Útěk z vězení - Série 1 (2005) (série)

Jsem velkým fanouškem vězeňských filmů, takže úspěch a moje líbivost v Prison break pro mě není žádným překvápkem. Rád bych řekl, že nic lepšího jsem neviděl, ale to zas prrr. Trošku mi tu vadí celkovej průběh série, kterej se dostkrát točí trošku dokola, jakoby tvůrci chtěli co nejvíc natahovat děj. Úmysl je to samozřejmě dobrej, jen na mě to zkrátka působí trochu toporně, spíš jako vaření z vody. Je to ale jen muj osobní pocit, kterej bere týhle startovní sérce jen pár bodů. Na 5 to každopádně ale stačí. 87%.

Rambo: Poslední krev (2019)

Nevidím důvod bejt zbytečně přísnej. Od mála pokračování těhle věhlasnejch 80' a 90' pecek můžeme čekat bůhví co. 96 hodin alá Rambo má jednoduchej příběh, přiměřenou akci a skvělý hudební pozadí. Neni tu nic, co by uráželo nebo špinilo památku předchozích dílů. Z Ramba sem se na prdel nikdy úplně neposadil, tudíž sem vlastně dostal přesně to, co sem čekal. Takže v poho. 70%.

Národní třída (2019)

Táhne to tu Čermák, bez něj by to stálo za hovno úplně , i když ani takhle to žádná velká hitparáda není. Ale bavil sem se docela dobře. 65%.

To Kapitola 2 (2019)

I když se zdá stopáž hodně odstrašující a podle mýho je zbytečná, vražedná určitě neni. Chybí tu ta neskutečná 80ková atmosféra, což je celkem pochopitelný a snaha tvůrců jí film místama prošpikovat na mě moc nezabírá. Je tu dost míst, kdy mi naskakovala husina a i když je to o level slabší než jednička, je to furt slušný. 75%.

Terminátor: Temný osud (2019)

Samozřejmě, že nemůžeme už nikdy čekat takovou nálož, kterou sme dostali v prvních dvou dílech, to už prostě neni možný. Líbí se mi, jak se film rozjede hned od začátku. Po půlhoďce to zbytečně vychladne na moc dlouho a závěr zase super. Odkazama na první dva díly se to tu jen hemží a při nástupu Sáry za doprovodu klasický terminátorský hudby mi běhal mráz po zádech. Jinak holky dobrý, sice místo toho kapesního miniprcátka bych uvital fyzicky trochu výraznější kousek, ale jinak nic proti, tu hubenou kozu Grace, co brala hadry jenom klukům zrovna tak, jen proporcionálně zase trošku jinak, ale na druhou stranu musim uznat, ze při bitkách se uměla hejbat vážně skvěle. Arnie samozřejmě výbornej, i když ne tak mimořádně vtipnej, jak o sobě tvrdí. Bylo trochu divný, jak se ze stroje stal po dvaceti letech takovej rodinej bačkorák, ale budiž, nic neni dokonalý. Ty akce sou fakt moc pěkný, obzvlášť, když jsou ještě vylepšený zpomalenejma záběrama.. Takže, bál sem se dalšího kekelu a on to je zatím docela slušnej návrat ke kořenům. 82%.

Terminál (2004)

Film, kterej mě místama docela dojimal. Přesnějc řečeno, byl to Hanks a neskutečná síla charakteru jeho postavy a odhodlání splnit svuj slib za každou cenu bylo to, co mě dostávalo...A samozřejmě Catherine Zeta. 75%.

American Horror Story - 1984 (2019) (série)

Celkem slušná řezničina. Tahle série má hlavní jádro silně obšlehnutý z osmdesátkových slasherů, což mi ze začátku ne žeby vadilo, ale ríkal sem si do prdele a kde je to překvapení?! Po pár dílech se ale postupně všechno začne otáčet do nepředvídatelna, až do koncový podoby AHS. Je tu libová atmosféra 80' s pár super dobovýma songama. Vlastně mi tu nejde nic proti srsti, snad jen škoda, že se Kíčník a jeho prvotní Hejmovská vizáž postupně zahalí do závoje nudy. Jinak ale povedenej kousek. 80%

Komando (1985)

Jako mlaďas sem na tom stejně jako většina celý naší generace objevující začátkem devadesátých let kouzlo vzácných videokazet dotáhnutých z Polska a nadabovaných jedním překladatelem dost ujíždel. Po těch letech film samozřejmě dost ze svýho kouzla ztratil, ale pořád jde o celkem slušnej akčnák. 78%.

Vlastníci (2019)

Smíchy sem se navzdory mým očekáváním sice nepotrhal, ale z plátna sem nespustil oči. Dialogy byly naprosto úžasný, kasting taky výbornej, jenom to finále na mě i přes skvělou myšlenku působilo trochu rozpačitě. 78%

Zaklínač (2019) (seriál)

Tenhle mišmaš hodně chabě a mělce snažící se jít ve stopách velkolepý surovosti Hrů o trůny, chvílema připomínající strastiplnou cestu Froda Pytlíka se svou družinou a nutící mě nevěřícně kroutit hlavou nad směšností většiny oblud v čele s mluvícím drakem jako vystřiženým ze Z pekla štěstí mě opravdu neuchvátil. Při jeho sledování sem si připadal taky jako vědmák. Nepřítomnej pohled bez zájmu nechat se vtáhnout do příběhu a stejně jako on, postrádajíce jakýkoliv emoce i při sebeakčnějších bitkách. Prvníma dvěma dílama sem byl skoro až znechucenej, třetí mě nakopnul do vajec a dal mi sílu nevzdat to, ale během pátýho sem si naplno uvědomil, že na to čumim už jen tak ze setrvačnosti, bez zájmu. Nerřkám, že se znechucením, to v žádným případě, jako kulisa k přemejšlení nad podstatnějšíma hovadinama to fungovalo výborně. Dost mi tam vadilo pár nehlavních postav, hudba byla víc než slušná, skoro bych řekl výborná, i když místama by se hodila spíš do Perskýho prince něž sem, ale ten nějvětší problém pro mě byly zdlouhavý a nezáživný dialogy a nakonec to hlavní, na co mě to mělo utáhnout, a to je bohužel...příběh. Nezajímá mě knížka ani ňáká posraná hra, kvůli kterým bych měl nejspíš Zaklínače chápat jinak. Chci se podívat na seriál jako na samostatnej , mě srozumitelnej a poutavej celek aniž bych si nejdřív musel přečíst knížku, protože jinak to přece nemůžu naplno docenit. Takže celkově vzato, i když je tenhle koment samej hejt a Zaklínače bych stejně jako Vikingy za svuj šálek čaje rozhodně nepovažoval a na příští sérii už se nejspíš nepodívám, nedělalo mi žádnej problém první sérku dočumět a už to se cení. Prostě jen těch pozitiv, který bych měl vyzdvihnout tu moc nenacházim, takže mi nezbejvá, než se zaměřit na mínusy a průměrnost tohohle výtvoru. 65%.