Most špiónů (2015)

Emerická pohádka o hodných Američanech, zlých Sovětech a dvou agentech, kteří se ocitnou v nepřítelově pasti. Kdyby z toho necákala ta americká nálada a nebylo to tak schematicky černo-bílé, zaujalo by mě to mnohem víc. Ano, Tom Hanks hraje výborně, Mark Rylance je taky moc fajn ("Would it help?"), ale je to celé líbivé jako ty dorty, co dnes vymýšlejí tvořilky ve svých kuchyních. Na pohled krásné, ale jíst se to nedá.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Na Avengers: Age of Ultron jsem se koukala v pohodlí domova a musím říct, že jsem docela zklamaná. Jo, akce stíhá akci, Iron manova pěst tam pořád poletuje, Hulk je věčnej pod parou, Thor je tajemnej až běda a Black Widow se snaží být nečitelná jak čínský písmo, ale jako celek je to nuda. Tyhle Avengery nedrží nic pohromadě a tak není divu, že se už v půlce filmu rozpadnou na pár dílků, které se vzájemně nechápou. Není to špatně udělaný komiksák a obsazení je pořád výborné, ale chyběly mi vtípky Hulka a Iron mana, postrádala jsem nějaký příběh, dějovou linku. Tohle řezání do všeho, co se pohne, mi příliš připomíná počítačovou hru, a to mě mrzí. Jednička byla výborná a Joss Whedon pro mě doteď byl zárukou super bijáků.

Brooklyn (2015)

Ničím nevýjimečný romantický film o americkém snu, o kterém dozajista sní každý Evropan (Ir). Vlastně má to dvě zvláštnosti: Ameriku 50. let (dnes už to tam tak asi nefunguje) a nominaci na Oscara, ale jinak je to dvouhodinová long story o holce, co musí sakra zjišťovat, co vlastně chce.

Výchozí bod (2014)

Výchozí bod má se sci-fi společného vlastně velmi málo, protože to, že lidské oko je zcela jedinečné jako například otisk prstu, se dnes obecně ví. Spíš je zajímavé, jak se s tímto faktem ve filmu nakládá. A to totiž stojí za to. Dlouho jsem neviděla takhle silný film, kdy jsem po skončení scény za titulky koukala do zdi a říkala si "A sakra". Herci jsou skvělí, indická holčička je naprosto perfektní a zcela oprávněně je v průběhu filmu zabrána ta světoznámá fotka z National Geographic. Dějová linka se Sofi mi přišla fajn, ale to nejlepší přichází až ve druhé půlce filmu a pokud máte rádi chytré filmy á la Perfect sense, Výchozí bod by vás rozhodně neměl minout.

The Loved Ones (2009)

The loved ones je film o tom, že v každém z nás je kus magora. V někom menší (Brentovo černé svědomí za způsobenou autonehodu), v někom větší (Lola a její...ehm... svět). Australský černohumorný horor se zvrácenou (!!) atmosférou středoškolského plesu s pořádnou dávkou mučení - víc vědět nepotřebujete, tohle musíte vidět.

Clevelandský únos (2015) (TV film)

Průměrný televizní film o chlapíkovi odvedle, co má tak tak trochu problém sám se sebou (a s ženami a dětmi). Co mě na Clevelandském únosu naprosto šokovalo (POZOR MOŽNÝ SPOILER), bylo, jak Michelle Ariela znala. Tyhle filmy totiž většinou vyprávějí o anonymním chlapíkovi, který unáší děti cestou ze školy, jenže tenhle je jiný. To, že Michelle byla úplně mimo, je zas o něčem jiném a já jen doufám, že moje dvacetileté děti nenaletí nějakému podobnému Arielovi na to, že jim chce ukázat štěňata.(KONEC SPOILERU). Co byl ale největší kámen úrazu tohohle filmu, bylo herecké obsazení. Nesnášela jsem všechny tři ty holky a - paradoxně - fandila spíš chudákovi Arielovi, a to je bohužel trochu smutný. Holky byly do jedné úplně hloupoučké, naivní (ano, byly mladé, ale za tohle chování bych je taky nejradši propleskla) a všechno jim tak nějak bylo šumák. Škoda, čekala bych alespoň jednou sympatickou herečku, které budeme fandit, ale ono ne. Chybí tomu všemu hlubší pohled, čímž se Clevelandský únos stává úplně plochým snímkem na nedělní odpoledne.

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Začátek Hotelu mě chytl za srdce - celá ta Gaga, duchové a mrtvoly v jediném hotelu... na to já slyším. Jenže po osmém díle jsem najednou byla přegagovaná, předušená a přemrtvená a do zbylých čtyř dílů se mi vůbec nechtělo. Což by samozřejmě byla (jak jsem záhy zjistila) obrovská chyba, protože jestli Ryan Murphy něco umí, jsou to konce AHS! Poslední dva díly celou sérii důstojně završily a uzavřely a právě díky těm posledním 90 minutám s Hotelem mám pocit, že hned po první a druhé sérii se jedné o další povedený kousek. Myslím si, že to, proč lidi dál sledují AHS je hlavně ten, že každá série je úplně jiná, nenavazuje na svoje předchůdce a nepřehrabuje se neustále v tom samém, jako to dělají ostatní seriály. AHS (Hotel je mrtev), ať žije (další) AHS! PS: A mezitím si dám další Penny Dreadful, yes.

Stay Alive (2006)

Propojení hororu s počítačovou hrou mohlo být táááák dobré... a místo toho je tu Alžběta Báthoryová, růže, co vás učiní nesmrtelnými, a... a to je vlastně všechno. Dávám tři hvězdy, protože tenhle typ her (a teda částečně i hororů) mám ráda.

Sinister 2 (2015)

Znepokojivé, trochu strašidelné, ale sakra ten potenciál lekaček nebyl vybraný ani do půlky. Když se poprvé objevil Baguul, měla jsem nepříjemný pocit. Ale při každém jeho dalším objevení už mi přišel jen jako další z dětí a když nakonec toho hošíka objal, měla jsem pocit, že je to tak vlastně správně. Jednička byla výborná a dvojka z ní čerpá pouze tu kameru a nahrávky, jinak je to další moderní horor, který vás už nemá čím překvapit.

Zoolander (2001)

Totální úlet, který mě zaujal jen mírou své šílenosti a účastí hereckých hvězd.