Napoleon Dynamit (2004)

Priznam se, ze pred dvaceti lety jsem na to asi jeste nemel mentalni kapacitu.

Vzkříšení (2018) (divadelní záznam)

Jako pravidelny prepinac divadelnich zaznamu na Artu davam 4 hvezdy, za to ze to nenudilo a dalo se to prezit.

Papežův vymítač (2023)

Neni to kdovico a konec je jak vystrizeny z prelomu tisicileti, ale neurazilo, hlavni postava dobre prodana a dalsi dil bych dal. Ten ale asi nebude.

Oppenheimer (2023)

Nenudil jsem se, ale vlastně mě to celou dobu sralo, protože tam byly všechny věci, co nemám na Nolanových filmech rád, ale kromě nich nic. První hodinu nebo hodinu a půl (těžko říct) jsem vyloženě trpěl. Obsazení každého štěků nějakou áčkovou stár mě vytrhávalo a působilo až parodický (Truman). Musel jsem číst titulky protože v některých scénách jim fakt nešlo rozumět. Celé je to příliš složité odvyprávěno na to, jaká banální pointa tam je (a předpokládám že to byl záměr, ale z toho si jako prosím pěkně na prdel nesednu). Nejvtipnější byl dav nespokojených diváků odcházející po třech hodinách urputného vypětí sil, aby nepřišli o nějakou důležitou informaci ve změti dialogových scén. Bohužel jsem tam neviděl jediný záběr, či scénu, kvůli které by to měl kdokoli vidět v IMAXu. Chuták Cruise co byl po dvou týdnech z imaxu vypáčen touto exkluzivitou (jejich slova, ne moje). Nejvíc sem valil bulvy z práce maskérů, to byla špičková práce hodná cen, to musí v tom IMAXu trhat koule!

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Teď si nevzpomínám, který ze světových YT recenzentů tohle označil za skrytý klenot, ale důležité je, že není.

Paranoiac (1963)

Velmi svizna retro zabava.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

9/10 Kdy jsem naposled videl letni blockbuster o 164 minutach, aby me ani jedinou nenudil? U Odplaty 1 se urcite nebudete nudit. Mozna budete misty kroutit hlavou nad nesikovnou expozici, ci nad dementni zapletkou (ktera se jeste muze zvrtnout na vsechny strany ve dvojce, takze to odpoustim), ale jinak neni co vytknout. Pribeh je velmi jednoduchy, dejove linky dobre davkovane a oproti jinym podobnym filmum clovek nemusi davat pozor na kazdicke slovo, aby pochopil. Ze to mozna nema tak vymazlene akce jako v predchozich dvou? Ja treba na kazde z nich nasel nejaky nadprumerny prvek v pousti to byl sound design (diky ATMOSi), v ulicce prace s kamerou (clovek odhaduje jak to udelali), v Rime navrat humoru (ktery vzdy soucasti znacky byl!), ze ty proklamovane nejvetsi kaskaderske kousky nebyly snad poprve tak zbytecne nosne (coz beru jako pozitivum a misto aby to kricelo z filmu tak to krici v marketingu) a ten temer videoherni vlak byla tresnicka na dortu (po dlouhe dobe mi spadla v kine celist). Mozna bych ubral na dutch angles a hlavnim motivu v hudbe (ktera byla jinak taky skvela) a zustava mi tak dve negativa, o expozici uz jsem psal, tou druhou je urcita umelost v ramci tech realnych scen, ale to je bohuzel trend, ty dokreslovacky a odkreslovacky nejak biji do oci. Ale zas takove peklicko jak bourka, ktera v sestce skoro zabila halo jump tam neni. V nekterych recenzich jsem narazil, ze ma nekdo problem s Moralesem nebo ze Atwell nema chemii s Cruisem. Asi jsem videl jiny film.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Čím je člověk starší a zkušenější, tím víc docení druhou polovinu, resp. poslední třetinu, jež nabídne nejen prvky psychologického thrilleru, tak alegorie a hlavně nadčasovosti.