Love and Dance (2009)

Asi jsem zaslepený romantik, ale splnilo to moje očekávání. Vlastně jsem žádné velké neměl a film mě překvapil a trefil se přesně do nálady. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, tanečníky i vhodně zvolenou hudbu. Někdo si řekne banální příběh s předvídatelným koncem, ale podle mne kvalitní podívaná na letní romatický večer.

Soudný den (2008)

Tak tohle bylo vážně slabé. Ani jsem se na to nedodíval. Stokrát viděná klišé, ani zombie, ani katastrofický, ani akčnák, spousta nelogičností, o hereckých výkonech ani nemluvě. Už pád do tmy byl pro mne vztyčeným ukazováčkem, ale tomuhle ukazuji pane režisére prostředníček. Doufám, že Centurion bude jiná kategorie..

Tudorovci (2007) (seriál)

Po skončení Jindřichovy vlády - čtvrté řady tohoto seríálu musím přidat jednu hvězdu a dát plný počet, protože tento kousek mně bude opravdu chybět. Jistě nebylo to historicky přesné, občas tam byla hluchá místa ve scénáři, ale to hlavní co mám na těchto filmech rád mně to přineslo. Jen víc a houšť. A zvláště smekám před Jonathanem.

Ostré jako břitva (2008) (seriál)

Zatím po polovině první série to na čistou pětku není, ale rozjíždí se to :) Tak po první sérii nechávám za čtryři a půl. Zkusím ještě druhou řadu, která časově předchází takže očekávám více retra. Scénář napsal život a to bývá vždycky nejlepší dramatik. Neokoukaní herci, atraktivní drogové podsvětí a dobře vykreslené charaktery postav. Také způsob zpracování se zastavováním a zpomalovačkama se mně k tomu líbil. Nemám moc co vytknout, ale na čistých pět to není, uvidíme...Zůstávám na čtyřech. Druhá série předchází dobu první série, ale je to o tom samém. Drogy, sázky podplacení policajti a kalabrijská mafie kombinovaná kiwies.

Nezapomeň na mě (2010)

Tento film jsem viděl hned po Unthinkable, ale nebylo to jenom tím, že dávám takové hodnocení. Samo o sobě to není nijak objevné téma, ale propletenost osudů a herecké výkony gradují každým záběrem až k velkolepému finále. Pro vyznavače dramat naprostá povinnost.

Glee (2009) (seriál)

První sezóna vtipná, muzikál ze střední velmi dobře obsazený a Sue Silvester exelentní. Druhá sezóna už není tak povedená, snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Třetí sezonu pro její jednotvárnost už nedám.

Speed Racer (2008)

Barvitá blbost, kterou jsem ani nedokoukal...

Kick-Ass (2010)

Dávám čtyři jako Defendorovi, ale musim poctivě uznat, že tohle je přece jen lepší. Nicholas konečně v pořádné roli a i podobnost se Spy Kids není až tak na škodu. Myšlenkově to totiž převyšuje průměrné snímky tohoto typu o výšku zobrazovaných mrakodrapů. Stejná hudba jako v Temném rytířovi dokresluje skvěle pasáže, kdy tento hrdina zasahuje. A vtipu a akce má tento film na rozdávání, ale jen pro ty, kdo přistoupí na tuto hru a rozumí jim :)

Souboj Titánů (2010)

Díky CSFD projekci jsem si mohl udělat názor a neinvestovat do zážitku, který se nedostavil. Hlavní roli hraje herec, kterému v posledních třech filmech ve kterých jsem ho viděl nevěřím ani slovo ani gesto. Ani oba božští bratři se moc nepředvedli a to se jedná o pány herce. Stupidní dilalogy rvou uši, vtipu jako šafránu. 3D projekce na rozdíl od Camerona, který ji precizoval několik let, narychlo spíchnutá, takže efekt nula. Nechápu proč se v poslední době objevují v tolika filmech dredaři? Je to moda nebo se tak lidé dřív česali a případně budou česat? Blížím se spíše odpadu než dvěma hvězdám. Blocbuster ani náhodou, ale pokud se to bere jako typické béčko a pak si to tu jednu zaslouží.

Tajemství jejich očí (2009)

Tuctovka, vycházející z neblaze proslulé jihoamerické telenovelářské školy.