Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Bavil som sa, avšak nie tak moc ako v častiach pred tým. Všetko mi to prišlo strašne nasilu a nútene. Aj tak ale mám pred nimi veľký rešpekt a budem na nich v dobrom spomínať.

Yesterday (2019)

Komédia pre ktorú som mohol napísať scenár aj ja. :) Síce plné klišé a tak vôbec, ale počuť (a vidieť) Beatles v kine bol zážitok.

Joker (2019)

Najviac film zdvíha krásne herectvo Joaquina Phoenixa, ktorý do toho dáva maximum a doslova sa pre tú rolu narodil. Aj tak som ale možno čakal viac...

Avengers: Endgame (2019)

Ukončenie pekné, ale mňa to hold zas až tak nebere... Síce hodnotím rovnako, ale Infinity War ma bavilo viac.

Afrikou na pionýru (2019)

Naprosto dokonalý dokument, ktorý som si v kine naprosto užil a chalanom to prajem. Cestu som sledoval ešte pred jej samotným začatím. :)

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Nemám moc v láske romantické komédie, avšak toto ma dosť bavilo. Tí detský herci to dobre zahrali a fakt sa na to dalo pozerať, čo sa často nestáva. Možno to nie je na plný počet, ale keď už vznikol nejaký romantický film a mne sa páčil, tak nemôžem inak. :)

Dva papežové (2019)

Netflix si rok 2019 užil a dal nám hodne super filmov a medzi nimi tento nenápadný, ktorý je avšak silný svojím obsahom. Všetku chválu musím obrátiť voči hlavnému duu v podaní Anthonyho Hopkinsa a Jonathana Pryca, ktorý sa nielenže pekelne podobajú - hlavne František, ale tiež to hrajú s peknou dávkou nežnosti a maximálnou zžitosťou sa s postavou. Scenár je napísaný celkom zábavne a pritom má v sebe aj nejaké posolstvo. Film hlavne pre katolíkov, ale dovolím si povedať, že aj nejakých odpadlíkov od kresťanstva by to možno dokázalo nejakým spôsobom prilákať späť. Snímok si možno nezaslúži plný počet, avšak cítim, že som videl film s vyšším posolstvom. Jeden z najlepších filmov roka 2019.

Hledá se Yetti (2019)

Moc milý a vtipný animák, ktorý stojí za pozretie. Samozrejme môže niekto namietať, že to moc logiky nepobralo, ale stále je to hlavne detsky zameraný animák, ktorý má byť hlavne zábavný, hravý a hlavne aby to pekne vyzeralo. Ja som sa bavil a to aj keď už nie som cieľovka.

Stmívání (2008)

No není to až taká srágorina ako som si myslel. Áno, herecky to nie je moc dobré a tiež hodne jednoduchý scenár tomu moc nepomáha, ale pre nenáročný výpadok z reality to postačí.

Wildling (2018)

Veľmi sympatický nezávislý hororček o premene a následnom zrode vlkodlaka. Už zo začiatku to chytí silnú atmosféru a drží si ju po celú dobu až do konca. Po celý film vlastne neviete, čo sa bude diať a teda neviete predpovedať, ako to vlastne celé skončí a o čo tam vlastne ide. Všetko je to pekne natočené a aj zahrané. Bel Powley je svojím mierne odlišným výzorom skvelou voľbou na hlavnú postavu a dúfam, že ju v hororovom žánry uvidím viac krát.