Persepolis (2007)

vtipný průvodce krušnou Íránskou historií..

Slepé lásky (2008)

Nedokážu hodnotit po dokumentaristické stránce, moc dokumentů jsem neviděl a ani nevím, jestli se dají nějak porovnávat. Každý vychází ze svého tématu, které už samo režiséra hodně svazuje a ten se stává jen zaznamenávatelem. Nicméně v zaznamenávání musí být mistrem, aby uchopil a nepokřivil křehké poselství, nedejbože rozdrtil a slepil do svojí vize... Slepé lásky jsou zajímavé, člověk si může uvědomit spoustu věcí...

Čarodějka ze země Oz (2007) (seriál)

Hodně vtipná trilogie. DG je vtipná. Ač na ní stojí osud světa Oz, zachovává si svojí svéráznou tvář a nestává se superhrdinkou. Ambrosius je velkej sympaťák i s jeho menším handicapem (vyoperovali mu mozek, který posléze umístili do akvárka, odkud ovládá nebezpečný stroj). DG postupuje podle scénáře RPG her, vytvoří si družinu kamarádů s různými schopnostmi. Plní úkoly, díky nimž získává různé skilly a vzpomínky. To vše proto, aby zachránila svoji rodinu a celou zemi Oz před zlou kouzelnicí Azkadellií, která je mimochodem fakt brutální, už jen způsobem zhmotnění svých démonků.

Smrt panen (1999)

Až když jsme doma druhý den poslouchali soundtrack (od francouzské dvojice Air), dolehl na mě plnou vahou smutek. Při koukání na film jsem se docela dobře bavil, byl jsem překvapený lehkostí podávaných témat. Výborně vypovídá o životech dětí, které již jsou dětmi jen v očích rodičů.

Donnie Darko (2001)

Co všechno bylo v tomhle filmu? pěkná nálož příběhu, vybroušené charaktery, silné emoce (i u mě), Donnie Darko, pokrytecké maloměšťáctví vykořeňující cokoliv neobvyklého a svobodomyslného, nádherná Autumn Angel, tak milá a něžná a toužící ukrytá za slovy Shut up!, zvěstovatelka a průvodkyně Grandma Death, cesta v čase. Výborný plný film. (režisérská verze)

Osudový dotek (2004)

Skvěle propracovaný film o nekonečné možnosti paralelních osudů. Je na vás vybrat si ve kterém budete žít. Jen dávejte pozor, abyste nepřebrali.

12 opic (1995)

Toho čeho je v dnešních sci-fi filmech dokazováno tunou digitálních efektů, je tu nahrazeno hereckými výkony, silnou atmosférou a neurčitými závěry. Můžeme potom o filmu mnohem víc přemýšlet, dosazovat si vlastní vzorce.

Zlatý kompas (2007)

Hezký obraz a vizuální atmosféra filmu, ale hrozně neakční děj. Dějová linie ve filmu je, dokonce dost přímá a jednoduchá, nicméně bez šťávy a elánu. Tenhle příběh by se dal pojmout fantasicky, ale v tomto podání se doopravdy nepovedl. Nefunguje to.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Filmek o lásce. Nemůžu si pomoci, ale všechny Miyazakiho filmy jsou o lásce.. O takové, která je u nás vzácně a která je nahrazována jinými emocemi a city, které jsou za ní vydávány.

Mercury (1998)

Doporučili nám to ve škole psychiatři, abychom si udělali obrázek o autismu. Takže jako studijní zdroj doporučuji.