• Krátkometrážní

Causa Carnivora (2015)

Vcelku zajímavý dokument s originálním vizuálem, který více otázek pokládá než zodpovídá... na 26 minut zde bylo na můj vkus až moc "účinkujících", z nichž někteří řekli třeba jen jednu větu... tím byl chod příběhu vlčích hlídek neustále narušován. Z filmu čiší poměrně nízký rozpočet, ale tvůrcům přesto (či právě proto) patří uznání. Poselství snímku je zkrátka jasné a tato Kauza by měla být šířena i za hranice teritoria našeho "izolovaného ostrova" v srdci Evropy. 60%

Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Nechápu, že "šéf" Klusák ještě žije. Asi proto, že negativní reklama je taky reklama. A navíc, kuře z Vodňan mele pomalu, ale jistě. Sem tam nějaký ten herbicid a Amálku už nepodojíš... lidé, bděte! 80%

Lovemilla (2015)

Tak tohle byl fakt kompletní úlet (šílenější už je snad jen Robo-geisha). Ti seveřani by měli něco dělat s prohibicí, nebo na sebe v období polárních nocí víc svítit, jinak ze všech budou zombie pankáči s exoskeletem. A to se pak blbě bojuje proti norovirům a mimozemšťanům. Ale i přes nízký rozpočet (770.000 eur) a lehkou ztrátu tempa v polovině snímku je Lovemilla skvělou podívanou určenou spíše odvážným / nadšeným festivalovým divákům. Ruku na srdce, nedovedu si představit, jak v sobotu večer usedá česká zombie rodinka k Nově a sleduje něco takového. 80% [Severský filmový podzim 2015]

Mimoni (2015)

Mělo mi byt předem jasný, že animák, co jde do kin výhradně v CZ dabingu, bude zřejmě cílen na věkovou kategorii diváků, kteří by nezvládli titulky, jelikož (ještě) neumí cist. Čeština na britské půdě přitom působí trochu Mimo(ni). Starší divák se může (pokud není na drogách) radovat alespoň z radosti dětiček, pakliže film sleduje v jejich přítomnosti. No a když ani to nevyjde, snímek má kromě povedeného výběru skladeb do soundtracku i pár světlých momentů. Bohužel, většina z nich už byla vystřílena v trailerech. Žlutá horečka nestoupla, jackpot se nekoná, tak třeba příště, pokud bude dost odvahy investovat do dalšího tiketu. 50%

Osm hrozných (2015)

Django to sice není, ale pořád a opět skvělý Tarantino dokazuje, že na režisérské sesli ještě má co předvést. Totéž by se dalo říci o skladatelském peru Ennia Morriconeho, které ani po padesáti letech aktivní tvorby dosud nevyschlo. Když se k tomu přidají ještě perfektní výkony prakticky všech herců a detektivní zápletka s geniálním rozuzlením, máme tu tři hodinky kvalitní filmové podívané. Jen pak z té druhé řady člověka trochu bolí za krkem... 80% [předpremiéra ČSFD, Lucerna]

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

(Rozto)milá podívaná, nicméně stopáž byla na můj vkus trochu nadsazená, čímž příběh občas lehce ztrácel tempo, které známe ze seriálu. Jinak je ale film gejzírem jednoduššího humoru pro děti s příměsí chytrých gagů i pro dospělé (Beatles, Zelená míle, Shawshank, Mlčení jehňátek...), takže si jistě každý přijde na své. 80%

Purpurový vrch (2015)

Purpurová pohádka pro dospělé krvežíznivé romantiky, vzdáleně připomínající střihorukého holiče. Je to především úchvatná výprava, která vytahuje nad průměr jinak povšechně tuctový příběh, který ničím zrovna dvakrát nepřekvapí. Po herecké stránce skvěle zvoleno i zahráno. Žánrově spíše mysteriózní vztahový thriller na pomezí tří a čtyř hvězd, díky milé společnosti v kině a následné dokonalé čokozmrzlině ve Světozoru zaokrouhluji zážitek shora na 70%.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Drsný. Dravý. Brutální. Nekompromisní. Syrový. Naturalistický. Temný. Chladný. Ostrý. Trpký. Hořký. Krutý. Krvavý. Bolestivý. Těžký. Animální. Šokující. Sugestivní. Smutný. Emotivní. Spektakulární. Grandiózní. Dechberoucí. Epický... Přímočarý. Předvídatelný. 80% [premiéra ČSFD, Atlas]

Spectre (2015)

Očekávání naplněna, vlastně spíš přeplněna. Od první dlouhé scény bez jediného střihu a následné famózní znělky přes spectrekulární akci a reálné chování postav. Bond 24 má spád, nadsázku, napětí a brilantní vývoj, vše do sebe perfektně zapadá a vytváří precizní žánrovou mozaiku, navíc technicky dotaženou k dokonalosti. Pro mě dost možná jeden z nejlepších Bondů vůbec. 90% [premiéra 5.11.2015, Kino 99 Kolín]

Bedekr (2014) (seriál)

Nápadně nenápadný product placement v kulisách Eurozóny doprovázený krom tipů na platící podniky ještě hloupým komentářem. Děkuju, nechci. 30%