Akta X (1993) (seriál)

Presne si pamatam, ako by to bolo vcera, ked Tv Nova odvysielala pilotnu cast Aktov X a Krajnych medzi. To boli neskutocne serialy tej doby. Prve serie obsahovali velmi kvalitne epizody, ktore velakrat konkurovali celovecernym filmom.

Americký ninja (1985)

Firsrenberg to s ninjami, samurajmi a cyborgami vedel. Kedysi kult. Nezabudnem na jednohlasy dabing.. Pyunov Cyborg a Firstenbergov Americky ninja boli jedny z mojich prvych filmov videnych s jednohlasym dabingom. Su to becka a treba sa z toho pohladu aj na to pozerat.

Americký ninja 2 (1987)

Toto je proste nostalgia. Armada Ninjov. V ramci akcnych beckovych snimkov o bojovych umeniach si zasluzi 4*. Vzdy mi bude rezonovat v usiach Clintonova hudba zlozena z roznych perkusii.

Americký ninja 3 (1989)

Absolutne nerozumiem nizkemu hodnoteniu. Tento diel je kvalitou urcite na urovni Firstenbergovych prvych dvoch dielov. Pekne bojove sceny bez strihov, ktore by kamuflovali udery. Bradley prekvapivo dobre zvladnuta choreografia..ano o hodne pomalsie a nedotiahunute pohyby..Bradley nie je Van Damme, ale aj tak si zasluzi pozornost. Ucast Jamesa ma opat bavi a Clinton hudbou dava filmu opat tu atmosferu predchadzajucich casti.

Amityville 1992 (1992)

Nadych osemdesiatych..fajn krvave sceny..ono ani nie je co pisat..pointa filmu je vzdy podobna..za scenu so psom 3*

Armáda temnot (1992)

Splatter preneseny do stredovekej doby. Fantasy hororova zabava aj pre mladsieho divaka.

Batman (1989)

Najtemnejsi Batman..nieco podobne sa zopakovalo uz iba v Batman sa vracia. Od tohoto filmu sa stal z Batmana kult aj pre dalsie generacie a o to sa zasluzil Tim Burton svojou bezchybnou viziou. Pamatam si, ze sa to k nam dostalo v 90. roku v povodnom zneni bez tituliek ako aj Votrelci, alebo Terminator. Jack Nicholson ma svojim hranim v tej dobe ohromne desil. Miestami dej pripominal viac psycho thriller nez comix.

Batman se vrací (1992)

Po super Batmanovi prichadza Burton so super Batman sa vracia. Naladovo pripominajuca Strihorukeho Edwarda. Danny Elfman ako vzdy hudbu na vybornu. Winston v plnej parade. Neviem si predstavit lepsie spracovanie tohoto komixu.

Beastmaster 2 - Pán šelem: Branou času (1991)

Becko, ktore sa neberie moc vazne. Vtipny ulet. Oproti prvemu dielu je to samozrejme odpad. Ale na druhu stranu je tento diel schvalne tupo natoceny. Je to proste zabava. Klasicky dabing a nostalgia.