Faunův labyrint (2006)

Hezkej snovej film. Chvílema jsem se u něho ale docela bál..ať už vypočítavýho Fauna nebo patologicky krutých nacistů. Je to příběh velké odvahy a naplnění snů 2 žen(ženy a dívky).

Potomci lidí (2006)

Cuarónův styl se mi fakt líbí. ....a tenhle snímek mi to jen potvrdil. Potrzuji,jak je psáno ve všech komentářích (asi), že děj je ohromě realistický, jistě nemalou mírou díky velmi dlouhým záběrům hodně náročných scén. Je to situované do nedaleké budoucnosti. Do světa bez mateřské lásky a hravosti, protože není kdo by tu lásku přijímal nebo hravost realizoval. Naprostá brutalita je v mžiku (a na malou chvíli) nahrazena obrovským soucitem a úctou k novému životu...který je jedinou věcí, která ještě může lidstvo povznést k nějakým "vyšším morálním hodnotám".

Gymnastka (2006)

Film Gymnastka jemným a nenásilným, skoro až přirozeným způsobem předkládá pro někoho problematickou otázku lásky k člověku stejného pohlaví. Znamená zamilovat se do ženy, že zamilovaná je lesba?... Jane se ocitá před volbou ze tří cest k smysluplnějšímu životu, po jedné se vydat musí. Zvolila tu nejlepší? Myslím, že ano. Tenhle fim není nijak extrémní a proto se na něj nemusíte bát jít.

Zámotek (1985)

Tenhle film byla docela zábavná podívaná. momenty s důchodci mě fakt pobavily, ale scénář toho příběhu opravdu hodně postrádá logičnost a chování mimozemšťanů na tak důležité misi bych si představoval úplně jinak. Síla přátelství vyjádřená snad mezi hlavními propagonisty staříků byla u mě smetena nepochopenou slepou vctřícností a přátelstvím, které zachovávali mimozemšťani k zbytku důchodců, kteří v rozjařenosti a sobeckosti dva z nich zabili......no ale je to rodinná komedie doby co moc nepamatuju...a kdybych to viděl jako malej, určitě by se mi to líbilo, mimoz. sou moc pěkný!

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Dávám odpad, protože je to ošklivej film a je mrhání časem se na něj dívat. Kdyby člověk radši dobu nutnou k jeho shlédnutí věnoval nějaké ušlechtilé činnosti přinášející do světa víc "lásky". Pokud to neudělá, tak vlna "zmaru" zasáhne jeho mysl na dlouhou dobu a to k ničemu není ani dotyčnému člověku ani světu. (já se koukal na prvních tak deset minut a lituji i toho) Určitě je takovýchto filmů hodně, tak doufám, že na další nenatrefim..

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Naprostá srdcovka. Brečel bych (to spíš u knihy) štěstím, že příběhem žiju a smutken, že čím jsem dál, tím víc se blíží konec....

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Víte, že tento film odstartoval vlnu zaujatého pohledu na psychiatrii? Je to výborný film, ale psychiatrii nesmírně zkreslující a démonizující.