Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Očekával jsem další propadák plný sice pěkných efektů a zvučných jmen herců,ale slátaninu napojenou na první kultovní díl a dostal jsem výborné dobrodružství plné humoru. Původní změnu klasické hry za digitální jsem ze začátku bral docela skepticky,ale ukázalo se, že to fungovalo moc dobře. Výborný Johnson a Hart,teda nejen oni dva,i Black s Gillan výborní. Pobavilo,rád zkouknu někdy znova. 80%

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Je to něco jiného než jednička,ale to je právě ten "problém" druhých dílů. Každý nadává,že to není jako jednička bla bla,ale proč by mělo být? Vždyť to je dvojka! Pokud přijdete s něčím novým a uspějete tak máte na výběr dvě možnosti. 1. natočíte něco co se v tom lepším případě jedničce blíží nebo je stejně dobré.Málokdy je druhý díl lepší než první,protože arsenál je pomalu vystřílený,překvapení z něčeho nového svěžího už bylo a jen málokdo je génius,aby to posunul ještě o laťku výš. 2. natočíte sračku,která vám jedničku shodí do propadliště filmových dějin. Tento film je jednoznačně číslo 1! Baví,je akční,zábavný, efekty výborné,má to prostě úroveň.Přijde mi to sice víc sebeironické než vážnější jednička,ale o to je to zábavnější,pokud to neberete příliš vážně a kdo říká,že je to horší než jednička tak ať si pustí Čtyřlístek. Obsazení velmi dobré (Elton John to zabil),herecké kvality na žánr ucházející a delší stopáž filmu ani tak nevadila,pěkně svižně vše utíkalo. Je to jako boj DC vs Marvel,na jedné straně temné vážné cosi co nefunguje proti hloupě zábavnému cosi co funguje tak proč dělat nudnou bondovku,když můžu mít zábavné Kingsmany? Určitě stojí za shlédnutí. 4,5*

Kong: Ostrov lebek (2017)

Za mě nejlepší film o Kongovi. Není to sice klasický příběh o King Kongovi, ale krásně to zapadá do mysteriozního světa příšer a je to dobře krvavé. Až na Larson, která prostě neumí hrát nebo mi je něčím nesympatická povedený film. Sposuta akce, dobré efekty, vojáci, solidní obsazení. Těším se na další díl s tímhle drobkem. Docela se divím nízkému hodnocení na rozdíl od filmu z roku 2005, který se sice drží původního příběhu o objevení Konga, ale stupidní a kýčovité efekty a přetažená stopáž aspoň za mě tahá film do průměru.

Kráska a zvíře (2017)

Efekty krásné, Zvíře výborně udělané i kráska se mi líbila. Oceňuji klasický námět s původními postavami až na pár zbytečných výjimek. Co se mi vůbec nelíbilo a líbit nebude je další nesmyslné multikulti obsazování ve filmech... koncentrace černochů v tomto filmu je neuvěřitelná,ale jistě v tomto století ve Francii bylo běžné mít ve městečku černocha knihovníka, černošku operní pěvkyni, černošku tam a černocha tam... Gay scénky naprosto nevhodné a pro děti určitě velmi poučné (ironie), některé písně zbytečně dlouhé... Vlastně jsem se na tuto pohádku velmi těšil a celkem se mi i líbila,ovšem stopáž 130minut plná zbytečných scén a zbytečných postav,které film akorát zbytečně natahovali můj výsledný pocit hrozně srazil + moje dcerka po hodině filmu umírala nudou. Když to shrnu mám tady tolik slov zbytečně,že to vlastně tak dopadlo. Spoustou zbytečných chyb udělali film,který měl obrovský potenciál,na jednohubku na kterou se podíváte asi jen jednou a jako já budete vzpomínat na super animovanou pohádku z roku 1991. Bez toho patosu okolo,divného obsazení a zkrácení stopáže by film rozhodně dostal za 5*. Na druhou stranu musím říct,že tento film pro mě dopadl mnohem lépe než nudná Popelka nebo Mocný vládce Oz.

