Vládci vesmíru: Odhalení (2021) (seriál)

He-man byl můj první komiks, který jsem četl skoro před 30ti lety a už tenkrát se mi líbil. Je to sice takovej mix Flash Gordona, Star Wars, Conana a mnoho dalších známých projektů, ale i přes to je schopný předvést fantasy/scifi svět plný potenciálu, mytologie a zajímavých postav, což nám tenhle seriál krásně ukázal. Sice seriál není žádné super dílo, ale krásně mě namlsal na nové filmové zpracování, na které se moc těším.

Sebevražedný oddíl (2021)

Gunn netočí nejlepší filmy, ale určitě jedny z nejzábavnějších. Výborné barvy a komiksové prvky plus pár nápadů k tomu jinak gunnovskej rukopis očividnej. To co slíbil to natočil a takhle si představuji Sebevražedný oddíl. Spousta zajímavých postav, Rkovej rating skvělej, akce zábavná a efekty přijatelné. Do toho padnoucí muzika, dobrej humor a sympatičtí herci. Peacemaker se mi líbil i když to je kkt, Polka-dot man zajímavý pojetí, Harley nezklamala, King Shark výbornej a Elbu mám rád pokaždé, všechny postavy měly co do sebe, takže celkově spokojenost. Myslím si, že tímhle projektem už tak vypatlaní Warneři neprohloupili. 8/10

Rychle a zběsile 9 (2021)

Kdo má rád Diesela a naprosto nereálný a přestřelený blockbustery a nepotřebuje u filmu mozek bude v pohodě. V opačném případě si film ani nepouštějte. Tohle opět vaří z vody a Diesel už není jen opravář aut a jezdec, ale specnaz, neprůstřelný mnich, agent 007, nadlidsky silný nesmrtelný hrdina Čistý triko v jednom. Tolik přepálených akčních scén všech možných typů, ale family hrdinové v čele se superhrdinou jsou bez škrábnutí. Za mě zbytečně nastavovaná kaše, která někdy jde až ke komedii, protože tohle s krimi thrillerem už nemá nic společného. Vytknout toho jde spoustu, ale je to prostě RaZ, které já osobně jako jednohubku zkousnu, na druhou stranu těch přeřazovacích scén na vyšší stupeň, často nefunkční humor a drsňáckých pohledů už je příliš i na mě. Auto raketoplán TOP. Chce to ukázat víc a víc a je to vetší a větší píííčovina. 5/10

Expedice: Džungle (2021)

Celkem zábavné, místy vtipné dobrodružství pro nenáročného diváka. Rock a Blunt sympatičtí bohužel tím to asi končí. Jednoduchý příběh a strašně vyditelné průměrné efekty sráží hodnocení dolů. Srovnání s Piráty z Karibiku určitě není na místě, protože tohle je úplně o level jinde. I když je to brané jako rodinná zábava očividně pro mladší publikum tak od Collet-Serry bych čekal daleko větší jízdu, ale chápu jak mu studio dýchalo na krk a je to prostě dělané pro masu lidí, to samé jako když vám Ritchie dělá Aladina. Bohužel ani tady si rodinná firma Krysa neodpustila dnešní moderně korektní linku mladého homosexuála, což zaujme převážně asi jen ty děti. U mě se tyhle srance, které do nás roky cpou horem dolem už dávno zajedly a v rodinném dobrodružství je opravdu vidět nepotřebuji. Celkově je to průměrná koukatelná jednohubka, bohužel nic víc. 6/10

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Když si odmyslím tu netflixovskou lesbicko-korektní-dementní ideologii tak poměrně zdařilá týnejdž hororová trilogie, která má naštěstí hlavu a patu. Dobré vyvražďovačky, dobří killeři, dobrá hudba, dobrý příběh = dobrá koukatelná jednohubka. Jednička asi nejslabší část, ale je to rozjezd série a každý další díl ukazuje jinou dobu, což je docela neokoukané téma a pro mě zajímavé osvěžující plus. Škoda toho "děckého" nádechu, ovšem s ohledem na předlohu a tím, že R.L.Stine není např. S.King tak jako celek solidních 7/10.

Krvavě rudé nebe (2021)

Film s českou stopou o upírech v letadle zní na první dobrou divně, ale výsledek není zas tak špatný. Samozřejmě to má své mouchy a slabší místa, ale ve výsledku docela koukatelný horor. Silné 3*

Kostka (1997)

Výborná myšlenka a na svou dobu skvělý horor, ale zpětně musím zkritizovat horší herecké výkony a hloupé chování postav. 60%

Loki (2021) (seriál)

Hiddleston má sám o sobě výborné charisma a na roli Lokiho sedí dokonale a když k tomu přidáte Wilsona je to skvělá chemie. Tahle dvojka mě bavila a role zahráli fakt parádně. Co se týká zápletky má to svoje kouzlo, alternativní světy se nakopávají v plném proudu, humor klape na jedničku a několik variant Lokiho je super. Fanservis tady je jako vždy skvělý a s nasazením N. Richardse (variace Kanga dobyvatele) do světa se rozjíždí pro Marvel neskutečné množství možností. Jediné co mě sralo (jako vždy) je výměna bělochů za černochy (Ravenna, Richards) a nepochopitelné pojmenování ženské představitelky Sylvie. Jako jasně chápu, že to chtěli odlišit, ale když vezmete, že všechny verze Lokiho i krokodýl tvl jsou Loki a žena je Sylvie tak si pokládám otázku proč? Nadělí vám seriál plný alternativních světů, postav a hrátky s časem, ale přitom jste úplní debilové, kteří potřebují, aby se ženská verze nejmenovala ta Loki, ale ta Sylvie... Wtf? Každopádně celkově projekt bavil a jde vidět, že se na něm nešetřilo a že berou jako já Lokiho za velmi sympatickou postavu plnou potenciálu a jsem za to rád. Navíc konečně otevřeli multivers tak se snad tvůrci utrhnou víc ze řetězu...

Black Widow (2021)

Tento film jsem od začátku bral jako "zbytečný", ale určitě žádaný projekt. Vdova je určitě méně oblíbenou postavou, na druhou stranu Scarlet je kost (Pugh taky :D) a s ohledem na sentiment z ní jde ještě něco vycucat z minulosti tak proč ne. První polovina filmu se skvělá, pak se to stává moc Marvel. Pro náročného diváka to není to je jasné, ale kupodivu je to zábavné. Postavy jsou celkem sympatické, Red Guardian cajk, humor taky docela v pohodě a akce je prostě přepálenej Marvel, ale finálovej fight už je moc sajrajt. Nezničitelná vdova je jen třešnička na dortu. Co se týká záporáků je to bohužel zlé, opět. Sere mě, že stále dokola dělají z padouchů takové jelimany. Nejen, že Taskmastera ABSOLUTNĚ nevyužili, navíc ho ještě pěkně dojebali a to nemluvím o tom, kdo z něj vyleze, což už vám dojde minimálně v polovině filmu. Velká škoda, šlo to udělat o dost lepší a nechápu, proč jim to za to nestojí, ale jak jde předpokládat, je to dělané ženou pro masu lidí a ne pro sošku Oskara. Každopádně přes dost chyb je to zábavná průměrná jednohubka, která uteče jako voda. Masy budou spokojený a kritici budou brblat, protože je na co. 65%

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Nechápu jak mohl Spielberg po skvělé jedničce natočit tak hloupé pokračování s ještě hloupějším scénářem... Všeho je víc, ale za to je to o dost horší. Čekal jsem to minimálně o stupeň lepší, škoda.

Časové pásmo bylo změněno