Vánoční expres (2017) (TV film)

Další z mnoha nevýrazných, podprůměrných, typicky amerických vánočních filmů přeplněný tupými gesty a pseudopsychologickými rozhovory o tom jak správně žít a milovat...bla bla bla. Přesně takovej blábol to byl. 40%.

Addamsova rodina (1991)

Tomuhle filmu jsem nepřišel na chuť tenkrát a nezměnilo se to ani teď, po třiceti letech. 45%.

American Horror Story - Double Feature (2021) (série)

Výživný Red Tide jsem zhltnul během sobotního dopoledne a musím říct, ze Macaulay je i přes svojí nynější ošklivost pořád roztomilej. 80%. Co se Death Valley týče, tak po tom neuvěřitelným hatu ze všech stran tady, kdy jsem váhal, jestli si to vůbec pustit, jsem naopak příjemně překvapenej. Obě časový linky dobrý, ta ze součastnosti teda o něco lepší, ale napětí, očekávání a klasickej AHS bizár nechyběl ani jedný. Já jsem s touhle zavrhovanou půlserií spokojenej. 75%.

Manžel na zkoušku (2018)

100 procentní remake nepřináší absolutně nic novýho, takže žádný očekávání, žádný překvapení, žádná zábava. 40%.

Predátoři (2010)

Film se snaží jít ve stopách prvního predouše(výsadek elitních drsňáků v džungli, zjištění, že oni jsou kořist a jejich obrat do pozice návnady-lovce, rádoby hutná atmosféra a hudba zmixlá z prvních dvou legend úplně). Brodyho mám rád, ale v roli zabijáka mi tenhle flaxoun nesedí teda vůbec. 60%.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Je to jak béčkovej horor z osmdesátek. Klasický americký maloměsto napadne neznámý zlo a pomalu likviduje jeho obyvatele. Nechybí tu týpek, kterej se zrovna vrátil domů a ujímá se vedení skupiny lidí bojující o život, dojde tu samozřejmě na studetskej románek, bezhlavý střílečky a velký slova i gesta. Naopak tu chybí originalita, film je jedno velký klišé. Konec to malinko spraví. 50%.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tak jsem to risknul a šel do toho naslepo, aniž bych znal hodnocení. Jak to u těhle pokračovaček bejvá, nestojí za moc a ani tady není hodnocení bůhvíjaký. Mě to ale celkem příjemně překvapilo. Slušná myšlenka počátku třícivilizačního mezigalaktickýho soužití, super masky, stejně tak efekty, všechno je tu pekně vidět, určitě si tvůrci dali záležet a v tomhle směru to neodflákli. Akce je tu taky požehnaně a já s klidným svědomím říkám...bavil jsem se. 70%.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ten film je tak pomalej, dlouhej a nudnej...vůbec proto netuším, co se mi na něm kromě všech scén s Pittem vlastně líbí. 75%.

Ďábel (2020)

Zavádějící název filmu mi nechal šrotovat třičtvrtě stopáže, kdo že je ten zlej. To už mě ale dávno pohltil a vypliv až na konci a já si mohl oddechnout a říct si, jaký by to bylo, kdyby byly všechny svinstva opláceny stejnou měrou, jak nám to tu krásně předvedl Tom. Hodně silný a drsný drama. 83%.

Elvis (2022)

Elvis je tu prezentovanej jako loutka, chudák, co prožívá život sevřenej v kleštích parazitizmu a manipulace, velkej nešťastník, kterýho i ty sračky nutili žrát ti, co za nitky tahali. No nevím, myslím, že měl o dost šťastnější a plnější život a že tenhle pohled je podle mýho docela přehnanej. Film je ale pěknej, hezky barevnej, šílená stopáž uteče jak voda, ale co je tu nejvíc, tak to je Butler. Že nepatřím mezi menšinu, ale z toho kluka jsem nemohl spustit oči. Co to teprv udělá se ženskýma...?! 82%.