Leatherface - zrození (2017)

Brutální to zrovna moc nebylo a dějově totální zhovadilost :-O Herecké výkony hrozné, gore scény žádná sláva a napětí nula. Film z roku 1974 je mnohem lepší než tohle a to už je co říct. Naprosto promarněný potenciál filmu. Nechte Leatherface radši už spát,protože každým takovým filmem padá do propadliště filmových dějin. Škoda.

LEGO® Batman film (2017)

Pro znalce komiksových postav skvělé odreagování plné dobrých vtípků,doporučuji. Zatím nejlepší LEGO film

Mumie (2017)

Film velmi průměrný. Sympatická mumie ala Boutella. Dr.Jekyll k smíchu, pokaždé shodil celou atmosféru do žánru parodie aspoň pro mě. Dark Universe zajímavý nápad, ale provedení otřesné a po téhle patlanině se ani nedivím, že se jim tento vesmír začíná rychle rozpadat... Velká škoda.

Pobřežní hlídka (2017)

Očekával jsem hrůzu podle hodnocení,ale jsem mile překvapen.Sice je to hodně úlet,čekal jsem něco jiného,ale mě to bavilo,zasmál jsem se párkrát,takže 3,5*

Sněhulák (2017)

Zas tak špatné to nebylo. Takové trošku nasekaná jedna scéna za druhou,ale napětí bylo a do konce člověk netušil kdo je vrah. Když překousnu ten dějový zmatek tak se mi vůbec nelíbil závěr filmu,protože když "geniální" vrah spadne do díry v ledu, u které mimochodem vůbec nevím kde se tam vzala, to fakt dodělalo celý požitek z filmu. Velká škoda nevyužitého potenciálu. Mohl to být výborný thriller, ale nakonec jen průměrná jednohubka. 65%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Když pominu tu dlouhou často nudou stopáž 133minut, tak postrádám jakoukoliv přítomnost "pavoučího smyslu",kterej je myslím hodně potřeba u Spider-mana.. Další věc úmrtí strýčka Bena také chybí,což bylo hlavní příčinou proč začal Parker dělat to co dělal.Kousnutí pavoukem vůbec nevysvětleno. Místo pitvání se v tom jak vůbec vznikl se pitvá s milostné loverstory, které nijak nedopadne, takže úplně zbytečná dějová linka. Obsazení herců je OTŘESNÉ!!! Kromě Parkera,kterej se mi líbil hrozné...Teta May vypadá spíš jako jeho sexy matka místo starší bělovlasé uťáplé paní. Flash klasický běloch svalovec,který Parkera ze začátku šikanoval tady nahrazen nějakým malým namyšleným chcípákem očividně původem z Ameriky, Mary Jane klasická běloška zrzka nahrazena nějakou hispánkou či co,která se jmenuje Michelle!!!!! (tohle absolutně nechápu proč ji přejmenovali) Kamarád Ned se v originálu jmenuje Ganke... Parkerova milá Liz (černoška) by byla v pohodě,kdyby jste se v půlce filmu nedozvěděli,že její otec je běloch a shodou okolností hlavní padouch Vulture,kterej byl sice dobrej to jooo,ale to míchání rasama mi tam vůbec nesedělo. Další mínus je ten,že teta May hned odhalila totožnost Spider-mana,což bylo špatně,protože ta tajemnost tomu dávala smysl. Závěrečná bitka docela nuda!!! Sice představili nějaké další komiksové postavy,ale tak suše,že to snad ani nikoho nebavilo a docela nechápu,když mají filmaři takovej arsenál proč z toho nevycucají víc.Tudíž Shocker a Prowler dva obyčejní nudní herci... Za mě teda film docela velké zklamání!!!!! Docela bavil Iron-man,kterej často zachraňoval humor,protože ten rádoby cool studentskej mě moc nebavil. Za mě velmi slabé 3 hvězdy,nepotěšilo...