jeden z chlapců uprchne se svým otcem do Ameriky, kde vystuduje a ožení se. Poté se dozví, že jeho kamarád z dětsví má problémy, a proto se rozhodne vrátit a pomoc mu. V domovině zjistí že jeho kamarád je mrtví a že zůstal po něm syn, rozhodne se ho vyhledat...... Opravdu vřele doporučuju. Film se odehrává v poklidném rytmu,ale přesto člověka stále drží u obrazovky. 5 * bez váhání.

Čistá práce (2008)

Příjemný překvapení s Jasonem Stathamem. Ze začátku se film zdál jako tuctovej filmeček o vyloupení banky a pak následném úprku do bezpečí, ale celé se to nějak zvrtne v pěknou podívanou. A jak na začátku titulek uvádí jde o film založen na pravdivých událostech, což je na konci pěkně poukázáno. Dávám 4 * a podotýkám že konečně po takové době zase Statham hrál v ucházejícím filmečku.

Hranice smrti (2007)

Americká vybíjená hraná s puškou na prasata natočená francouzským režisérem rádoby ve francouzském kabátě např purpurových řek, ale na místo toho z toho vznikla patlanina, která ničím nepřekvapí (ani těma "hororovýma" scénama, které tam chybí) a ten střih díky kterému ztrácíme přehled ve všech rádoby strašidelných a akčních scénekách. Děs Běs

Než si pro nás přijde (2007)

Nádherný snímek obsazený skvělými herci. Předvedli zde své opravdu výborné herecké nadání. Ale myslím si, že nemít tento snímek takto dobré obsazení, že by nebyl ani tak dobře hodnocen. takže dávám 4,5 *

Sbohem, Bafano (2007)

Snímek dle mě s malým rozpočtem, který ale vezme docela diváka tak trochu za srdce. Film sice působí zdlouhavě a bez akce, ale dle mě je hlavním cílem ukázat jak ztrávil Nelson Mandela celých 27 let za mřížemi a jaké byli podmínky ve vězení. A poněvadž mi sednul herec Dennis Haysbert, tak sem filmeček shlédnul a oblibou.

Probuzení (2007)

Zajímavý filmeček, který se z počátku tváří jako drama, ale v druhé půlce filmu vyjdou na jevo intriky, které změní film na působivý thriller. Sladká Jessica Alba je zde opravdu sladká až moc......

Útěk do divočiny (2007)

Velmi emočně nasáklý filmeček. Až sem mu občas záviděl tu volnost. Nádherná scenérie přírody. 5* bez rozmýšlení.